LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***407***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

LA MULTI ANI ILINCA PISILINCA, RARU STRENGARU' SI GABRIEL VOINICEL (ce poiata sunt!!)
Sa aveti o viata minunata si fermecatoare cum sunteti voi si multi pupici le ofer si mamicilor aferente!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, am citit aseara ce mi-ai scris; nu am raspuns pentru ca...e greu

O sa incerc, tottusi:

1. Rochia mov: din poza, mie imi rezulta ca e facuta dintr-un soi de brocard. NU merge cu pantofi, dupa parerea mea. S-ar potrivi cel mai bine, un soi de "pantofi tip sanda", decupati in spate, eventual si "cu vedere" la degetul mare dar nu obligatoriu.
2. IN NICI UN CAZ BOTINE. Never sa nu porti botine cu rochie/fusta. Nu numai tu. In afara de foto-modele, putine "muritoare de rind" isi pot permite sa poarte combinatia asta. Nu conteaza cit de frumoase sint botinele. Le porti doar cu pantaloni si intotdeauna cu pantalonii PESTE botine.
3. Tu trebuie sa eviti sa porti chestii care "te taie" pentru ca te fac sa arati mai dolofanica decit esti in realitate; trebuie sa porti lucruri cu croi care sa te lugeasca. Orice lungeste, automat, si subtiaza. Rochiile ar fi bine sa fie taiate sub sini. Pantalonii sa NU fie evazati ci drepti si cit mai lungi. Dungile verticale lungesc dar ai grija: daca porti pantaloni cu dungi, sa fie marimiea potrivita pentru ca dungile sa ramina drepte de sus pina jos; daca iti sint prea strimti la solduri, de ex, pantalonii se muleaza pe sold iar dungile o iau razna si arata tare urit. Sacoul sa fie nitel cambrat. Nu purta niciodata pantaloni 3 sfert. Nici mineci evazate.
4. Scuze ca am divagat; sa revenim la 8 Martie; oricit mi-ar placea sa spun ca ceva din ce ai merge cu altceva din ce ai, nu pot. Tu ai un stil clasic, ceea ce e bine pentru ca se muleaza pe personalitatea ta dar multe din lucrurile tale sint putin...batrinicoase Te rog sa nu te superi pe mine. Eu asa vad. "Clasicul" asta tre' sa fie modern, urban, adus in actualitate pentru ca tu esti tinara, frumoasa si cred eu, veshmintele ar trebui sa reflecte asta. Eu zic sa mergi la 8 Martie cu ce ai, sa le potrivesti cum iti vine si sa-ti faci un plan pe termen mediu si lung in ceea ce priveste schimbarea ta. Uite, daca iti cumperi 1 chestie ca lumea o data la 3 luni, la sfirsitul unui an, vei avea 4 lucruri clasice, care nu se demodeaza, de calitate si acre te vor face sa te simti bine. Cum iti suna?
5. Lucrurile extravagante nu "se asorteaza" cu tine; totusi, cred ca poti fi indrazneata cu accesoriile, pastrind vestimentatia clasica; uite, la rochia mov, ai putea sa-ti iei de la Deichman, niste pantofi-sandala fucsia Am vazut eu duminica. O geanta frumoasa intr-o culoare vie; o esarfa fantezie de calitate; niste bratari din lemn; o brosa sub forma de cirese sau gargarita etc etc.
6. Ca mi-am adus aminte: gentutele alea cu "toarta" mica sint oribile si nu se afla in echilibru cu silueta ta.
7. Un pantof cu toc oricit de inalt daca e de calitate si are calapod bun, e comod.
8. Ar mai fi dar am uitat. Cind imi aduc aminte mai spun.
9. Nu uita ca mare parte din "farmecul irezistibil" e dat de personalitate si atitudine, nu de tzoale.
10. Sper ca nu te-ai suparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

inapreda - 1.ma buucur ca ai descoperit aparatul foto chiar daca acum nu-ti place dar macar ai "recuperat" pozele
2. nici nu poti sa-ti inchipui cata bucurie mi-ai facut spunand ca urmaresti "tanar si nelinistit" asa ca vin cu marea rugaminte de a face un rezumat pe ultimul an, pls
3. ce face masina de spalat vase? e pe pozitie sau nu?



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Multumesc mult fetelor pt aprecierile la adresa Adei

Aseara inainte de culcare am rememorat evenimentele dedicate zilei ei si am intrebat-o daca i-a placut si s-a simtit bine si mi-a raspuns ca e fericita !!

Azi a venit Andi la ea si au inventariat cadourile, au hranit pestele si au sarbatorit in doi , ce sa mai plece copilul acasa, s-au despartit in lacrimi

Eu oricum sunt tot in atmosfera de petrecere toata saptamana , vremea de afara tine cu mine asa ca sunt happy happy happy !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

inapreda - 1.ma buucur ca ai descoperit aparatul foto chiar daca acum nu-ti place dar macar ai "recuperat" pozele
2. nici nu poti sa-ti inchipui cata bucurie mi-ai facut spunand ca urmaresti "tanar si nelinistit" asa ca vin cu marea rugaminte de a face un rezumat pe ultimul an, pls
3. ce face masina de spalat vase? e pe pozitie sau nu?



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 10 luni



Pai spune-mi tu unde ai lasat personajele si o sa incerc sa te aduc la zi.

Masina inca e pe post de mobila; instalatorul care trebuia sa vina simbata la 5, a sunat ca vine la 7 asa ca i-am spus sa-si vada de buletin pentru ca am iesit cu Ian in oras. Vine azi la 5. Sper sa fie ceva simplu de facut si sa termine azi, desi am avertizat ca porecla lui e...Moalea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, mi-a placut mult ce i-ai scris lui Floric , cam asta i-as fi spus si eu doar ca sigur nu-mi iesea asa de bine


Ca sa ma bag si eu in seama acum : nu mi-a placut niciodata sa port botinele la rochii/fuste tocmai pt faptul ca mi se parea ca imi taie picioarele

PS- ma bucur ca iti place freza Adei


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
am fost la pinochio; la experienta noastra cu teatrul nu as fi crezut nici o clipa ca ar putea aparea vre-o problema: a fost atat de marcata de cresterea nasului, urechilor si cozii de magar+ aparitia vulpei incat, la final, a trebuit sa plecam in cea mai mare graba de acolo; a fost foarte speriata, tematoare sa nu pateasca si ea asa ceva daca nu asculta;
de obicei cand ajungem acasa ma trec toate apele pana o dezbrac, imbrac, spal pe maini..., acum, nu a comentat, nu s-a opus, nu spunea nici pas, unde o puneam, acolo statea... si tot timpul cu o figurica speriata si tematoare, tresarind la orice zgomot mai puternic de prin bloc
nu mai spun ce cosmar a fost cu somnul de pranz: s-a dus singura in pat, s-a asezat, a inchis ochii si nici nu a mai miscat 1 mm; dupa o ora am scuturat-o eu sa se trezeasca pentru ca avea niste cosmaruri ingrozitoare si plangea si se zbatea si vorbea prin somn
in acelasi ton a continuat si dupa-amiaza de ajunsesem sa ne intrebam daca nu cumva-i bolnava
asta-noapte, la fel; acusi-acusi sarea din pat ca vrea la mami, o luam in brate si tipa incontinuare ca vrea la mami, nerealizand ca-i la mine in brate.... ingrozitor
la astea se mai adauga si ceva probleme la burtica + vomitaturile aferente asa, ca sa fie tabloul complet


Of, Gianina, ce rau imi pare.... Am vazut-o ca s-a speriat un pic, dar nici nu m-as fi gandit sa o marcheze kiar asa.... mai ales ca la sfarsit a fost printre primii la dansul cu Pinocchio... Adela se cam codea, m-a luat si pe mine, desi ea e amatoare de muzica si dans deobicei....

Micshunica sa ii treaca supararea si durerea de burtik si sa straluceasca la serbarea de 8 martie.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Of Micsunica, mititica, nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca ar putea fi asa de afectati piticii nostri taman de Pinochio Ce sa zic, a mea s-a speriat de broscoiul din Muppets, dar nu asa de tare ca Micsu, a si uitat de el cand am iesit din cinematograf.

Amalia are viroza respiratorie, bineinteles , mare tratament nu am primit, sper totusi sa nu o luam pe urmele lui Andrei..

Ina, yuppi, inseamna ca o sa vedem mai des poze cu Ian
Ce-ai "primit" de ziua ta pana la urma?
F bine punctat pt Floric

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, am uitat sa intreb ce ai primit de ziua ta ?!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81
Ce-ai "primit" de ziua ta pana la urma?


Da' curioase mai suntem amandoua

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput