Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi
vi am adus cafeluta

delia am 1,62inaltime si deja am 87/88 de kg si e doar inceputul ca din cate imi amintesc in ultimele luni punem mai multe kg


dar gata hai sa incercam sa nu mai fim depresive si sa avem o saptamana cat mai frumoasa si doar cu vesti bune.ca joi merg si eu la doctor la morfo de 22 sapt si sper ca asa un cadou de 8 martie sa imi spuna ca e totul ok

22+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Buna dimineata fetele. Nu am pofta nici de cafea , nici de nimic. Nu stiu ce am dar sunt tare aiurea. Vad ca este totusi atmosfera generala. Totul mi se pare anapoda, am devbenit irascibila si orice cuvant mi se pare ca are alte conotatii, bineinteles impotriva mea. O fi de la primavara. Sper sa treaca. Laura, targul este de pe 29 martie. Va pup.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

buna dimineata, fetelor! o saptamana usoara va doresc si cat mai vesela

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Mai fetelor, ce se intampla aici? Mie tocmai imi revine buna dispozitia si voi....?
Nu mai fiti suparate pentru kg. in plus. Vor disparea dupa sarcina si mai bine ar fi sa va bucurati acum de perioada asta.
Mie cat timp nu mi se vedea burtica eram cam stresata ca de ce nu se vede si ca daca nu creste bebe suficient. Acum ca se mai vede m-am linisitit.
Sper sa aveti parte de o zi insorita care sa va mai alunge depresiile.
Va pup.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata burtici!

Mie mi se pare ca a dat burta inapoi chiar Si nici pe bebe nu il simt miscand asa ca..
Am noroc ca nu am timp sa ma gandesc la prostii, ma tine mandra ocupata. In plus joi plecam in Italia si am de facut bagaje zilele astea.

Citat:
Michelle, eu am ramas setata pe setul ala de la espiro, cred ca o sa-l iau si eu. As vrea sa te mai intreb cateva detalii, daca vrei sa-mi spui :) Am vazut pozele de pe picasa, insa nu-mi dau seama exact. Scoica se poate atasa si ea la cadru? Are spatar reglabil? Landoul chiar se poate transporta? Nu prea imi dau seama daca manerul vine la marginea parasolarului si daca este centrat. Cam pana la ce varsta poate fi folosit? Are 75 cm lungime? Si suspensiile chiar sunt anti socuri? :))) tin la gropi si denivelari? Manerul este reversibil? Multumesc :) Sper ca nu te-am stresat prea tare, dar chiar mi-a ramas gandul la el.

Carmen, da, scoica se poate atasa pe cadru, dar nu are spatar reglabil. De fapt nu stiu daca exista scoica cu spatar reglabil.
Da, landoul se poarte transporta, noi de multe ori puneam landoul pe bancheta din spate, nu mai foloseam si scoica, sa nu o trezim daca dormea. Nu stiu ce lungime are, e in boxa si nu il pot masura, dar vezi specificatiile pe site. Poate fi folosit pana pe la 5.5-6 luni. Bianca la 5.5 luni deja se ridica in fundulet si am trecut-o la scaunul sport. Suspensiile sunt ff bune, eu l-am luat special pt off road, ca stau intr-o astfel de zona.
Manerul nu este reversibil, dar scaunul sport se poate monta si cu fata si cu spatele, il ridici de pe cadru si il pui in ce pozitie vrei. Eu am folosit facilitatea asta cand se schimba directia vantului si Bianca nu era f grea. Dar merge si husa de vant pusa oricum.
Nu il recomand daca stai la etajele superioare fara lift si trebuie sa il cari pe scari, e destul de greu. Eu il ridicam doar cat sa il pun pliat in masina, atat, in rest avem lift spatios de 7 persoane (in lifturile vechi nu incape asamblat, ci pe bucati, cadru intr-o mana si landoul/scoica in alta) si rampa la bloc, deci nu cobor nicio treapta cu el.


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

La Brasov este o zi superba, abia astept sa iesim la plimbare !

Noi am avut un weekend plin, sambata am fost la un mall cu loc de joaca pentru copiii iar Sofia a fost in extaz, am stat si noi linistiti cat s-a zbenguit d-ra. Duminica am avut musafiri .... am avut un weekend care a trecut cat am bate din palme.
Pe bebe il simt miscand indiferent de pozitie, dar sarcina mea este cu putin mai avansata decat a voastra si probabil conteaza; are o forta extraordinara, imi place sa imi privesc burtica cand e bebe la ora de gimnastica si sa urmaresc cum tresare dintr-o parte in alta .

Delia : si la noi e vraiste in casa de obicei, eu strang , Sofia le scoate si tot asa ... si noi avem doar un copil . Cateodata seara casa e de-a dreptul cu fundul in sus si eu nu mai am energie pentru a face curatenie pentru a nu stiu cata oara pe ziua respectiva si asa raman toate, ne culcam cu casa vraiste .

Fug ... trebuie sa ridic una bucata de copil de pe olita ca a "purificat" tot aerul din camera .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 23
+


"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza burtici!
n-am apucat sa intru in w/e...sambata am fost la ai mei si m-au rasfatzat maxim ne-am uitat la poze de cand eram mica, poze cu mami gravi...f dragutz! ieri am iesit la soare, m-am plimbat putin, apoi am facut creveti cu cartofi natur impreuna cu sotzul delicios!
m-am cantarit dimi si am 3 kg in plus fata de inainte de sarcina asa ca sunt in grafic nu va mai faceti probleme cu kg fetelor, cel mai imp e sa fie BB bine trebuie doar sa avem grija ce mancam, sa nu bagam k pt doi si sa nu luam in greutate peste normal.
laura parca zicea de dureri de spate - si pe mine ma doare, mail ales cand sunt la birou k deh, stau pe scaun 8 ore incerc sa ma misc cam la 1 ora asa macar cateva minute sa ma mai dezmortesc...noaptea ma dor picioarele si soldurile vai de noi!
apropo de targurile de BB - avem la Baby Expo la Polivalenta intre 22-25 martie si Baby Boom la Romaero intre 29.04-01.04. abia astept!
balanta - stai cuminte in pat si ai grija de tine si de BBei
sa aveti o saptamana super!

Roxy
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Neatza si de la noi!!!

Am avut un we plin cu musafiri,copil bolnav cu febra 39...azi e mai bine.In schimb am racit eu,sunt infundata,ma doare capul,stranut din 5 in 5 minute...asta e,nu ne plictisim.

Ali,multam de capitol.
Eu zic sa-ti cumperi ceva frumos si sa vezi cum trece depresia.Eu mi-am luat vineri o esarfa si un jersee(cum s-o fi scriind) asa mai peste fund si acopera tot.Se vedea doar burtica frumos in fata.Am fost asa fericita sambata ca aratam si eu a graviduta cit de cit onorabil...nu a balena.


Miha,si la mine a dat burta inapoi,dar nu si kg neaparat.
Insa eu am observat ca dupa ce trec de data cind ar fi trebuit sa am ciclu ma dezumflu nu stiu cum...apoi pe parcurs cresc iar.Dar e ca atunci dupa ciclu cind e perioada aia fara burta.

Ieri am avut si eu dureri ciudate de burta desi nu am facut nimic,nimic.Nu stiu de la ce o fi fost.
Maine am programare la echo,sper sa fie totul ok.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



20 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata fetelor ,
Sa aveti o saptamana frumoasa si usoara celor care merg la serviciu si una placuta pentru cele care stam acasa
Cu depresia ... ce sa mai zic ... am si eu perioade, cam o zi la 2 sapt (acum) vad eu mai tarziu cat voi fi de depresiva
Ada multumesc de raspuns , pe 29 Martie am vazut ca este la Baneasa targul ... e bine si acolo .
Multumim Ali de cafea , cu Kg.... si eu am tot 1,63 si 80 kg , asa ca ma rog la Bunul Dumnezeu sa nasc un copil sanatos si dupa ... sa te ti , vreau sa uit ce inseamna tratamente si un milion de pastile


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Buna fetelor, revin si eu cu o veste buna dupa weekend. Sambata am avut o consultatie la noua mea doctorita, asa, sa ne cunoastem mai bine, sa se uite pe dosarul meu, ca ne vazusem doar o data la eco de 17 s cand mi-a descoperit ca bebe are un chist. Si dupa ce stam noi de vorba, imi zice hai sa vedem totusi si la ecograf ce face, si surpriza, chistul deja a dat mult inapoi, de la 0.65 a scazut la 0.39 cm, si mi-a zis ca probabil e pe cale de disparitie, si pana la urmatoarea eco ( eu am morfologia pe 14 martie ) probabil va scadea si mai mult , daca nu chiar va disparea complet!

Balanta, nu vreau sa te consolez, din mesajul tau am retinut doar ca bebelusii sunt bine si asta e cea mai buna veste pt o mamica! Chiar ieri am fost sa vizitez o prietena de-a mea care are o fetita de 9 luni, tot in urma unei sarcini fff grele in care a stat la pat din prima pana in ultima luna, si vreau sa zic ca nici nu isi mai aminteste clipele grele! Iar din ce am citit tu ai un col chiar luuuung fata de ea care in urma unei operatii a ramas cu col de 0.7 cm!!! si tot a dus sarcina la capat, deci se poate!


Dana: si eu stiu cand am ramas insarcinata, pe 8-9 nov, deci la vreo 19-20 zile de la UM, de-aia bebe a mea e mai mica cu cateva zile dpdv al UM, desi ecografic pare ca a recuperat, dar stiu si eu ca asta nu e relevant

18+

Mergi la inceput