Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Aruba, ma bucur. Vezi, ca pana la urma totul este ok?Fetelor, pe mine m-a luat acum fric ade nastere, zici ca sunt nebuna.Sper sa-mi treaca si sa nu ma mai gandesc. Ce frumos este afara.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

felicitari, aruba, sa dispara chistul cat mai repede si sa stai linistita



16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

felicitari aruba ma bucur mult ca a dat inapoi chistul ai sa vezi k pana la morfo o sa dispara de tot
si eu stiu cand am ramas gravi, desi nu a fost nimik calculat fix pe 6 nov s-a intamplat
ada - stai calma draga mea, nu te mai gandi la asta doar ai mai trecut prin asta si macar stii la ce sa te astepti, fata de noi care suntem la prima
fetelor, sa va uitati duminik viitoare pe PRO TV la Romania, te iubesc k o sa fie un documentar despre celulele stem. tare as fi vrut si eu sa-l vad numai k o sa fiu la roma sa-mi povestiti si mie ce si cum, o sa ii rog si pe ai mei sa se uite k sunt in dubiu cu recoltarea...am primit deja 2 vouchere de reducere de la colegele mele dar nu stiu daca o sa recoltez...la inceput eram convinsa ca da, pe urma am mai avut noi discutii pe aici si am cam inceput sa dau inapoi...

Roxy
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Balanta,

Ai facut in final cercaljul...foarte bine, este o masura in plus de preventie, acesta avand un scop profilactic. Si eu am sangerat putin (doar in timpul operatiei) ulterior nu am avut nici sangerari, nici scurgeri. Spre deosebire de tine, colul meu este la jumatate, dar cu toate astea am incredere ca totul va fi bine.
Mie mi-a recomandat repaus fizic relativ, nu total, asa ca eu ma si misc, ies la cumparatuti, gatesc, sofez, peste cateva zile ma intorc si la munca. Pana acum..toate bune...sa dea DD sa fie si de acum inainte.

Fetelor,

Vineri serara am fost la un nou control (incheiasem 18 sapt): bebita noastra era tare vioaie la orele 22.30 seara (am mers asa tarziu pt. ca doctorita ema era de garda, si a avut timp suficient sa ne vada, am stat cam 40 de minute). Sotul s-a topit cand a vazut-o: ne facea cu manuta, isi ducea manutele deasupra capului, apoi isi prindea piciorusele...o balerina in toate regula... Este si ea in avans cu cateva zile bune, si doctorita ne-a mai spus ca are picioarele lungi (are cu cine semana inalta, ca si eu si sotul suntem inalti). Am fost asa de inacantati sa o vedem.

Mie abia acum mi-a prescris doctorita aport de Fier, pana acum am luat doar Ogestan (contine Omega 3, acid folic, vitamina d3 si E).
Saptamana aceasta repet analizele pt. toxoplasmoza (la care nu sunt imunizata; mama mai are si 2 pisici, cu care ma mai iubesc din cand in cand ).

Pupici pe burtici.

Cristina, 18+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Multumesc fetelor!

Ada, si eu m-am perpelit azi noapte, cand nu ma lua somnul, gandindu-ma la nastere. In wk am auzit 2 pareri contradictorii, o prietena a mea imi zicea ce greu i-a fost dupa cezariana, vreo 3 saptamani iar alta imi zicea ce grea a fost nasterea normala, ce dureri cumplite a avut la contractii , plus ca a taiat-o jos si cica nu putea sa stea deloc in fund. Eu ce concluzie sa mai trag, ca deja ma panichez de tot. :(

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:

buna gasit fetelor
va urez tuturor o primavara frumoasa bebei sanatosi si cat mai putine kg ca vad ca sunteti suparate ca v-ati ingrasat
ei lasa bebeii sa fie sanatosi ca redevenim noi modele :))
cand am zis ca s-au terminat greturile si starile de rau iata ca au revenit, dupa amiaza ma ia cu greata si stare de voma si pofta de mancare deloc....dorm la greu...adica asa dormi de m-ar lasa zambilica cea mare..
pe zi ce trece bebe e mai activ si il simt tot mai des miscand
asteptam cu nerabdare 4d -ul sa ii vedem sexul si stare de sanatate desigur
cam atat
stieti mult ca niste furnicute nici nu apuc sa recupez din urma ca iar se aduna restanta
pupici si sanatate la burtici

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Aruba, ma bucur mult pentru vestile bune.
Ada, credeam ca cele care mai au un copil nu mai au temeri legate de nastere.
Daca stai sa citesti pe net mereu vei gasi povesti de bine si de rau si despre nastere naturala si despre cezariana. Eu cred ca depinde de capacitatea de refacere a organismului. Daca e sa te refaci usor, asta se intampla, indiferent cum nasti. Daca ai ghinion, te chinui oricum. Este, evident, doar o parere personala.
Pusi, felicitari pentru vestile bune de la eco.
Roxypui, si eu sunt in dubiu cu recoltarea, dar cred ca pana la urma nu voi face. Sunt curioasa si eu de respectivul reportaj.
Va pup pe toate.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

aruba ma bucur ca s a mai retras chistul.cred ca ti a mai luat o piatra de pe inima

dana iti voi asculta sfatul si voi da o tura de mall sa vad daca imi gasesc ceva(ca tot sunt aici la munca)dar sper sa nu ma intorc si mai depresiva ca nu imi gasesc nimic pe marime.

in rest sunt putin mai linistita parca,ptr ca in drum spre lucru m am bagat si pe la o biserica si m am rugat si ptr voi.sa avem toate o sarcina cat mai usoara si fara probleme si bineinteles o nastere usoara
nu sunt eu foarte bisericoasa dar imi place din cand in cand sa mai intru sa mai zic cate o rugaciune.parca ies de acolo putin mai linistita

22+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

muraturica/eu acum ca mai am un copil mi e mai frica de nastere ca prima data.la prima nu aveam habar ce ma asteapta.dar nu va speriati ca la fiecare pers e altfel.depinde de organism.

22+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

balanta ne vom gandi la tine sa stea bb usii la caldurica atat cat trebuie

fredelia spor la pregatiri!!!

ali24 welcome to the club si eu am azi 19 sapt si burta pe care o aveam la baiat la 24; totusi nu am luat decat vreo 3-4 kg...

eu am cam 2 sapt de cand il simt pe bb si in ultima sapt a fost chiar fff miscacios...

aruba mereu vor fi pareri pro si contra oricarui tip de nastere;



eu in wk am trecutpe la H&M,C&A, KIABI + un magazim de gravide in cartie
vreau si eu o fusta (da nu blug) de gravida care sa nu fie peste genunchi - si nu gasesc
vreau ceva de raiat sau un material frumos care sa mearga de venit la serviciu...dar nu vrau sa treaca de genunchi ca nu ma avantajeaza deloc... si nu am gasit nimic

Mergi la inceput