LMA Luiza, Arsenie!!! Fluturasi de 2011 (134)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mad, eu vreau sa fac pe o tava de bambus tortul si sa fie dreptunghiular ca am de taiat si sa-mi fie usor> M-am hotarat sa-l fac cu fructe de padure, vroiam initial cu zmeura, dar au aparut niste capsuni aici, mari si cu gust si as vrea sa le tai pe deasupra si m-am gandoit sa amestec in frisca de batut ori fructe sfarmate ori suc de la fructe sa o fac roz sa fac tortul roz. Buna ideea cu marcarpone ca face crema mai misto... . Deci la 4 oua iti tb 400 g piscoturi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am culcat copiii.
Delia , Cata nu mai are febra, amandoi aveau acum seara 37.1, ceea ce eu zic ca e normal. catalinei i-am dat inca o doza de Nurofen dar parca nu as mai continua si maine...sa vedem. Si maine mai tb sa iesim si la cumparaturi.
Asa rau imi pare ca nu am putut sa o scot azi afara. Au facut sotul si cristi gratar la pranz si ii vedea afara, si vroia si ea. cristi intra si iesea mereu, ea il pandea cand deschide usa sa iasa cu odata cu el afara
Imi vine sa-i mananc cand ii vad cum alerga unul dupa altul si cum se iubesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

,da maduzo, e mare lucru si mie imi place cand se tin in bratze si se pupa
acum sa incep cu cra-cra: Andra merge singura in picioare cu picioarele apropiate, am fost la plimbare zilele astea si n-a vrut decat pe jos si pe afara, si nu vrea de mana, imi arata nasul , ochiul si gura mea unde sunt...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

,da maduzo, e mare lucru si mie imi place cand se tin in bratze si se pupa
acum sa incep cu cra-cra: Andra merge singura in picioare cu picioarele apropiate, am fost la plimbare zilele astea si n-a vrut decat pe jos si pe afara, si nu vrea de mana, imi arata nasul , ochiul si gura mea unde sunt...


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La multi ani, Luiza Alexandra!!!
Alehiam, sa-ti traisca fetita, sa va bucure viata alaturi de fratiorul ei !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Iar eu pe la ora asta...

Pe noi cred ca ne chinuie maselele rau... nu mai doarme aproape deloc ziua, iar noaptea e jale de cate ori se trezeste , plange foare, foarte mult... Off...


Miki, e superba Andra (toti sunteti, dar ea e personajul principal)!!! Fustita e de efect maxim!!!
Ma bate gandul sa fac si eu Padurea Neagra, dar parca n-as vrea sa-mi ocup toata ziua cu asta (ti-a luat mult timp sa-l faci?)
Sa vad intai daca ma lasa picea sa bucataresc



LA MULTI ANI, VLAD ARSENIE!!! Simona, mami, mai povesteste-ne cate ceva despre micul print, doua vorbe acolo !



Cami, ma bucur ca s-a rezolvat febra cu antibioticul injectabil! O sa-si revina ea si cu pofta de mancare!



Catank, azi dai petrecere mare! LA MULTI ANI, MAMI!



LA MULTI ANI, MARIA!!! Moulineta, de ce nu ne mai spui nimic despre buburuza ta?



LA MULTI ANI, LUIZA!!! Alehiam, asteptam poze cu pitica!!!


Strumphy am vazut pozele, am inteles acum, ma incumet sa fac si sper sa-mi si iasa



Yasmy ai disparut! Ce mai face L? I-a dat vreun premolar/canin?




restul mamicilor si ma bag la "nana" ca sunt franta!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI CATANK! SA FII SANATOASA SI FERICITA, SA TE BUCURI DE IOANA SI SA-TI DEA DUMNEZEU SI UN FRATIOR/SURIOARA PENTRU EA!
La multi ani LuizaSa fii sanatoasa si fericita!
La multi ani Maria! Sa fii sanatoasa si fericita!
Mama cat tort mancam azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

, capucino, ceai si nesquick
O saptamana de vis va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Va poftesc la cafelutza

Mai fetelor, inteleg chiulul (a se citi pauza de butoane) dar chiar asa in grup?!?!?
Ia ziceti unde v-ati intalnit cu toate si nu m-ai chemat si pe mine?

eu m-am trezit efectiv anchilozata de mijloc nu ma puteam aplecat sa iau un castron din sulap sau sa ridic fata din patut..nu stiu cum fac azi..am luat un nurofen.
Strumph, stiu ca tu mai aveai dureri din astea. Cum le rezolvai?

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani cu intarziere pentru Andra. Am vazut pozele , sunteti superbe amandoua, Andra a fost o minune in tutu, iar tu mami cat esti de slaba si de frumoasa.

La multi ani Arsenie, sa fii fericit alaturi de frati.

La multi ani Maria de Moulineta!!

La multi ani Luiza Alexandra!!! de Alehiam

Noi mai mult pe afara, cu munci treburi, ma omoara bucataria asta. Ilinca e superba, vorbeste intr-una si sta tot mai bine in picioare.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput