LMA Luiza, Arsenie!!! Fluturasi de 2011 (134)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutz, sa stapaniti sanatosi noile aparate electrocanice! Despre socru ce sa sp... tot respectul. Abia astept sa ne spui cum ti-au iesit mucenicii moldovenesti. Ii fac si eu pentru prima data in viata mea!

Lavinia, distractie placuta mami pentru ziua femeii sarbatorita maine! Te inteleg cu ”obsesia„ cu fugitul ochisorilor. Dar uite ca a trecut timpul si Luchi vede bine si fara probleme. Eu in anumite poze il mai prind pe Edu cu privirea aiurea ca nu vrea sa mai priveasca spre aparat si se uita cu totul si cu totul in alta parte, dar multumesc lui Dumnezeu ca nu are probleme si vede normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Felicitari Alexandra Mirela pentru primii pasi singurica!

Ma bag sa trag si eu un pui de somn profitand ca Duracell-ul meu este la ”incarcat„!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRA MIRELA !
SI FELICITARI PT PRIMII PASI!

eu am reusit sa IES putin azi
la piata de langa noi
si m-am bagat intr-un magazin de copii
ca nu ma pot abtine
siiiiiiii
in loc sa imi iau eu ceva
de data asta am luat antoniei doua caciulite de la piticot
si am luat iar cateva hainute pt finutul care trebe sa se nasca
si caruia tre sa ii fac pachet
da m-am simtit atat de bine printre lucrusoare de bebici
de numaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea te rog ai grija de tine ca fetele au nevoie de mama lor puternicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

vai fetele
sunt terminata
petra are stare subfebrila
sunt terminata
rugati-va pt noi
ca nu vreau sa faca si ea stomatita
ca e f grea boala asta
offfffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offf cami,

noi folosim un nou sirop de tuse (este naturist si pt tuse productiva si seaca!!) se numeste KOFLET si la noi a avut efect. a, zis sa va spun si voua.
iar picaturile de ambroxol pot fi inlocuite de picaturile de bromhexim. decat sa folosim siropurile de tuse care contin una din cele 2 componente de baza (clorhidrat de ambroxol sau bromhexim)+ indulcitori+coloranti eu prefer sa iau doar substanta de baza. sunt mai amarui la gust dar merg cu putina miere sau ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si uitasem......in ultimul timp avem ziua si cuvantul nou azi striga dupa toti cainii "hat,hati' probabil de la ham-ham

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

deea te rog ai grija de tine ca fetele au nevoie de mama lor puternicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Cami nu imi vine sa iti mai citesc mesajele.
in ultimul timp numai bolnavioare ati fost.Doamne Doamne sa va ajute sa
treceti cu bine si perta ra nmu faca febra/stomatita....
zici sa am eu grija de mine..da tu mami
am tot zis sa iti scriu...stii cu ce ma mai simt eu bine camd ma apuca cate o stare de parca ma scurg....am facut legatura si cu ceva intepaturi in bila si i-au cate 2 pastile de maganginar...chiar asa se numesc aceste pastile e un mg combinat cu anginare....tu parca chiar ai zis ca ai probleme cu bila fiind din gama naturistelor poate te ajuta


si i-a zi-mi ce-i cu stomatia asta....sunt cumva aftele acelea care apar in guritza.....daca da...e de rau Doamne fereste .....are si finutza mea. sunt chiar de ieri erupte ii dau cu albastru de metil cu antibiotic si nu mai stiu ce alte badijonari..nu manca nimic plange si sta cu mana,n gura sau la gura..ca nu prea am inteles.....iar maine vor sa ne viziteze...asta nu-i un virus care se transmite ff usor??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Lucas felicitari!!!! de azi am vrut sa te felicit dar bine ca am uitat ca acum iti dau un 10 cu felicitari pt cuvintele reusite..esti un bebe de luat ca exemplu....eu ai vazut ca te-am urmat la somn ,la papa cat de cat,si la kk...mai stii ? cate 5-6 pampi ..la mers mai greu dar tot se bucura mami ca am mers inainte de un an....dar la vb esti de neajuns.....eu cred ca intatii invat alfabetul si apoi formez cuvintele ca toata ziua imi merge guritza si ce crezi ca zic.....aaaaa....mmmiii...j(j e deja folosit obsesiv) ja js ji ce ci ....p ..b..k...ma..ta...iii...am (am zic si cand vad un caine ,cand aud cainele vecinei cum latra sau pe cei de pe strada....il zic asa cu buzele lipite....crede mama ca inseamna ham....in rest cuvinte legate doar mama/mami..aide(haide) babaie,mamaie si cam atatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Lucas felicitari!!!! de azi am vrut sa te felicit dar bine ca am uitat ca acum iti dau un 10 cu felicitari pt cuvintele reusite..esti un bebe de luat ca exemplu....eu ai vazut ca te-am urmat la somn ,la papa cat de cat,si la kk...mai stii ? cate 5-6 pampi ..la mers mai greu dar tot se bucura mami ca am mers inainte de un an....dar la vb esti de neajuns.....eu cred ca intatii invat alfabetul si apoi formez cuvintele ca toata ziua imi merge guritza si ce crezi ca zic.....aaaaa....mmmiii...j(j e deja folosit obsesiv) ja js ji ce ci ....p ..b..k...ma..ta...iii...am (am zic si cand vad un caine ,cand aud cainele vecinei cum latra sau pe cei de pe strada....il zic asa cu buzele lipite....crede mama ca inseamna ham....in rest cuvinte legate doar mama/mami..aide(haide) babaie,mamaie si cam atatea

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)




ce mi-a placut mesajul tau!!

bravo anna!! explica i la mami ca atunci cand vei incepe cu vorbaria in fiecare zi vei avea cate o surpriza placuta pt ea!!

ne arati si noua pozici??????

Mergi la inceput