Strengari -41 Bv Gabriela,Oana, Anca, Monna!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Nastere usoara,Anca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

HAI ANCA!

Nastere usoara!

Finn Constantine 15.10.2009 si 32+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Hai Anca!!! Hai bebe Natalia!!!
Nastere usoara!! Te asteptam cu vesti

Hai Mada, poate nasti si tu maine... sa vina strengaritele toate 3

Monica, fericita 37+ cu Cezar-Andrei

AMR: who knows????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Ronina curaj, hai ca incet incet o sa pape Bianca numai de la san

Monica, fericita 37+ cu Cezar-Andrei

AMR: who knows????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franqois spune:

Hai Anca!. Deci la 40 de saptamani fix??!!

Monna, cum fac sa vad si eu poze cu burtici si bebici???

36+ cu Andrei si mamy de Ioan si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Ce de emotii!!!

Hai Gabriela!!!

Hai Anca!!!

Hai Mada!!!


JD te cred ca astepti sa-ti vorbeasca, dar cu siguranta te bucuri si de momentele astea de comunicare nonverbala (ca sa nu spun telepatica). David n-a scos nici un cuvant pana la 2 ani insa stiam exact ce vrea si cum vrea. Apoi cand a inceput imi zicea 'mamaia' ca sa ma alinte si el (iti dai seama cum se uita lumea in parc la mine). Oricum, doua manute in jurul gatului fac cat o mie de declaratii de dragoste
Dara te inteleg cu durerile, si eu cum simt ceva automat ma gandesc ca poate e un semn, poate se transmite la bebe si tot asa. Dar mai este putin, ai trecut si pragul psihologic de 32 de saptamani si toate astea vor compensa incepand cu prima clipa de intalnire
Dana si pe tine te inteleg. Nu esti chiar pe langa situatie, chiar nu se gandeste lumea prea profund la calitatea de gravida. Eu mi-am propus sa nu uit ce traiesc si in continuare gravidele mi se par cele mai frumoase si mai fragile femei si am o tendinta exagerata de al e proteja (iar dupa sarcina asta o sa se accentueze tendinta asta). In schimb nici eu n-am ratat 'ocazia' de a ma certa cu ghiseiste in sarcina - ba chiar le-am amenintat ca le si vomit pe ghiseu. Asa ca da tot afara fara regrete
Amy si Happy aveti niste grasunei

Eu am dormit azi noapte f rau, o parte in fotoliu (pt ca altfel mi se rasturna stomacul), o parte stresata ca vin fie hotii fie extraterestrii peste noi (se impletea visul cu realitatea cu latratul cainilor de afara). A fost groaznic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Neata fetele.

Tala , nu vreau sa-ti fac in ciuda dar eu am dormit tun.Daca stiam ma culcam mai devreme sa prind mai mult.M-a trezit Rares la 7 din pacate dat tot am prins 6=7 ore.

Am intrat sa aflu vesti dar cred ca fetele sunt ocupate sa nasca ,nu au timp de noi.Ne gandim la voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neatza!!!

Hai Gabriela!!!

Hai Anca!!!


Si eu am dormit bine numai ca nu-mi dau seama daca visam ca simt o durere sau chiar am simtit o durere... si m-am trezit de vreo 2 ori ca sa verific daca e vis sau realitate... partea naspa e ca tot nush ce a fost.
Astept cu nerabdare vesti de la nasterile de azi...

Mami fericita de Strumfita si 39+ cu Motzata
AMR < 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Hai Anca, Hai Gabriela


Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

N-am ajuns inca la maternitate. Azi-noapte la 12 am avut prima contractie dureroasa si scurgerea maronie/roz. Am inceput sa le cronometrez, contractiile erau la 4-7 minute, dureroase (unele chiar nasol). Am facut un dus, ca sa fiu pregatita si m-am pus in pat, sa incerc sa adorm, gandindu-ma ca daca e sa se inteteasca, o sa ma trezesc. Am adormit, m-a trezit o contractie pe la 4.30, am cronometrat din nou, se stabilisera la 6-7 minute, inca dureau. Mi-am zis ca e clar, mai dureaza, asa ca am adormit din nou. M-am trezit pe la 8.30, contractiile se stabilizasera la 7 minute, unele dureroase, altele - nu Si acum sunt la fel. Unele sunt ale naibii de naspa, noroc ca sunt putine alea. Nu stiu ce sa mai fac, ca deja m-am saturat. Am vorbit cu doula, ea spune sa asteptam. Daca ma duc la maternitate, ori o sa ma trimita inapoi, ori o sa intervina cu ceva perfuzii sau mai stiu eu ce.

Anca, 40 cu Natalia

Mergi la inceput