Strengari -41 Bv Gabriela,Oana, Anca, Monna!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

n-as fi vrut sa va imaginati ca dorm
dara, analize nu mai am de facut.. dar ultimile care le-am facut la 33+ au iesit ok toate, mai putin mycoplasma aia pt care am luat 3 zile antibiotic. sper ca si tensiunea sa fie ok pana la urma.
dana, inteleg prin ce stari treci. cred ca-s normale. si io-s mai putin indulgenta in ultima vreme. si sincer.. nici nu ma chinui sa fiu. dar pe tine chiar nu mi te imaginez agresiva


AMR 6zile

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Am dat trimite si mai aveam ceva de zis...
Dana iti inteleg starea... si eu imi ies foarte usor din fire in ultima vreme.. si sunt tare irascibila... nu ma recunosc... abia astept sa treaca.

Mami fericita de Strumfita si 39+ cu Motzata
AMR < 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

uff,ati schimbat capitolul si eu nu am nascut,cam aici se rezuma prezicerile mele..,asta e urmatorul e al meu sigur.

am o stare nasoala rau,pe la 7 dupa o harjoneala cu sotul,m-au luat durerile ca la ciclu,am zis asta e momentul meu,m-am asezat frumos pe canapea si am asteptat,am fost la baie m-am intors si nu mai aveam nimic.Acum vreo ora iar au inceput,impreuna cu burta tare pietroi,am facut o baita rapida calda calda si s-au mai atenuat un pic,dar burta tot pietroi.Deci ori in noaptea asta ori maine am sanse la nascut..??pot sa sper?

am devenit ingrozitoare cu nerabdarea mea de a naste,certati-ma va rog!!o sa imi fie sigur dor de perioada asta dar ce sa fac romanul daca nu are nimic,isi cauta,cum era vorba

Monna bine ca bebe e bine,natural sau cezariana nu conteaza,o sa te refaci rapid pupe multe multe

fug in pat sa vedem cum evolueaza noaptea asta,vine moaca mea sau nu?

noapte buna si somn cat mai linistit tuturor

Mada 39+ MAYA-ELENA
AMR ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele, vai ce mult ati scris

Gabrielarusu: multa bafta maine (adica deja azi), sa ai o strengarita sanatoasa si tie refacere rapida!
Magddalena: La Multi Ani cu intarziere
Monna: mi-ai dat emotii, imi pare rau ca nu merge cu intorsul bebelui, fii curajoasa si va fi bine
Aredwynn: wow ce de contractii ai de asa mult timp, esti eroina cum rezisti
Dara: nu-ti fa griji, e normal ca anumite persoane sa resimta diferit durerile, imi pare rau ca la tine e atat de rau dar nu esti "defecta" cum crede soacra
Megbeng: wow de ce topaiala esti in stare La mine s-a rupt apa fara niciun zgomot si nicio durere. M-am trezit dimineata si am dat sa ma dau jos din pat ca tot omul, iar cand am ajuns in picioare m-am trezit ca fac balta. Oricum nu ai cum sa nu-ti dai seama cand iesi din baie/dus pt ca nu se rupe si curge tot, ci amprentezi putin peste tot pe unde te deplasezi

Noi suntem bine, cam in urma cu odihna. Stiu ca am promis poze dar nu stiu cand apuc, s-a scurtat groaznic ziua. Azi mi-a scos dr. firele si mi-e mult mai bine deja. Bianca e cuminte si fomista, cand se trezeste nu are rabdare nici cat sa-i schimb pampersul, ce sa mai zic de baita/masaj ca daca nu e gata in 5 min incepe sa maraie si sa caute cu gurita. Papam cam jumatate din mese lapte muls la biberon, iar jumatate la san, dar cand ii dau la san se vede ca o oboseste rau, stam cate 40 min, se tot opreste si se odihneste, mi-e mila de ea.

Multa bafta fetelor care urmati sa nasteti, sa treceti lin peste tot

Mamica fericita de Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Au inceput contractii dureroase la 4-7 min si am avut scurgerea maronie. Mai astept sa vad daca e alarma falsa. Daca nu mai zic nimic pana maine, inseamna ca am plecat la maternitate. Tineti-mi pumnii!


Anca, 39+ cu Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Hai Anca!!!

Mamica fericita de Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Hai Anca!

Nastere si recuperare usoare! Si bebica Natalia sanatoasa, frumoasa, fara colici si cu spor la papa!



33+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:






HAI AREDWYNN!!!!






cu Gaza... >> AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

hai Anca!!!!!
hai Gabriela!!!!

ronina,
ma bucur ca reusesti sa ne mai scrii. esti dovada vie ca nu e asa neagra cezariana.. si pe mine una.. ma incurajezi!

AMR 6zile



varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, multumesc, nu ma deranjeaza durerile in sine pentru mine, ca primul gand e la bebe, nu la mine, daca e sa ma deranjeze ceva la ele e frica de a nu naste mai devreme care apare cu ele. Si daca-mi incalzesc ligamentele cu miscare, functioneaza o vreme, pana cand iar stand in picioare se rigidizeaza si nu se mai opresc durerile, dupa care ma gandesc sa nu fi facut rau ca m-am miscat.

Cum e, mai doare la muls? Cat are Bianca acum?



33+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput