Cel putin 10 kg jos (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Eu am mancat un sfintisor..dar facusem 9, se putea si mai rau.
Iar zilele astea am facut o multime de torturi, din fericire le-am dat la altii

Marti m-am cantarit dar am uitat sa dau raportul, oricum era un minus de doar 200gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralcat

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
ralcat, ofilita zici?
lasa, ca daca te stau cu ochii si gura pe tine ajungi o DivaBine ai sosit..ai adus si tu ceva de baut? ca ai venit la zi mare...dulciuri nu avem voie, dar un vin bun da, curge mai rapid sangele prin vene



Lulu77 saru mana de primire :). De baut zici ... stii eu stau in tara ciocolatei si a berii ? Pe care o preferi ca ingrasa la fel de tare




Eu


Imi place Belgia foarte mult, Antwerpen, Brugge si Bruxelles sunt printre orasele mele preferate...ce sa mai zic de ciocolata!!!! Sau wafels!!!! Sau patat!!! Cu berea nu ma impac, prefer vin sau sampanie...

Roxana, bravo tie pentru kilogram!

Esthera, tu esti consecventa cu sportul, te admir!

Lulu, bravo tie cu sala !

Eu am fost de trei ori la zumba saptamina aceasta, maine merg iarasi.... am mancat insa salam de Sibiu... sa imi fie rusine, nu e nici sanatos, dar mi-a adus mama... de doua ori pe an maninc...

Maine seara merg la resto spaniol, asa ca voi avea niste zile de recuperate...duminica vin prieteni sa manince placinte la noi, asa ca va fi iarasi chef...saptamina viitoare trebuie sa am grija sa imi revin la normal

Va pup si va doresc un weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si eu am pacatuit cu doi mucenici ... in zile diferite. Asa ca de azi am inceput sa biciclesc. Aveam o bicicleta abandonata si am recuperat-o. Am facut doar jumate de ora de incalzire. In rest, toata lumea in jurul meu tine diete si cam toata lumea slabeste. Dimineata vorbeam cu cineva care a slabit 3 kg intr-o saptamana cu o dieta cu supa de varza. I-am zis ca o pandesc sa vad daca nu se ingrasa la loc cand termina, desi nu e doar cu supa de varza, mananca si gratar de pui si oua fierte si fructe... Eu parca n-am curaj, tot astept sa dispara kg ca intr-o vraja , sa ma trezesc intr-o dimineata slaba-slaba
Va las, ma duc sa-mi continui exrecitiile.
Week-end placut in continuare!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Un weekend fain, plin de sport si de mancare buna si sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna dimineata fete frumoase

Iris nu ma mai lauda ca nu merit! N-am mancat mucenicii dar ieri am mancat clatite + 1 pahar de cola iar astazi am de gand sa pregatesc niste snitele din piept de pui, niste clatite ramase sa se umplu cu pui,cascaval si ciuperci...asa ca...daca nu fac si ceva miscare degeaba am muncit 2 luni!
Astept sa vina vara...sa merg sa inot.
Lulu 77 draguta mea. Ma intrebam daca noi doua suntem pe un forum dedicat celor care vor sa slabeasca sau pe un forum culinar. Sa stii ca am facut o obsesie pentru aripioare de pui...dar daca le combin si cu bere(am retinut ideea ta)tot aerobicul meu e in zadar.
Gusta ai o silueta acum soro...de invidiat! Sincere felicitari

Aici e frig,bate vantu si ploua.
O duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ce faceti dragele mele?

imi beau cafeaua si va citesc.
am copilul virusat, credeam ca scapa si el, dar se pare ca nu, asa ca ieri si azi mi-am petrecut ziua prin casa.
am un iepure la marinat de ieri, azi ii vin de hac la cuptor.

Esthera, nu tine cont de recomandarea mea, nu face bine la silueta.

va doresc o duminica plakuta. aici este soare dar doar atat, e un frig cumplit.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

helaauuuu,

ce este cu linistea asta?
ce faceti? prostii?
sau trageti din greu la sala ptr ziua de maine?


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza! Mai pe la pranz asa... Poate am si eu maine curaj sa ma cantaresc.
M-am hotarat sa tin si eu dieta cu supa de varza pentru 7 zile. In seara asta o prepar si de maine incep. Am ajuns la concluzia ca, daca nu fac ceva drastic nu se misca cantarul. Ce se va intampla dupa aceea, mai vad eu.
Altfel n-am nici o sansa. Organismul o ia ca si cum ar fi in perioada de mentinere si cea mai mica abatere ma tine in loc cate o saptamana.
Merg in continuare cu taratzele de psyllium dimineata si seara si prune uscate seara si vreau sa-mi iau o tinctura care se numeste Silueta. Am inteles ca ar fi un adjuvant bun. Eu am mai luat tinctura de marar, detoxifiant din fructe de soc, tinctura din fructe de soc. Ups, da' ce n-am luat ...
Plus bicicleta in fiecare seara, macar cate jumatate de ora si cateva exercitii pentru picioare si aripioare. Sper sa-mi iasa.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua.

Lulu ce vrei sa spun adevarul ca vineri eram la 64 si de ce sa nu imi fac eu tort si sa il mananc singura ca de vacuta din mine nu poate altfel si acuma cine plange pe langa cantar.imi e asa o ciuda ca asa greu am ajuns la 64 si era asa frumos si stiu ca eram spre calea cea buna da nu ma eu iau si pap un tort singura.Ma duc sa plang mai departe ca am reusit ceva foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

GUSTA, eu cred ca mai meritam si cate o zi de rasfat. sincer.
nu te du' sa plangi, ca nu meriti. apoi 64 de kg nu sunt 100.



ellinia, ai curaj cu supa de varzasi atatea tincturi, etc.
zic ca ai curaj, ptr ca organismul poate reactiona ciudat la aceste lucruri.eu nu incerc nimik, in afara de L Carnitina in zilele cu sport, batoanle Fibrobra - sa nlocuiesc o masa/sau pofta de dulce.

aseara aveam o pofta nebuna de dulce, eram ca un uliu.am respirat/inspirat adanc si mi-am taiat juma' de para si juma' de kiwi si m-am potolit plus o lingurita de miere.

sunt convinsa ca nu reusesc minuni(kg multe in timp scurt). m-am documentat, l-am vazut/citit pe OZ,alte nebunii, si am decis..invat sa adopt stil de viata sanatos, imi schimb alimentatia si preferintele, si sunt convinsa ca voi avea rezultate.
vreau sa fie pe termen lung si fara efecte yo-yo.
nu ma mai mint- sunt grasana din cauza mea, ca nu m-am abtinut cand trebuia, ca nu am mancat cum si ce trebuia.
asa ca...RUSINE SA IMI FIE...

ieri am gatit iepure..ptr restul am gatit la cererea lor piure d ecartofi. eu am servit iepurele cu cateva felii(cred ca maxim 1 buc) ciuperci la gratar si salata de varza murata.

azi am mancat fructe la MD, iar la pranz ou fiert cu wassa cu crema branza picanta.
gustare am un mar si prune deshidratate.
masa de seara o iau in oras- adik in masina pe drum spre niste cursuri, si consta intr-un baton Fibrobar si o sticla 0.5 litri apa, asta ca sa nu existe tentatii cand ajung acasa, la ora 19 sa imi bag nasul in frigider, mai ales ca am de pregatit chiftelute(ma abtin sa le gust maine la pranz).

gata, ma simt mai bine, mi-am facut destula morala, dar O MERITAM

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput