Cel putin 10 kg jos (5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Lulu, putem trece pe la tine?

Noi azi servim piscina dimineata si patinoar dupa-amiaza.

Moment de lauda :
Baietii au fost ieri selectati pentru Clubul de inot . Din toamna vor fi parte a unei echipe de natatie.
Si cand ma gandesc ca primul curs de inot l-au inceput acum un an......
Ei la 8 ani fac 70 de min de lungimi de bazin fara sa oboseasca si eu la....XX ani nici 10 min nu pot ; eh, tineretea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:


As trimite un italian cu un brat de trandafiri ,sa va cinte un cintec de dragoste ,
dar drumu-i lung si inghetat ,asa ca va transmit doar liniste ,iubire si fericire cu parfum de frezii.
La multi ani!
Despre kg nu amintesc nimic ,pt ca nu vreau sa va stresez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mai primiti "prospaturi" in grupul vostru de combatante?
Vorba vine prospatura, ca sunt ofilita toata, dar vreau sa slabesc macar sa fiu o ofilita supla.
Si pentru ca singura vad ca nu reusesc sa ma mobilizez si sa ma motivez, zic si eu ca daca va iau pe voi exemplu si adaug si rusinea de care oi da dovada cand vaz ca io ... stau si voi munciti ... poate poate oi misca si eu ceva.
Deci, ma primiti? Am 1.6 m si 70kg, tinta ... 58kg si daca se poate sa se duca mai ales din celulita ... tare bine ar fi.
Pupici si spor la munci


Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

La multi ani dragute doamnelor

Sa fiti iubite si fericite!

Ma gandeam c-as premia-o pe Dulcetica pentru frumos ei mesaj cu un tort delicios de ciocolata!...dar ma gandesc ca este la dieta asa ca-i multumesc. Frumos mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Lulu, putem trece pe la tine?

Noi azi servim piscina dimineata si patinoar dupa-amiaza.

Moment de lauda :
Baietii au fost ieri selectati pentru Clubul de inot . Din toamna vor fi parte a unei echipe de natatie.
Si cand ma gandesc ca primul curs de inot l-au inceput acum un an......
Ei la 8 ani fac 70 de min de lungimi de bazin fara sa oboseasca si eu la....XX ani nici 10 min nu pot ; eh, tineretea




Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada





va astept cu mare drag...sunteti prietenele mele
cei fierti sunt gata, cu multa nuca, rom si scortisoara .
prima tava din cei copti este in cuptor, o alta tava asteapta la rand.
berea/vinul il aduceti voi..sa ajunga ptr 40 pahare de fiecare

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

dulceato, ce te iubesc eu pe tine...il poti trimite al mine pe Al Pacino? e italian? oricum nu conteaza
e ofilit si ramolit el, dar io il iubesc si nici sotu' nu se supara daca apare

ralcat, ofilita zici?
lasa, ca daca te stau cu ochii si gura pe tine ajungi o DivaBine ai sosit..ai adus si tu ceva de baut? ca ai venit la zi mare...dulciuri nu avem voie, dar un vin bun da, curge mai rapid sangele prin vene

io am stat la birou pana la 4, avand programul pana la 5..cica la 4 ei ne-au dat liberpuiii mei de comunisti

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:


40 de pahare fiecare??????
apai mai bine luam cate un pai si mergem in vreo podgorie de pe langa voi, direct la butoaie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica


As trimite un italian cu un brat de trandafiri ,sa va cinte un cintec de dragoste ,
dar drumu-i lung si inghetat ,asa ca va transmit doar liniste ,iubire si fericire cu parfum de frezii.
La multi ani!
Despre kg nu amintesc nimic ,pt ca nu vreau sa va stresez.


dulcetica


Esti superdraguta, dar eu nu dau olandezul meu pe 100 italieni! Dupa 12,5 ani impreuna si 11, 5 de casnicie, I am still very much in love....

sa fiti iubite si sa iubiti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Pai daca e sa fie...tambalau...ma bag si eu!

Lulu 77 baga la cuptor cartofi mai multi caci vin si eu cu salata tzatziki, cu putina friptura de miel( nici sa nu va ganditi ca seamana cu mielul ala atos)mai aduc si aripioare crocanta, putina baclava(hai ca azi avem voie)...si duclceata de portocale pentru Arturicii.
Ilariei in pasi de zumba cu drag ii ofer o bucatica de baclava ca stiu ca-i place.
Dulceticaica tot spune ca s-a saturat de iaurtul ...din fiecare zi ii aduc o portie de fructe de mare (nu stramba nasul...ca sunt scumpe).
Elinia... la tine vin cu aer fesh si cad(de primavara) si-ti mai aduc si o portie de souvlaki..
...iar celor noi venite le aduc si o caseta cu dansul zorba...asta ca sa se obisnuiasca cu sportul!
Intidem masa???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Ahhhh Lulu....dau orice pentru o portie de mucenici!!!

Mergi la inceput