Cel putin 10 kg jos (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pai, lulu, mai intai vine in sufletele noastre, si apoi si afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Salut!
Ies si eu la raport! Cam tarziu ce e drept dar de ieri am avut probleme cu net-ul si abia acum le-am remediat!
Deci> stationez
Dar, avand in vedere ca mi-am cam facut de cap in ultimele zile (a fost ziua baiatului cel mare) si nu am avut chef de facut gimnastica, as zice ca mare lucru este ca nu m-am ingrasat.

Singurul progres pe care l-as raporta ar fi acela ca mi-a trecut pofta/nevoia de ciocolata si dulce.

Sa vedem ce fac saptamana asta... ca, din ce vad, celelalte combatante au luat treaba in serios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello!

Aseara am vazut filmul www.990.ro/filme-8993-My-Week-with-Marilyn-O-saptamana-cu-Marilyn-online-download.html" target="_blank">acesta

Si pentru ca mi-a placut de ea, de cat de feminina era, am cautat un pic pe net si am gasit o www.google.ca/imgres?q=skinny vs curvy marilyn monroe&num=10&um=1&hl=en&biw=1183&bih=715&tbm=isch&tbnid=6up3OwF4jCMRiM:&imgrefurl=http://favim.com/image/211466/&docid=CT_dYjpemyJ0IM&imgurl=http://s1.favim.com/orig/22/body-shape-both-are-beautiful-marilyn-monroe-skinny-skinny-vs-curvy-Favim.com-211466.jpg&w=500&h=464&ei=4ExWT_atM4bq0gHNhbn4CQ&zoom=1&iact=hc&vpx=145&vpy=164&dur=457&hovh=170&hovw=187&tx=113&ty=77&sig=104588703106407509948&sqi=2&page=1&tbnh=170&tbnw=187&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0 br / " target="_blank">asemenea comparatie.

Voi ce parere aveti?

Nu, nu este un indemn din partea mea (ar fi culmea )pentru a pune stop actiunii in care ne aflam ci pur si simplu m-a ingandurat si m-am gandit sa va intreb si pe voi....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Hello!

Aseara am vazut filmul www.990.ro/filme-8993-My-Week-with-Marilyn-O-saptamana-cu-Marilyn-online-download.html" target="_blank">acesta

Si pentru ca mi-a placut de ea, de cat de feminina era, am cautat un pic pe net si am gasit o www.google.ca/imgres?q=skinny vs curvy marilyn monroe&num=10&um=1&hl=en&biw=1183&bih=715&tbm=isch&tbnid=6up3OwF4jCMRiM:&imgrefurl=http://favim.com/image/211466/&docid=CT_dYjpemyJ0IM&imgurl=http://s1.favim.com/orig/22/body-shape-both-are-beautiful-marilyn-monroe-skinny-skinny-vs-curvy-Favim.com-211466.jpg&w=500&h=464&ei=4ExWT_atM4bq0gHNhbn4CQ&zoom=1&iact=hc&vpx=145&vpy=164&dur=457&hovh=170&hovw=187&tx=113&ty=77&sig=104588703106407509948&sqi=2&page=1&tbnh=170&tbnw=187&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0 br / " target="_blank">asemenea comparatie.

Voi ce parere aveti?

Nu, nu este un indemn din partea mea (ar fi culmea )pentru a pune stop actiunii in care ne aflam ci pur si simplu m-a ingandurat si m-am gandit sa va intreb si pe voi....





Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada




Eu prea curind n-o sa ma usuc in halul ala,insa Marilyn s-a stins repede si n-a apucat sa se vada celulita,plus ca era sexy si nu oricine poate fi ,indiferent de nr kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Dulcetica, da, da, ai zis foarte corect "plus ca era sexy si nu oricine poate fi ,indiferent de nr kg".

Oare de ce suntem asa?

Cum de am ajuns, noi, doamnele, sa ne vedem urate si diforme pana cand rotunjimile dispar si incapem in blugi marime cat mai mica?....


Eu am dat-o pe Marilyn ca si exemplu influentata fiind de filmul vazut insa sunt multe alte doamne cu aceleasi curbe si extrem de feminine....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

se spune ca frumusetea e in ochii celui ce priveste si in interiorul fiecarui om, din interior se reflecta in atitudine, in stilul propriu.

o femeie complexata si ingandurata, infometata, focusata mereu pe aspectul fizic, pe cure fel de fel, frustrata de cum arata, care se incapataneaza sa poarte haine de marimi si croiuri nepotrivite cu marimea reala si cu conformatia fizica nu are cum sa arate altfel decat aiurea.

nu sustin sa abandonati ce faceti, pentru ca, de bine de rau, a te ambitiona sa faci miscare este laudabil, este extraordinar pentru psihic, te ajuta sa ai o atitudine relaxata, un tonus bun, si de asemenea a fii controlat in ce priveste alimentatia este bine pentru sanatatea fizica.


a face miscare intentionat si a manca controlat si echilibrat intentionat este super, indemn pe oricine, incepand cu mine sa nu se abata de la acest drum.

insa a te supune la programe extenuante si regimuri alimentare unilaterale si hipocalorice NU e sanatos si nu da rezultate pe termen lung

bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Succes, vine primavara, -i?





care primavara? aici doar ce a tras o mica ninsoare de vreo 10 minute, este adevarat, dar este un frig teribil si bate vantul, cahhhh, abia astept sa jung la barlog, sa beau ceva cald...am voie si eu un vin fiert?
sunt gripata, am o scuza

SOACRA MARE
Doua maini stangi




aici ninge de cateva ore cu fulgi mari si grasi. iar eu il rog pe Mos Craciun sa imi mai ia din kile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si la noi, cand ninge, nad sta, da' e frig tare!
Si eu stiu femei voluptoase care sunt foarte sexy, depinde de atitudine, si atitudinea potrivita nu o poti avea decat daca te simti bine in pielea ta. Eu am zile in care ma simt frumoasa si zile in care ma simt urata, cred ca toate trecem prin stari din astea. Ideal ar fi sa pastram un echilibru intre varsta, conformatie si kg. Si eu traiam cu impresia ca, la inaltimea mea ar trebui sa am maxim 55 de kg, dar, raportand la varsta chiar un site mi-a calculat ca greuattea mea ideala ar fi de 63 de kg... Mi se pare cam mult, hai, un maxim 60, mai am doar 2-3 kg de dat jos si nu mai reusesc

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pentru micutul Andrei, pana pe 9 martie 2012 http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza dragele mele,

eu prefer o femeie voluptoasa, clar...nici nu se pune problema. o femeie cu forme, cu sani, cu solduri, cu fund, decat una scandura.
mi se pare mult mai senzuala, mai sexy, dar este doar parerea mea.

eu nu am fost scandura niciodata, nici cand m-am casatorit, la 47 de kg, nu eram (prea)scandura dar nici prea voluptoasa nu eram. nu imi place ce vad, cand ma uit acum la pozele de atunci.serios.

acum am 68 kg(deci -3 fata de cand am inceput lupta alaturi de voi). kg sunt distribuite ok, dar eu sunt extra fericita si multumita cu 60-63 kg, ptr varsta mea, ptr corpul meu si ptr cum arat.
la 60 kg voi arat f slaba( nu pot sa pun link acum cu o poza de pe FB sau picassa ca tocilarii mei de la IT din firma au blocat accesul la tot, dar poate reusesc de acsa...sa pun o poza si sa fecm ceva de genul Before- After)

si oricum noi suntem sexy, senzuale si DIVE si la 50 si la 80 de kg. suntem atat de frumoase in interior

azi merg prima zi la sala. nu stiu ce o sa fac, masaj sigur nu ca este cu programare si era full, dar poate fac sauna- tot sunt racita si aerobic/fitness.

va doresc o zi buna si usoara!

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

mi se pare buna ideea cu "before-after", poate eu am o perceptie gresita asupra propriului corp ... am eu o poza unde se vede foarte bine cat de slaba eram, cred ca atunci am cantarit cel mai putin din viata mea de om matur, prin 2001-2002, cred ca aveam max 50 de kg, la 1,68. Bine, acum cand ma uit la poza aia ma sperii , eram batz, acum, la 62 de kg mi se pare ca sunt un pic voluptoasa, cam prea voluptoasa pe la solduri si prin talie , dar, pe la 60 de kg as fi super incantata.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pentru micutul Andrei, pana pe 9 martie 2012 http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300

Mergi la inceput