Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna ziua, v-ati pregatit pentru 8 martie ?
De-abia astept sa povestiti ce surprize ati avut de la copii ( considerati asta o invitatie la postat ).
La gradinita Mariei nu se organizeaza serbare, dar am inteles ca a fost o sesiune foto pe 1 martie, am vazut un afis cand am fost la targul de martisoare, insa fiind cu Irina nu am stat sa-l citesc cu atentie. Probabil o sa primim o felicitare si cateva poze, poate si o cana personalizata, cum s-a facut si anul trecut inainte de incheierea anului.
Sper sa nu primesc cadou si o raceala la fete, Irinei ii curge nasul f.tare de azi dimineata, iar Maria si-l tot trage de cateva zile

In legatura cu targul de martisoare... nu-mi mai amintesc cand s-a organizat anul trecut, daca a fost tot asa, inainte sau dupa 1 martie. Inclin sa cred ca dupa. Oricum, martisoarele confectionate nu se pot agata in piept, majoritatea sunt lipite de cartonas. Dar sunt frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Multumiri pentru urarile de ziua micutei mele... Care deja nu mai e prea micuta:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/SIn86_LhbtoNRWO0Dge9UF1VimhOCeNY0D6HORQXQ9U


Sambata i-am rupt turta, ca am profitat ca nasul reusea sa ajunga in tara sambata. Am facut o petrecere mai in familie, dar tot am fost 10 persoane .

Luy, la noi o sa fie o serbare maine. Posibil si o mica surpriza cu foto. Vedem maine.

In rest, servici, alergat la Lu acasa, pupacit, joaca si apoi, iar afara pentru ridicat Robert de la gradi cu sau fara Lu (acum ne lafaim ca o avem pe bunica) si iar acasa.

Pupici







Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

buna,
noi suntem invitate maine la 4.00 la gradi, ne-au pregatit ceva surpriza.


..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Bah, io' cred ca ma aleg cu cadoul pe care nu-l doreste luy... azi dimineata dadea "semne" de febra... noroc ca e buni aici si are deci cu cine sta acasa.
Altfel, cadou de la scoala, astept sa "ne vina randul".. ca ziua mamei aici e abia pe 13 mai.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Ioana are multe colege la scoala.. si in fiecare zi imi zice ca e prietena cu alta... Asa ca e intreb:
"Dar cea mai buna prietena a ta care este?"

Si ea raspunde; "Tu mami! "

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Sambata i-am rupt turta, ca am profitat ca nasul reusea sa ajunga in tara sambata. Am facut o petrecere mai in familie, dar tot am fost 10 persoane .


Si ce a incantat-o de pe tava?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxana, ce faci? Absenta nemotivata!!!!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Erina, tu pe unde esti? Te pregatesti de petrecere?

Azi-noapte am visat dispenserul de sapun pe care l-am vazut intr-o poza de-a ta.. ala cu pisici ... de unde ziceai ca e?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sabinescu, cum te mai lauzi?

Lauda-te si pe aici ca eu ajung mai rar pe alte "meleaguri"

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dragi mamici!

Sabina, refacere rapida!

La multi ani micutei Lulu! E o papusica dulce si frumoasa!

Carpatina, la servici e ok, deocamdata am program de 6 ore pana face F 2 ani.Mai am si perioade aglomerate.Acum e dragut, caci am doua colege gravidute si imi aduc aminte de perioadele mele de sarcina. De 1 aprilie am zis ca mai astept si eu bb3, ca si asa au fost socati ca au 2 gravidute in acelasi timp.

Maine avem si noi program la gradinita pentru mamici, sa vedem ce ne-au pregatit.



Mergi la inceput