Nasterea la Arcadia - Iasi (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

DIAMARIA, ma bucur ca ati trecut cu bine si felicitari pt bebe sanatos si mancacios .sa iti aduca multe bucurii bebe si mult laptic iti doresc! daca ai intrebari,stii unde ne gasesti. te asteptam cu povestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamaria2

Va salutam in formula completa.
Deci raportam. Bebe Darius Ioan, 26.02.2012,ora 12.15,3780gr, 56 cm, cezariana, dr. Bogdan Doroftei.

Sintem acasa de vineri de obisnuim incet incet, am facut rahi pina la urma si a fost ok.revin cit pot de repede cu povestea nasterii.Am lapte,am trecut de 2 zile doar cu lapte natural supt sau stors si sint cam bulversata cu toate inca dar totul a fost ok cu nasterea si bebe Darius este o scumpete.
revin cit pot de repede cu povestea.


Felicitari!!! Multa sanatate si tie si lui bebe Darius. Asteptam cu nerabdare povestea.

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

diamaria, in ziua de 26 e si fata mea e nascuta
MELISE, CE FACI?TU URMEZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Diamaria felicitari, sa-ti traiasca bebe Darius

Neatza! ca am uitat sa zic

Si azi bate vantul , am vazut o mamica cu bb la plimbare, ii pusese protectia de ploaie, parca statea intr-un glob , dar iesise la plimbare....(carutul nostru nu avea inclusa protectia si am si uitat sa iau )

O zi frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Buna dimineata mamici,
Cred ca am o problema...nu mai prea am lapte la san...nu-mi mai vine aproape deloc...si am mancat lichide multe, supe, ciorbe, iaurt...degeaba...

Mami fericita cu Ioan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A

Buna dimineata mamici,
Cred ca am o problema...nu mai prea am lapte la san...nu-mi mai vine aproape deloc...si am mancat lichide multe, supe, ciorbe, iaurt...degeaba...

Mami fericita cu Ioan Gabriel



cum ai concluzionat ca nu mai ai lapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Diamaria, felicitari! Ma bucur ca sunteti bine si bebe e alimentat natural.
Pot intreba de ce primeste biberon? De ce storci? sau am inteles gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

pentru ca timpul meu nu mai imi e prieten, imi e tot mai greu sa raspund in timp real tuturor problemelor legate de alaptare. de aceea m-am gandit sa fac un grup pe FB . Am ales FB pentru ca ma anunta cand apar mesaje noi
www.facebook.com/groups/sprijinpentrualaptareiasi/" target="_blank">http://www.facebook.com/groups/sprijinpentrualaptareiasi/
Grupul e inchis si moderatorii vor da accept la intrare.
Inca nu am scris regulile ... mai dureaza...
Va astept cu drag si acolo pentru intrebari specifice in speranta ca va fi un grup calm, fara reprosuri, acuze etc... cu respect pentru alegerile informate ale fiecarei mamici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A

Buna dimineata mamici,
Cred ca am o problema...nu mai prea am lapte la san...nu-mi mai vine aproape deloc...si am mancat lichide multe, supe, ciorbe, iaurt...degeaba...

Mami fericita cu Ioan Gabriel




cum ai concluzionat ca nu mai ai lapte?


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Pai de trei zile am sanii foarte moi,am incercat sa ma storc dar in zadar, copilul , desi sta la san foarte mult se enerveaza si incepe sa planga, nu se satura cred.

Mami fericita cu Ioan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A

Buna dimineata mamici,
Cred ca am o problema...nu mai prea am lapte la san...nu-mi mai vine aproape deloc...si am mancat lichide multe, supe, ciorbe, iaurt...degeaba...

Mami fericita cu Ioan Gabriel



Ma bag si eu ca "musca-n lapte", dar ceai de lactatie bei??
Este de la Fares, stimularea lactatiei si de la humana, granulat, care face minuni
Si eu am senzatia asta, de fapt pot zice ca la un san am mai putin decat la celalalt,dar bb ia in greutate/ lungime, asa ca ma linistesc si stiu ca este acolo


Mergi la inceput