Nasterea la Arcadia - Iasi (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

GABI, la multi ani pt baietel, sa creasca mandru si sanatos
nasol cu sotul..are cine sa te ajute? sa dea Domnul sa se faca bine repede
ps. sa nu te superi..eram pe aici si scriam odata si sotul a vazut poza cu printesa ta si a zis ce dulce e galushcutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

Vai ce necaz GABRIELA ,o sa ne rugam la DOAMNE DOAMNE sa fie totul bine ,la ce spital este?
La multi ani pt baiat ! la toamna merge la scoala sau deja e in calsa I ?


Hey Iulia esti mai bine? Ce face bb Andrei? Banuiesc ca el e vioi si nu e deranjat de bubite, in schimb mami ....trebuie sa fie



Mami fericita de David 12.09.11

Eu sunt asa si asa ,depinde de momentul zilei iar ANDREI dupa cum bine ai banuit e vesel ,e activ ,nu pare sa-l deranjeze ceva ,alaltaseara mi-a dormit de la 20.30 pana dimineata la 6.30 ,nu stiu ce a avut si ieri a dormit la pranz de la 15.30 pana la 18 ,am zis ca azi o sa ninga ca a dormit ANDREI asa mult ,deobicei peste zi dormea in reprize de cate 30-40 minute ,sa vedem azi ce se mai intampla ;nasol ca nu putem iesi afar azi ca ploua,dar eu trebuie sa cobor pana afara ca nu am paine ,sa vad cum trag o fuga .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,

Gabrielita, la multi ani piciului si multa sanatate sotului !!!

Si noi vroiam afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Gabi sa dea Domul sa fie totul bine cu sotul tau.La multi ani la baiat!
Ce urat este azi afara.Dupa plimbarea de ieri cand nu ma mai dadeam venita in casa.
Melise sa ai o nastere asa cum simti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Ce liniste a venit weekend-ul...

Azi mi-am luat 3 capsari ,prima m-a luat pe nepregatite, la celelalte 2 stateam cu degetul pregatita sa intervin, a inceput sa planga,dar s-a linistit.
Daca acum cand e un sfert de dintoc iesit e asa,oare cum o fi cu 2 samd.
Momentan il papa gingia ca asteptam sa sparga al doilea (de o sapt),sper sa se linisteasca.

Ionela sau alte mamici oare pot face ceva sa-l fac sa pape mai rar,simt ca o iau razna,deja am o saptamana de bocete ,am incercat sa-l tin flamand,adica sa-i lungesc timpul,dar nu functioneaza tot timpul, e ca trenul, la fix,rar are intarzieri.
Ziua as vrea sa pot sa lipsesc si eu mai mult de 2 ore,noaptea as vrea si eu sa dorm....oare cer prea mult,stiu ca a avea un copil implica sacrificii dar simt ca am ajuns la limita,sunt pe marginea prapastiei

Sotul a zis sa luam o bona 1-2 zile pe saptamana, dar ce fac cu alaptatul?
Sper la diversificare sa se schimbe cave,asta daca o fi mancacios.

Gabi, e bine sotul??

O seara frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FETELOR multumesc tare mult...sunteti adevarate prietene.A ajuns sotul meu acasa dupa plimbari cu ambulanta stat si asteptat in spitalele noastre sa te bage cineva in seama...dar multumesc lui d-zeu e bine acum.Sa ales cu o vanataie puternica la spate dar din fericire nu are nimic rupt sau fisurat si zic ei probabil de la sperietura si pt ca nu mancase ar fi lesinat...cine boala mananca la 6 jumate frate??avea si tensiunea cam mica dar analizele au iesit bune si acum saracul merge parca e "gravid" durerea de spate il cam
Multumesc tare mult pt sustinere si nu in ultimul rand pentru urarile baietelului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Gabi, ma bucur ca ai vesti bune!

Clau, offf! Off!. Tu nu ai inceput diversificarea? Nu retin sincer si nici timp sa caut in urma nu am. Daca nu ai inceput... faptul ca mananca mai des de atata timp poate fi semn ca e cazul de diversificare... 1 sapta + sau - nu e abatere de la regula de 6 luni. In al doilea rand e bine sa stii ca multi copii mananca exclusiv san cateva zile pana la cateva saptamani in perioadele de eruptie dentara. In traducere: cu putin noroc se va regla treaba imediat ce ies dintii si incepe sa pape solide
Cum e cu 2? ai sa afli intr-o zi... poate[:-))))]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

CORI nu ma supar deloc ba mai mult multumesc de compliment...dar sa stii ca galusca e sarmaluta pt ca e slabuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

GABRIELA Slava Domnului pt vestile bune !Si sotul imi povestea ca azi a avut destui colegi accidentati la munca ,cica era sticla pe jos dimineata .
Vai CLAUDIA ce mi-e mila de tine ,te-a capsat rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

GABI,PRINTESA ARE CAM 6 LUNI NU? a mea are 9, dak a ta e slabuta, a mea la 9 luni k are 7.700 g ce sa mai zic?.
apropo de asta, IONELA, si MIHNEA a inceput tarziu cu papica,zi-mi te rog de la ce luna a inceput sa pape bine , ca zi am disperat de nervi..2 lingurite de iaurt si una de banana de dim. pana la ora asta ,restul san,ma doare capul la propiu . dintii au iesit,deci tai asta.o incerc mereu cu diferite retete si ajung sa le mananc tot eu. ea e f ok,ca stare, dar avand si greutatea mica pt un copil de 9 luni ,ma sperii k vad k nu mananca.ultimele 2 luni a luat 400-500g.cand ai timp ,raspunde-mi te rog

Mergi la inceput