Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***406***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

neata,

Vin si eu cu un ceai negru cu lapte.

Ina, am ras bine de tot. Eu, in procesul de renuntare la scutec il lasam pe Vladimir noaptea in cucu gol (era vara) iar dimineata mergeam la baie repede:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, exact asa i-am explicat lui Ian dar lui ii plac microbii care sint mici si nu-i vedem dar sint murdari si de pe miini ajung in burtica.
Aseara dupa ultima pipi-reala, dupa ce l-am spalat pe miini, a inceput sa plinga ca...vrea microbii inapoi. Si de oftica / ca nu-i putea primi, si-a dos jos antiderapantii ca sa ia microbi pe picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui novus

Inapreda, nu stiu ce sa zic noi fiind tot pamperiste dar probabil lui Ian i se pare distractiv sa faca pipi peste tot, e probabil o etapa zic eu


No aici pe cat de frumoasa a fost vremea ieri pe ata de mohorata e azi asa ca deocamdata stam in pijamale si ne reorganizam programul

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)






Oma nu vine azi? Sau bucatareste pentru ador-Ada?




Exact, azi are liber , merge sa se tunda si sa mai caste si ea gura prin oras, apoi sa ne ajute cu pregatirile (adica sa le faca in mare parte )



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Pisigri, exact asa i-am explicat lui Ian dar lui ii plac microbii care sint mici si nu-i vedem dar sint murdari si de pe miini ajung in burtica.
Aseara dupa ultima pipi-reala, dupa ce l-am spalat pe miini, a inceput sa plinga ca...vrea microbii inapoi. Si de oftica / ca nu-i putea primi, si-a dos jos antiderapantii ca sa ia microbi pe picioare





Ada e invers, ea si cand prajiturim daca ii ajunge cumva faina pe bluza trebuie sa ne schimbam si exemplele ar putea continua, dar cred ca asa sunt fetele

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

neata,

Vin si eu cu un ceai negru cu lapte.

Ina, am ras bine de tot. Eu, in procesul de renuntare la scutec il lasam pe Vladimir noaptea in cucu gol (era vara) iar dimineata mergeam la baie repede:)



Partea proasta exact asta e: si eu ma amuz si rid ca o...mama....cum vreti voi Stiu ca ar trebui sa ma supar/sa ma enervez dar are niste mutre simpatice cind imi explica ce-a facut incit ma tavalesc de ris in sinea mea. Si stiu ca n-ar trebui. Exact reactia asta o are si Jambo. Parca am fi 2 nebuni. Aseara l-am sunat -era la bere dupa baschet- sa-i spun ca Jamborello a facut zama de pishu cu dovleac si i s-a parut foarte amuzant.
Bineinteles ca de fiecare data ii explic si ii spun ce si cum trebuie. El nu e de acord. Si-mi spune. Aseara, de ex, a facut pipi si in camera lui sub masa si mi-a spus singur (cum face intotdeauna). Ne-am dus in baie amindoi sa pregatim baia; eu ii pregateam sticlele cu sapun iar el a disparut; s-a intors victorios:
-'Cut pipi Ian.
Unde-ai facut pipi, Ian?
-Acoio, in camama (ultimii 2 A cu A din "mar")
-Hai, arata-mi unde.
-Acoio su masa

Sor' mea mi-a spus sa-i cumpar cite o olita pentru fiecare camera dar nu cred ca asta-i problema. Olita sta in baie. Si, uneori, cind ii vine, o tulesthe singur in baie; se dezbracineaza singur si face pisu in galeata cu mopul, in conditiile in care aia e ascunsa in dus si oala e la vedere, linga WC.

Nu face de fiecare data asa. Uneori face in bideu si dupa vrea sa spele singur bideul , alteori face in WC, alteori la oala, alteori...pe unde apuca.

No, scuze ca m-am lungit atit cu un subiect atit de "interesant".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Daca e sa ne laudam la capitolul conditii meteo, eu cred ca va iau pe toate azi. Ploaie, -1 grad. Nu zic cit am razuit la parbriz, dar am vazut de 3 ori aceeasi scena: oameni cazuti pe strada, cit pe ce sa treaca peste ei masini care nu aveau cum sa opreasca desi mergeau cu 3km/ora....groaznic !!!



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Novus sigur asa sunt fetele caci huna si daca -i curge din cana o picatura de apa se dezbraca ca-i murdara

Cat despre des-scutecit e firesc fiecare descopera in aceasta perioada cate ceva...inclusiv reactiile noastre la "marile lor creatii"
La noi tare usor si fara n+1 zile de sters dupa ea...iar fiecare reusita parca era locul 1 la olimpiada...cu aplauze ,urale sunat pe D sa afle "minunea" pe mamaia....ehee dar la noi a fost super usor.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Neata!

Si la noi e o gheata de nu poti sta in picioare, de groaza ce-am putut vedea prin oras si ambulanta trece in continuu prin fata biroului meu, abia am ajuns cu asta mica la masina si apoi la gradi

Ina nici nu stii cat te admir ca te amuza pisu si caca prin casa, eu m-as enerva groaznic, ca eu cu mizeria si dezordinea am o mare problema Dar asa-s eu mai trilulilu . Si norocul meu e ca si Amalia e tare pretioasa din punctul asta de vedere, imediat o tuleste sa se spele pe maini si pe gurita Ea pipi face la wc, n-avem probleme (asta ziua, noaptea nu mi-am batut capul inca) dar caca nu face decat in pampers, altfel se tine mititica, nu stiu ce-o fi in capsorul ei...

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu cred ca pipi in casa ma amuza ci mutritzele lui Ian; el "vorbeste" cu toata fatza, e foarte expresiv. Dar recunosc si ca limita de toleranta le nervi in ceea ce-l priveste e sub nivelul marii. Pur si simplu, ma nerveaza foarte rar si in situatii, in general, pe care alti parinti le tolereaza cu usurinta. Imi aduc aminte, de exemplu, ca ma enervam cind dura o ora -sau mai mult- ca sa-l adorm la prinz. Si recunosc ca am fost tentata sa renunt la somnul de prinz; noroc ca n-am facut-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, te rog, daca ai chef/timp/disponibilitate de a vorbi despre asta, sa ne impartasesti si noua experienta cu "scrisoare pentru mosu'". Pentru Pashte ai prevazut ceva?

Mergi la inceput