Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***406***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Novus, sa-ti treaca urgent durerea de cap. Cind e "asa rau" eu iau ketonal; dar numai "la extrema durere", altfel nu iau nimic.


Nici io nu iau nika deobicei. Cd "nu mai pot" servesc algocalmin fi, la lingurita. Da'io pot mult.


Sa faci ce zice dr, nu ce face dr.


Zic?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Dilema existentiala la fiu-meu:
- Daca tu n-ai putza, pe unde faci pipi? Prin fundulet?

no, inca nush ce sa-i raspund...



Inginereasca intrebare







I-am citit si lui Costin dilema injinerului, cica "injineru' tot injiner, are probleme tehnice!"


Si Adela a avut probleme tehnice, asa ca ta'su a devenit mai "pudic" acum. Bag seama ca nu are kef sa raspunda la intrebari.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete

o vinere frumoasa si numai bine tuturor!
las cafa si trec la treaba....


all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Merci de cafea, Dodo! Io vin, invariabil, cu ceaiul cu lapte si niste kiwi+ crumble de mere cu banane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Dodo, merci de cafea, chiar am nevoie!
Ian face dus de o juma de ora

Dimineata a avut scutecul uscat dar:
-adora sa faca pipi in galeata cu mopul
-stiti ca a facut caca la dus; a facut sin-n camera lui
-in seara cu canasta a facut kk pe parchet in hol, dupa care nu l-a mai lasat pe Jambo sa iasa din camera; ii tot spunea sa se joace acolo amindoi
-ieri, ne prosteam amindoi; el sarea pe saltea pe muzica lui Gummy Bear iar eu cautam o alta piesa ca sa dansam amindoi cind aud un zgomot cunoscut: se ridicase pe virfuri, cu o mina se tinea de body, cu una isi tinea putza si facea pipi PESTE tablia patului pe perete
-aseara, spalam fasolea in bucatarie, el se juca in living cu masinutele noi (cele 2 incaperi comunica deschis); cind ma-ntorc, ce vad? Imprastiase toate punga cu seminte decojite de bostan pe masa de cafea si pe jos si facuse pisu pe ele (si pe masa). Initial, nu m-am prins dar nu puteam intelege de unde si-a luat apa. M-a lamurut el cind l-am intrebat.

Intimplarile astea sint normale, fac parte din firescul renuntatului la scutec?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Multumesc de cafea fetelor

Ce bine e sa dormi mai multe

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Novus, acum am rasfoit si eu online pliantul de l aLidl, in speranta ca gasesc vreun bodyshape. Am vazut parfumurile. Si cand colo...unul dintre ele il folosesc eu acum. Nu stiu daca e de acolo, da fapt sigur nu e de acolo caci eu il am in casa cred ca de 4 ani, si l-am deschis anul trecut. Este cel albastru, Chalou, parca.



Floric, sper ca nu te-ai simtit jignita de postarea mea, chiar nu asta era intentia

In plus parfumurile de la Lidl sunt recunoscute a fi ok pt ca sunt copii ale unor parfumuri de marca la pret rezonabil, Chalou de ex imita Cool Water de la Davidoff

http://www.the-beauty-addict.com/2011/09/despre-parfumurile-replica-marca-lidl.html

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, nu stiu ce sa zic noi fiind tot pamperiste dar probabil lui Ian i se pare distractiv sa faca pipi peste tot, e probabil o etapa zic eu


No aici pe cat de frumoasa a fost vremea ieri pe ata de mohorata e azi asa ca deocamdata stam in pijamale si ne reorganizam programul

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mai, si eu cred ca e joaca, cu pipi. Nu stiu, eu de cind Ilinca avea niste idei de joaca in wc i-am cam insuflat ideea ca e murdar. La modul ca nu ne jucam acolo, acolo facem pipi si caca si miroase urit; nu intram incaltate pina in virful patului pentru ca afara calcam cu papucii in pipi si caca de catzel si e murdar si tot asa. Nu stiu daca e bine, daca e sanatos, daca e.... dar stii ca eu sunt cu unele idei fixe. De altfel, eu am renuntat la operatiunea despamperizare dupa o singura dup-amiaza, cind am schimbat 5 perechi de pantaloni in 3 ceasuri; atunci am zis ca n-are decit sa se duca cu scutec si la scoala, daca n-o sa-si doreasca la vremea aia sa faca pipi in alta parte.
Cred ca trebuie doar sa insisti pe aspectul neigienic al pishorcelii in alta parte decit la oala/wc...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Inapreda, nu stiu ce sa zic noi fiind tot pamperiste dar probabil lui Ian i se pare distractiv sa faca pipi peste tot, e probabil o etapa zic eu


No aici pe cat de frumoasa a fost vremea ieri pe ata de mohorata e azi asa ca deocamdata stam in pijamale si ne reorganizam programul

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)






Si la noi a nins si ieri a fost o vreme faina, insorita.
Ma cam dispera iarna asta care nu se da dusa.
Io tot sper ca se incalzeste ca sa-l pot serba pe Ian in curte.

Oma nu vine azi? Sau bucatareste pentru ador-Ada?

Mergi la inceput