Pufi de Ian-Feb 2010 (70) - La multi ani Lorena!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

eu am fost foarte biza azi, n-am reusit sa intru mai deloc pe forum... in sfarsit activitate la foc automat la job, dupa ce am frecat-o la greu si ma demoralizasem foarte ca uite nu mai sunt atat de indispensabila si ata de necesara ... nasoala senzatie... si faceam atat de multe sacrifi ii sa duc copilu la gradi, sa ajung pe jos la servici, sa numar banutii ca sa-mi cumpar un sandvish si toate pt nimic...

si azi l-am pus pe Kay pe scaun si i-am dar o cana mare de suc si s-a dezechilibrat si s-a rasturnat si a cazut in cap pe gresie si cana langa a sarit si suc si tzandari in toate partile, dar el n-a avut nicio zgaraietura... multzam Doamne, ca a patit-o de mai multe ori si niciodata n-a fost cu cioburi infipte sau cucuie majore, cred ca are un inger pazitor foarte saritor si foarte aproape...

si am fost salvati de clopotelul mama, ca de la scarbici iarasi nicio veste buna pt proprietarul apart si directoare gradinitei... sa-i dea Domnul multa sanatate mamei!


www.kestionare.ro/k/k.aspx?k=4748" target="_blank">Completati va rog acest chestionar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

multumim de capitol simply...sa fie plin de vesti bune ...

bf, fetele zic ca nyny ( la muuuulti aniiiiii, nyny)e tanara pentru ca se aniverseaza o data la 4 ani

legat de testele de auz prima data il controleaza un dr ORL-ist, se uita prin urechile lui. pe urma trebuie sa duci copilul intr-o camera capitonata unde exista un pat de copil de la Ikea, camera este colorata, exista si ceva jucarii, e Ok. De regula ti se spune la telefon sa vii cu copilul cand e ora lui de somn, ca aceste teste se fac cel mai bine atunci, in somn. Eu le-am zis ca nu pot sa adorm copilul la comanda si daca doarme bine daca nu asta e, incercam si vedem. mi-au mai spus sa aduc si mancare cu mine ca poate dura mai mult testul, in cazul in care copilul se misca si ii pica vreun senzor, trebuie repetat testul pana apare pe ecran ca au fost parcusii totii pasii. Ideea e ca i se pun niste senzori pe cap si acei senzori sunt conectati la un aparat si acel aparat masoara tot felul. Pentru celalalt test iti baga un senzor in urechi si tot asa conectat la ceva aparat. Daca copilul sta cuminte totul se termina in maxim o juma de ora. Imi dau seama ca am avut mare noroc ca David a fost fascinat de aparatele alea si de ce auzea in urechi, de a stata asa cuminte si de toata clinica s-a mirat ca era primul copil care a stat cuminte la testare.

Alex, sa inteleg ca tu te-ai nascut cu ceva probleme de auz....care se pot si mosteni?

Lali de David luptatorul nostru


Eu am o hipoacuzie de cand eram mica. Ai mei zi ca dupa ce am facut oreon s-a manifestat si m-au dus la ORL la indicatiile educatoarei care a zis ca se vede ca am o problema. Constatat, recomandat aparat, eu nu am vrut sa port asa ceva, abia pe la vro 22 de ani m-am dus singura sa caut si sa-mi pun etc long story short, doctorii sunt acum mai catolici decat papa si spun ca totusi deficienta mea poate sa nu fie de la oreon, ca de unde stiu ai mei ca e exact de la oreon ca daca e congenitala si daca si cu parca etc, so nici eu nu stiu ce am dar in cazurile in care mama are o problema de genu asta unde exista suspiciunea de a fi congenitala e un screening care e bine de facut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Alexutza, Lore va si va multumesc din suflet pt urari.

Tare Yannis, musai sa-l inregistrezi daca tot nu se jeneaza sa cante "la multi ani".


Si la noi e hit . Au avut grija sa-mi cante de dimineata aman2 tinandu-se de mana

Mamica fericita de Mara si de David





wow! ce super trebuie sa fie!
si tu nu ai ?





Pai cum altfel puteam sa ma simt? Nod in gat, se stie ... ochii paianjen ...palpitatii la inima.

Si inca un moment emotionant ... Mara a invatat chiar azi la gradi cantecelul "de ziua ta mamico" si mi l-a cantat asa frumos, fara nici o greseala. Il stiti, nu?


de ziua ta mamico
in dar ti-am adus inima
si crede-ma mamico
un dar mai frumos
nu se putea

am vrut sa-ti culeg o floare
un ghiocel frumos
dar pana la urma moare
si nu e de folos

il stiam de cand eram mica dar din gurita ei de copil suna atat de









Mamica fericita de Mara si de David



ce sincronizare! Daca nu invata la timp rata ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita


si azi l-am pus pe Kay pe scaun si i-am dar o cana mare de suc si s-a dezechilibrat si s-a rasturnat si a cazut in cap pe gresie si cana langa a sarit si suc si tzandari in toate partile, dar el n-a avut nicio zgaraietura... multzam Doamne, ca a patit-o de mai multe ori si niciodata n-a fost cu cioburi infipte sau cucuie majore, cred ca are un inger pazitor foarte saritor si foarte aproape...



www.kestionare.ro/k/k.aspx?k=4748" target="_blank">Completati va rog acest chestionar




Offf Doamne! bine ca a scapat cu bine. Eu cred ca toti copii au un inger pazitor ca al cate li se pot intampla la tot pasul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

si sa va spun ce zi de fierbere am avut azi?

am primit o oferta
......desi nu mi-am facut toate interviurile...mai aveam programate ....

.....la 2 din companii aveam prograate deja interviul nr 2 si la 1 companie inca nu aveam nici un raspuns dar feelingu' era de bine

intai am dat cu batu'n balta si am zis ca am nevoie de timp de gandire sa cantaresc ofertele

apoi am sunat si am zis ca m-am gandit mai bine si ca vreau

anyhow...a fost elementul surpriza....a fost practic primul interviu care si asta a fost pe tel cu cineva de la head quarter...12 minute a durat apoi vine managerul local care imi zice ca ok so our offer is...
nu ma asteptam la atata promptitudine...



Acum parca imi pare un pic rau ca nu am mai asteptat...

Sunt nauca si ma incearca 1000 de ganduri, dar sper ca am luat decizia buna ca apoi sa nu-mi para rau ca am dat vrabia din mana pe cioara de pe gard.

Oricum, cu compania asta am istoric, ei m-au cautat prima oara pe vremea cand eu eram in 7 luni gravida apoi i-am cautat eu, dar atunci nu aveau decat o pozitie mai mica disponibila, au vrut sa vedem daca putem incerca ceva mai mult si m-am vazut cu toati managerii din Ro si din strainatatuzi, dar intr-un final au concluzionat ca nu eram eu pregatita ptr ceva-ul care-l aveau ei in minte...acum au scos exact o pozitie ptr mine si i-am sunat instant cand am vazut anuntul si se pare ca ne-am miscat repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Alexutzza Doamne ajuta!!! Eu spun ca nimic nu e intamplator si ca nu e o coincidenta ca tocmai acum aveau post scos la concurs cand tu ai plecat de dincolo ; sper ca tot raul sa fi fost spre bine si sa fie noul job ceea ce cautai


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Atlantique Ce frumos danseaza baiatul tau . Ai un baiat frumos foc , nu stiu cum se face ca in ziua de azi toti baietii au acel "ceva"(cel putin pufii nostrii sunt superbi ) , saracele fete , vai de inimile lor


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Alexutzza Doamne ajuta!!! Eu spun ca nimic nu e intamplator si ca nu e o coincidenta ca tocmai acum aveau post scos la concurs cand tu ai plecat de dincolo ; sper ca tot raul sa fi fost spre bine si sa fie noul job ceea ce cautai


Simply,mami de fetita frumusica





merci mult simply! sper si eu!
Oricum ironia sortii este ca din nov de cand ne-am mutat aici si mai ales in ficare din zilele cat am lucrat dincolo si faceam uneori 2 ore dus si 2 ore intors spre si de la birou imi spuneam mereu "nu puteam sa lucrez aci!?!" , compania asta fiind la mai putin de 1 km de mine si din birou imi vad blocul , sper intr-adevar sa fi fost totul spre bine dar acum inca nu pot sa ma bucur...dupa ce am nascut am avut 2 incercari de colaborare esuate si inca suflu si-n iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Alexutza,ma bucur enorm,bravo,ai vazut ce putin a durat?Iti urez succes si sa fie exact ce ti-ai dorit!

Tomaca,nu incerc sa conving pe nimeni de contrariu,doar imi expun parerea,legat de biciclete,si chiar nu vad ce diferenta e intre copilul cu picioarele pe pamant sau pe pedale,ca sta la fel de cracanat...No,asta e parerea mea,ce sa-i faci?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:



LA MULTI ANI NYNY!SA FII SANATOASA, FERICITA, IUBITA!





Mergi la inceput