Pufi de Ian-Feb 2010 (70) - La multi ani Lorena!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Loredana si in Romania astfel de biciclete sunt in floare, dar nu le face si bune. Copiii stau cracanati, imping cu putere in ele si le deplaseaza osul din causul lor, caci ei au cartilagiile moi. Nu trebuie facut abuz de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Alexutza, Lore va si va multumesc din suflet pt urari.

Tare Yannis, musai sa-l inregistrezi daca tot nu se jeneaza sa cante "la multi ani".


Si la noi e hit . Au avut grija sa-mi cante de dimineata aman2 tinandu-se de mana

Mamica fericita de Mara si de David





wow! ce super trebuie sa fie!
si tu nu ai ?

Mamica de copil neastamparat Yannis





Pai cum altfel puteam sa ma simt? Nod in gat, se stie ... ochii paianjen ...palpitatii la inima.

Si inca un moment emotionant ... Mara a invatat chiar azi la gradi cantecelul "de ziua ta mamico" si mi l-a cantat asa frumos, fara nici o greseala. Il stiti, nu?


de ziua ta mamico
in dar ti-am adus inima
si crede-ma mamico
un dar mai frumos
nu se putea

am vrut sa-ti culeg o floare
un ghiocel frumos
dar pana la urma moare
si nu e de folos

il stiam de cand eram mica dar din gurita ei de copil suna atat de









Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Alexutza, Lore va si va multumesc din suflet pt urari.

Tare Yannis, musai sa-l inregistrezi daca tot nu se jeneaza sa cante "la multi ani".


Si la noi e hit . Au avut grija sa-mi cante de dimineata aman2 tinandu-se de mana

Mamica fericita de Mara si de David





wow! ce super trebuie sa fie!
si tu nu ai ?

Mamica de copil neastamparat Yannis





Pai cum altfel puteam sa ma simt? Nod in gat, se stie ... ochii paianjen ...palpitatii la inima.

Si inca un moment emotionant ... Mara a invatat chiar azi la gradi cantecelul "de ziua ta mamico" si mi l-a cantat asa frumos, fara nici o greseala. Il stiti, nu?


de ziua ta mamico
in dar ti-am adus inima
si crede-ma mamico
un dar mai frumos
nu se putea

am vrut sa-ti culeg o floare
un ghiocel frumos
dar pana la urma moare
si nu e de folos

il stiam de cand eram mica dar din gurita ei de copil suna atat de









Mamica fericita de Mara si de David





Nici ca se putea un cadou mai frumos!
Oare asa se simteau si mamele noastre cand le dadeam pozele acelea aranjate de 8 martie, cu ghioceii? Mie mi se pareau asa....fortate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex




LA MULTI ANI, NYNY!
Sa ne traiesti, sa ne-nfloresti
si sa ne iubesti



_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_




Multumesc Lorex. Va iubesc, va iubesc ...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Ce frumos Nyny! Trebuie sa fie tare emotionant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Wow Tomaca, ce sincron
la milisecunda

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Chiar! Eram pe unde amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Alexutza, Lore va si va multumesc din suflet pt urari.

Tare Yannis, musai sa-l inregistrezi daca tot nu se jeneaza sa cante "la multi ani".


Si la noi e hit . Au avut grija sa-mi cante de dimineata aman2 tinandu-se de mana

Mamica fericita de Mara si de David





wow! ce super trebuie sa fie!
si tu nu ai ?

Mamica de copil neastamparat Yannis





Pai cum altfel puteam sa ma simt? Nod in gat, se stie ... ochii paianjen ...palpitatii la inima.

Si inca un moment emotionant ... Mara a invatat chiar azi la gradi cantecelul "de ziua ta mamico" si mi l-a cantat asa frumos, fara nici o greseala. Il stiti, nu?


de ziua ta mamico
in dar ti-am adus inima
si crede-ma mamico
un dar mai frumos
nu se putea

am vrut sa-ti culeg o floare
un ghiocel frumos
dar pana la urma moare
si nu e de folos

il stiam de cand eram mica dar din gurita ei de copil suna atat de









Mamica fericita de Mara si de David





Nici ca se putea un cadou mai frumos!
Oare asa se simteau si mamele noastre cand le dadeam pozele acelea aranjate de 8 martie, cu ghioceii? Mie mi se pareau asa....fortate



Sincer (vorbesc din punctul meu de vedere), pe mama nu cred ca o induiosau prea tare, a fost un pic mai rece cu noi. Eu nu am simtit o dragoste puternica din partea ei atunci cand eram copil... pentru ca nu ne arata, nu ne spunea ...desi sunt sigura ca ne iubea in felul ei. Poate vorbesc prostii, nu stiu ... eu asa am simtit. O inteleg intr-un fel pt ca e greu sa te trezesti la 22 de ani cu 2 copii mici si servici si lipsuri pe toate partile si fara nici un ajutor, tata mai mult plecat si el la servici ...si cand venea acasa seara era rupt de oboseala samd. Mama abia acum, de cand are nepoti isi da seama cat de frumos e sa ai un copil mic in preajma si chiar a ajuns sa regrete ca nu ne-a facut mai multi fratiori cand a avut ocazia. Imi povestea ca niciodata nu a fost super incantata de ideea de a avea copii si ca ne-a facut pe noi mai mult de gura lui tata... si cat se stresau sa evite o posibila sarcina pt ca nu se cunosteau prea multe metode de contraceptie ... pe cand generatia noastra se lupta cu probleme de fertilitate si apreciaza alfel darul de a avea un copil.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multi aniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Nyny

Asa atmosfera frumoasa e aici;Nyny m-am emotionat cand am citit poezioara, o stiu si eu si abia astept sa o spuna si Ariana

Apropo de ce spuneai de parinti, mie tatal meu mi-a spus acum cateva luni ca ei(parintii mei) au fost prosti(asa s-a exprimat) ,ca ei nu au stiut sa ne creasca. Eu m-am intristat cand l-am auzit(chiar daca el imi facuse mie un compliment in toata discutia respectiva) , dar nu vroiam sa ajunga sa gandeasca asa; eu , indiferent de educatia data, le multumesc ca totusi m-au crescut bine si un om cu bun simt, un om care se descurca in viata. Tind sa cred (vis-a-vis de ce ai spus si tu de parintii tai si mai multe cazuri de care eu am auzit) , ca parintii pe vremea respectiva nu erau atat de sentimentali(sau poate nu o aratau) fata de cum sunt astazi parintii, cred ca erau mai pragmatici, mai ocupati cu viata de zi cu zi, sa aiba ce sa ne ofere material vorbind, sa ne asigure un viitor mai bun, cred ca asta ii faceau sa para mai distanti. Nu afirm ca nu ne iubeau sau nu ne ingrijeau corespunzator, dar cred ca s-a pus accentul pe altceva in trecut, pe viitorul copiilor , ma refer la cum vedeau ei ca ar trebui sa avem viitorul.Pe cand, cel putin in ceea ce ne priveste pe noi(parintii Arianei) ne gandim la constructia psihica a ei ca sa poata sa isi asigure si singura un viitor, nu ma refer ca nu vrem sa ii asiguram noi viitor, dar pur si simplu ne gandim mult la constructia ei ca si om si nu neaparat la ce o sa faca in viitor(pt ca sunt deciziile ei);am vrea sa devina un om echilibrat, capabil sa ia decizii singura, sa nu depinda de noi in a lua decizii, sa stie sa suporte consecintele greselilor facute, sa stie sa se ridice si sa mearga mai departe, sa nu se simta coplesita de problemele vietii, sa simta ca poate veni la noi sa ceara o opinie.
Eu ma refer in general la cum au fost parintii atunci, din ce am mai auzit de la alte persoane, bineinteles ca nu e universal valabil si ca poate gresesc;

Nyny am mai vrut sa iti spun, ca tot timpul vorbesti asa frumos de cei 2 copii ai tai si cred ca asa cum esti tu mandra de copii tai asa si ei sunt mandrii de tine.


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Nyny, la multi ani! Ce mai petrecere!!! si ce cadou din partea fiicei! foarte frumos... te simti recompensata inmiit, nu? Sa fii sanatoasa si mereu iubita! si de restul ce vrei tu...


www.kestionare.ro/k/k.aspx?k=4748" target="_blank">Completati va rog acest chestionar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:



La multi ani, Nyny!





Mami lu' Kiti



Magazinul meu

Mergi la inceput