Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Buna seara dragelor. Am reusit si eu sa ma intind, sunt terminata de picioare si spate. De la 10 am plecat si abia la ora 15 am ajuns acasa. Am rezolvat cu medicalul, comisia... iar in prenatal voi intra de pe 12 martie.
Alina_gabi, eu iau Aktiv Mami, si mi-e foame mereu, ma trezesc la 8 fix ca ma roade stomacul de foame, si daca nu le mai iau, trece si senzatia asta. Ieri m-am plans dr de vitamine si solutia a fost sa le iau la 2 zile maxim 3, mai rarim putin.
Am azut ca ati vorbit de Garmastan. Dr a zis sa-l folosesc pt ca ma dor mameloanele si ma „manaca„ rau si...nu stiu cum sa explic dar am niste senzatii ciudate. Asta e singurul motiv, motivand ca pe viitor ma va ajuta si la desfundarea canalelor.
Despre listuta, modificati ce vreti si cum vreti, numai sa raman in ea cu martianul meu .
Diana, salutari inimosului de la martian.
Mai era ceva de zis dar am uitat...

Mihaela27+ cu Edward-Flavius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Revin.
Vitaminele, trebuie sa le iau, e obligatoriu, desi analizele au fost foarte bune fara ele(am inceput sa le iau dupa ce am facut analizele).
Asadar, certati-ne fetelor ca sa luam vitaminele, ca taaaare greu e.
Iar uitasem...de la martian mi se trage.
Vreau neaparat sa va spun ca ma bucur ENORM ca au revenit fetele. Bine ca ati venit din pauza( cam lunga) si ne aduceti vesti despre voi. Asteptam si restul gravidutelor cu vesti proaspete. Asadar, un maaaare Bine ati (re)venit!!!

Mihaela27+ cu Edward-Flavius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_lia spune:

Vorbeati de bagajul de spital, cred ca de data aceasta o sa ma rezum la mult mai putine lucruri, nu de alta dar randul trecut mai mult de jumatate din lucruri au ramas neatinse. Eu as lua mai multe camasi de nopate - 2 nu au fost suficiente, dar nu m-au avantajat cele speciale pt. alaptat, mi s-au parut incomode. Pana la urma mi-a mai cumparat sotul 2 cu nasturi in fata, super practice. Hainutele pt. bebe nu le-am folosit findca ii infasau ei. In spital le-au dat ei laptele praf cu biberoanele pana s-a declansat lactatia, mai ales in caz de cezariana. Asa ca o sa aduc eu bibe pt. ca la Ana i-au dat ei unele de la Primii pasi si nu am mai reusit sa o dezobisnuiesc de ele, asa ca cele de a avent luate de mine au ramas nefolosite. oricum eu am reusit sa ii dau alternativ si san (care era insuficient) si bibe si nu am avut probleme.Ana a supt pana la fix 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_lia spune:

Diana m-au bucurat vestile bune despre Mirciulica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

N-am citit din linkurile puse de Elly, dar va spun ca noi ne-am impacat bine cu scutecele Happy. Subtiri si incapatoare pentru nevoi mai mari, pret mai mic decat cele de la Pampers. Dar asta a fost acum 7 ani. S-or mai fi schimbat lucrurile intre timp. Cumnata mea zice ca scutecele pampers din Vest sunt de calitate superioara fata de cele din Romania.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

N-am citit din linkurile puse de Elly, dar va spun ca noi ne-am impacat bine cu scutecele Happy. Subtiri si incapatoare pentru nevoi mai mari, pret mai mic decat cele de la Pampers. Dar asta a fost acum 7 ani. S-or mai fi schimbat lucrurile intre timp. Cumnata mea zice ca scutecele pampers din Vest sunt de calitate superioara fata de cele din Romania.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 25+


De Happy n-am auzit..da' am dat un search si am gasit ceva de la Fisher Price - oare despre alea vorbesti?
Nu stiu cum e cu calitatea aici fata de acolo, n-am avut ocazia sa compar, oricum, cele de aici sunt super. Eu am mai incercat pe langa doar Huggies, dar am cunostinte care au probat si alte marci si tot la Pampers s-au intors. Acum depinde, daca gasiti bune si mai ieftine, clar e de mers pe asa ceva...mai ales la cate scutece se consuma pe zi in prima faza....

Cori, mami de Bubulina 1+ si acum Dalia Maya ... in luna a 6a (25+) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

In puii meiiii cu scutece cu tot..si cu scutecele ne batem capul??? nu puteau si astia sa faca o marca de scutece si gata?UFFFFFF grele frateeeee:)))))

Oana cu Bebe Tudor 30 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Da chiar mai Onutza,mai....am ajuns si la scutece,de alaptat am discutat,ceva de diversificare?nik?...Si eu am o secretie mamelonara de vreo cateva zile.Eu am practicat frecatul mameloanelor cu prosopul aspru dupa dush,dar de cand ne apropiem de 7 luni,gata...nu le mai trag,nu le mai intind,nu le ung.Am zis ca daca o fi nevoie o pun pe Ioana sa desfunde ”tevile”...c si-asa e tare curioasa.
Anitta,Ioana m-a enervat cu stilul asta aerian si superzen pe care-l au plozii astia mari din ziua de azi.Face si rezolva cu atentie tot ce e greu si da gherle la lucrurile simple.....De altfel, eu stiu ca si eu exagerez in reactii zilele astea...



Virginia 29+ cu ,mami de Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutza83

In puii meiiii cu scutece cu tot..si cu scutecele ne batem capul??? nu puteau si astia sa faca o marca de scutece si gata?UFFFFFF grele frateeeee:)))))

Oana cu Bebe Tudor 30 +


Hai mai Oana ca scutecele-s esentiale..Ce zici cand o sa se inceapa dezbaterile despre marcile de biberoane, pompe de sani sau alte minuni?

A propos, am citit putin pe la Martie-aprilie 2012 si se vorbea pe acolo intr-o veselie de ''consilieri in alaptare''?!?! Asta pentru ce-o mai fi, Doamne?!!!! (sincer, jobul asta chiar mi se pare de ''umplutura'').

Cori, mami de Bubulina 1+ si acum Dalia Maya ... in luna a 6a (25+) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Eu am inceput de azi sa daruiesc flori si martishoare,doar,doar vine primavara mai repede
Am unul si pt voi:
[http://www.youtube.com/watch?v=R8p3AtfWl1U&feature=related]

Virginia 29+ cu ,mami de Ioana

Mergi la inceput