Clubul "babelor" FIV-oase 13

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:



fetelor...se uita la mine lumea cum rad cu proasta in fata monitorului.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor sunteti criminale .............Imi place scenariul telenovelei voastre !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

vai de capul meu
si gripata,ba mi-e frig...ba mi-e cald...imi curge nasul...ma ustura-n gat...sunt si in ziua 1 de CM...mirifica e ziua de azi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

...iar fetele gemene ale lui lyly se duc in lumea larga: blonda pistruiata in Viena unde se casatoreste cu primul nascut al Balantei si livreaza eutyrox la clinica fiului samirei, pe cand cea dea doua fiica geamana, roscovana creata, e in State, in Miami, femeie emancipata care a adoptat deja 3 copii si e prietena la catarama cu Mariuca a lui Rica, care e actrita, si ii trimite unicoarne sora-sii din Viena ca sa fie livrate prin firma de transport international a celui de-al doilea fiu al Balantei.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ai zis.
asa sa ne ajute Dumnezeu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ar fi frumoooos tare - asta deoarece scenariul asta va fi prluat de fiul mariei, telenovela regizata de cuplul format din pruncul lui bruni si-al danielei, muzica scrisa de fiica lui cocolyso si cantata de tenorul lui sunshine. De regimul vedetelor se ocupa gemenii lui anasta fiica-sa cultiva diverse boabe, fiie-sau le gateste.

Si stii cine se ocupa de lansarea telenovelei pe piata? Bogdan al lui tannoo

...copiii celorlalte babute se uita la TV (alla, denisa, bombi, cybele, ioana, smaik, simonia, angelica, ... ) am sa completez listuta

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sami am observat ca aberez cand mi-e foame
fug sa-i dau mariei unicornul



PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Aristica ....


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1000mg,Clexane 2x0,3/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Aristica, Oscarul de la anul pt scenografie, regie, sau ce-o mai fi la tine pleaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Hello girls
Evident tin pasul greu cu voi
Elenusa sa nu ma faci de ras, am sperante mari,marii .Da-mi un semn cand poti tu, mi-e dor de broscoi Iar cu placa mai am nitel si trec la profesionisti, iti trimit poze cu prima ocazie, Ari deja m-a vazut ce "sexy" sunt
Aristica povesti ca tine nu spune nimeni vroiam de ieri sa iti zic ca ma bucur tare ca ai ajutat aceea fata cu progesteroan, e o fata draga mieiar tu ai un suflet mareeee
Lara cum ajung caut programul si ti-l dau cu drag. Sa sti ca daca am vreodata vreo neliniste cu vreo analiza, la tine apelez Suna asa frumos spus de tine By the way am baut aici pe partie intr-un loc o cafea asa buna si m-am gandit la tine
Maria de la cele 2 cutii de unicorn vei deveni minora la cit de tinara si frumoasa esti oricum
Cocolyso sa vii la intilnire, da?
Samira nu vorbesti cu mine? facui ceva?
Seara buna

Mergi la inceput