La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mada m-ai facut sa rad deja imi revin

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Mada m-ai facut sa rad deja imi revin

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


pai zi atunci cat se lasa la cuptor..in afara de incercatul cu scobitoare (ca ala il stiu)...aproximativ in minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

suntem bine momentan da am dat-o in kk moale
de la antibioticul asta
ca la celalalt nu am avut probleme
i-am dat numa lapte NH25
tocmai sa nu o patim
acu am bagat mere si banana la cuptor si ii fac branzica
sa ii dau
si ceai de menta
si smecta

roxy nu e sensibila antonia
toti copii sau aproape toti trec prin raceli, stomatite, rotavirusuri
etc
ai vazut ca siu cei mari ai lui miki si mada racesc
e normal
ei vin in contact cu alti copii

tu si bebelina ati scapat ca sa zic asa ca nu ati mers f des in colectivitati cu ea
nu in mal-uri poate
nu in vacante
etc
noi la 4 luni cu antonia mergeam de la cta la deva
la un congres
de s-au indragostit toti de antonia
adica nu am stat cu ea in casa ca nu am avut cu cine sa o las
si eu trebuia sa rezolv acele treburi
sau sa merg la nunti
tot cu copilul etc
sunt multe de povestit
dar vei vedea si tu in 1-2 ani cum va fi anastasia mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

O primavara fumoasa cu multa iubire in suflet va doresc.





Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac multumim!

cami, sa sa sti ca si eu cand era Cristi mic, vedeam lucrurile cam tot asa cum le vede si Roxy. Cel putin la fata cea mare a nasilor..mereu cand vroiam sa ne vedem, amanam pt ca era fata racita, cu muci, cu febra..cu una cu alta...si nu intelegeam de ce raceste asa des. Acum sunt patita aveam impresia ca Cristi e ff rezistent, de la copii din parc nu a racit niciodata, de aia nu i-am facut nici Prevenarul in vara, dar de cand e la gradi si sta nas in nas cu copiii 8 ore pe zi, alta e situatia...mi-a racit in toamna asta cat nu a racit pana atunci
Totusi tind sa cred ca Anastasia are acum o imunitate crescuta datorita mamicii ei, care inca o alapteaza si o plimba f muuuult pe afara, la orice temp
Cat timp am alaptat-o pe Cata, chiar daca toti din casa am fost raciti, ea nu a luat nici un mucisor...si eu aveam si stateam nas in nas cu ea cand ii dadeam sa pape, si o pupam, o iubeam, dar nu a luat nimic. Cum am intarcat si a dat cu nasul de virusi cum a inceput "distractia"

Imi pare rau ca Antonia a dat acum in diaree, off, din una in alta. Cat timp tineti branula? Nu mi-ai spus la somn cum e? se trage de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

buna fetele

O primavara frumoasa sa aveti si de 1 martie am venit si noi cu cate un martisor si un buchet de ghiocei
am lipsit 2 zile din cauza ca nu mai scapam de virusi,sau imbolnavit si piticele ,mi=au facut febra 39 si am tot sperat ca scapam faca antibiotic dar nu a fost chip
Multa santate puilor bolnaviori!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Miriam!!!

La multi ani Alexandru!!!
La multi ani Sofia!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

mada scuze de intarziere dar am executat niste placinte de post cu mere, si clatite, se tin la cuptor cam 10-15 min depinde de cuptor eu am cuptor de aragaz pe gaz si coace mai greu dar daca ai cuptor electric se coace mai repede

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!

Va doresc din sufletul sa aveti parte de cea mai minunata primavara!!!!

Noi doar ce am intrat in casa de la plimbari...Doamne fetelor nu aveti idee cat ma bucur ca s-a incalzit vremea si putem sta toata ziulica afara, la miscare si alt aer inspirat. Astazi la noi sunt 24 de grade si am stat 2 ore dimineata si aproape 3 ore acum. Ne-am intors franti, atat eu cat si Duracell-ul meu cel minunat si bun. Sunt atat de mandra de el si cu el..cra-cra. L-am dat in leagan si tipa de fericire si zicea: Da, Da, Da! Apoi le-am luat la rand: topogan, balansoar, calut, si alte activitati din parc pe care nu stiu sa le descriu. Mor de dragul lui cand il vad cat este de fericit(si nu numai) alaturi de alti copilasi, rade, tipa, topaie, alearga.


Va rog sa ma iertati dar, chiar nu am mai avut cand sa citesc totul cap-coada si spre rusinea mea am citit mai pe diagonala!

Strumpitz
, ma bucur ca in sfarsit reusesc si eu sa dau o mana de ajutor facand atunci cand sunt pe receptie cate un capitol nou, si asta bineneteles cu ajutorul Madalinei care a avut rabdare si m-a invatat ce si cum. Pai le mai fac in miez de noapte ca atunci este momentul cand ma pun si eu in pat sa va mai citesc si profit de ocazie. Eu ma culc mereu in jur de 12 noaptea, sau mai tarziu. Duracell se mai trezeste noaptea dar, cum ora lui de somn este dupa 22.30 pana la ora 4-5 dimineata nu se mai trezeste. Eu zic ca Sophia nu prea papa mancarea solida pentru ca o satura foarte bine lapticul de la tine...este destul de consistent. Multumim mult pentru reteta de mucenici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Cami imi pare rau pt antonia atat de mica si cu branula cred ca iti este foarte greupt diaree poti sa incerci ceaiul de chimen trece repede asa am facut cu a mea ca nu vrea sa bea smecta

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput