Aspirante optimiste! Felicitari Gina, Valicutza!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Fetelor nu stiu cum sa ma calmez,sunt ff agitata,nu reusesc sa fac nimik dar nimik

xdidi curaj si ma rog sa fie la tine


Inima nu cunoaste ratiunea,
Mintea nu cunoaste sentimentele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Fetelor, eu sunt ziua 23 de ciclu si observ ca am ceva secretie mai abundenta, nu ca albusul, cam ca niste muci, adica se-ntind, alb-galbui, spre transparent, nu miroase.Credeti ca poate fi ovulatie? Nu am nici un alt simptom, si din pacate nici teste de ovulatie in casa.Mi-am comandat din ro 35 dar nu au ajuns inca. Asta e prima luna cand incerc sa monitorizez ovulatia cu tb+secretie cervicala.Puteti sa ma ajutati careva, voi cand sunteti la ov aveti secretia exact ca albusul de ou, adica transparent transparent? Sau depinde de persoana? Intreb si eu ca proasta, dar chiar nu stiu.
Pofta de face parte din semnele de ovulatie? Ca aseara am crezut ca nu mai ajunge sotul meu acasa sa...

Suntem cate putin din tot ce iubim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Te cred Gina, si eu tot asa as fi.Incearca sa faci o plimbare, sau sa iasi la aer cumva.Oricum, traieste sentimentul asta la maxim, vei fi mamica!!!
Sotul tau a aflat sau ii faci surpriza?


Suntem cate putin din tot ce iubim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaneagu spune:

valicutza te felicit si eu si o astept si pe xdidi cu doua liniute

Fiecare copil e suma unor minuni intamplate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daena,de obicei majoritatea femeilor au albus de ou cand se apropie ovulatia.dar poti ovula si fara aceasta secretie specifica.succes!

si,da,pofta e semn de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Valicutza, felicitari! Sa fiti sanatosi, sa ai o sarcina usoara si la termen!
Kmy, tromobofilia e boala care da tromboze, tromboza e fenomenul care consta in formarea unui tromb (cheag).
Lore, sa nu cumva sa te retragi ca...te bat!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daena

Fetelor, eu sunt ziua 23 de ciclu si observ ca am ceva secretie mai abundenta, nu ca albusul, cam ca niste muci, adica se-ntind, alb-galbui, spre transparent, nu miroase.Credeti ca poate fi ovulatie? Nu am nici un alt simptom, si din pacate nici teste de ovulatie in casa.Mi-am comandat din ro 35 dar nu au ajuns inca. Asta e prima luna cand incerc sa monitorizez ovulatia cu tb+secretie cervicala.Puteti sa ma ajutati careva, voi cand sunteti la ov aveti secretia exact ca albusul de ou, adica transparent transparent? Sau depinde de persoana? Intreb si eu ca proasta, dar chiar nu stiu.
Pofta de face parte din semnele de ovulatie? Ca aseara am crezut ca nu mai ajunge sotul meu acasa sa...

Suntem cate putin din tot ce iubim.


Daca e albus de ou e buna treaba,tu fa ca sa fii mai sigura,oricum rau nu face




Inima nu cunoaste ratiunea,
Mintea nu cunoaste sentimentele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daena

Te cred Gina, si eu tot asa as fi.Incearca sa faci o plimbare, sau sa iasi la aer cumva.Oricum, traieste sentimentul asta la maxim, vei fi mamica!!!
Sotul tau a aflat sau ii faci surpriza?


Suntem cate putin din tot ce iubim.



Nu a, ,ai avut rabdare si l-am sunat,nu vad ora sa ajunga acasa


Inima nu cunoaste ratiunea,
Mintea nu cunoaste sentimentele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Marie, sunt nici cal nici magar. Diminata parca-s mai fresh o idee si seara zici ca intru in butoi, mi-e sila si de umbra mea. Asta e, e bb mofturos, n-are decat, sa fie sanatos/a, ca ma descurc eu de pe-o zi pe alta. Azi macar am mancat, zic saru-mana pt asta!
Te caut la testare intr-o saptamana, poate toti hormonii aia de te-au invadat in ultima vreme sa te ajute ! pup!

Didi pentru test !! Tin pumnii sa iti faca 29 februarie memorabila!

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna seara dragutelor!
Am vrut neaparat sa felicit noile gravidute!
In luna in care am ramas gravi,nu am avut deloc albus...da deloc.Si am avut ovulatie mai devreme decat de obicei.Deci si eu va recomand sa prestati mai repede,nu doar la semnele ovulatiei,ca eu daca ma luam dupa ele...mai asteptam cred ca vreo 3-4 zile,si ratam de tot si luna aia.
Va pup,sa stiti ca inca va urmaresc din umbra

_

Mamica mandra 16+

Povestea noastra

Mergi la inceput