Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 38

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aredwynn
Strumfy, nu trisa! Esti a doua pe lista

Anca, 39+ cu Natalia


Nu a fost cu intentie... nici cand am citit ce ai scris nu m-am prins pana nu m-am uitat la lista.
Oricum vad ca nu se respecta lista

Mami fericita de Strumfita si 39+ cu Motzata
AMR < 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Felicitari Bia! Bun venit pe lume Rebeca Elena!
Maine ajungeti deja acasa ..super; o ultima noapte cat mai ok in spital! si cand are mami timp, asteptam detalii si vesi despre voi!

Magdalena, si pe mine ma mai prinde depresia...apoi imi trece; dau vina pe hormonii de sarcina si ignor; cred ca si statul asta in concediu fara sa fac mai nimic ma termina psihic. Dar rabdare mai trebuie...la tine e drept ca poate veni bebe oricand, dar nu esti inca la termen, si unii bebe stau si mai mult in burtica...dar nu mai e mult


Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Felicitari Bia! Bun venit pe lume Rebeca Elena!

Miha, mamica fericita de Rares si 33+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Felicitari Bia! Bine ai venit, Elena!

Marci, ai grija cu efortul. Bebe trebuie sa mai stea la caldurica.

Legat de AP ar fi multe de spus. eu am citit forumul si m/a cam speriat atitudinea unora. am luat numai ce mi/a convenit si mi s/a potrivit. cred ca asa e cel mai corect. instinctiv am fost partial AP de la nasterea lui Finn. eu nu i/am impus limite stricte si unii imi spun ca este cam rasfatat. Nu sta tot timpul la masa, cand sta vorbeste, mai mananca si cu mana, mai intrerupe discutia, vrea in brate, nu urca sau coboara scari asa ca il car eu, etc. Dar noua ne e bine asa cum suntem si pentru mne fericirea copilului este mult mai importanta.

Dara, si eu am durerile alea groaznice de simfiza. Si cand stau culcata cateodata. La prima sarcina nu am avut, desi pusesem mult mai multe kg si aveam o burta cat casa.

Pana acum am pus 8 kg si inca nu ma simt prea grea. Mai greu e cu aplecatul dupa pantofi, dar miercuri imi intra banii de la socrela si o sa ma cadorisesc cu o pereche de skateri pe care nu trebuie sa/i leg la sireturi. am avut si la prima sarcina si au fost super - nu m/am aplecat sa ma incalt.

Finn are un inceput de otita si sper sa scape repede ca m/am saturat de nopti nedormite si plans. Toata saptamana trecuta s/a trezit numai la 5 dimineata.

Finn Constantine 15.10.2009 si 31+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

buna fetelor
recuperare grabnica bia si sanatate multa va doresc tie si bebelusei,sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurie in suflet
bubu bine ai revenit,fetelor ma bucur ca sunteti bn aproape toate,celorlalte va doresc multa sanatate si curaj treceti voi cu bine si de problemeeu pot sa spun k sunt data complet peste cap cu programul de somn,am adormit pe la sase jumate,pe la noua m-am trezit si am vomitat mult acid,din cauza oboselii si apoi am dormit din nou pina pe la unu cu cateva pauze, ma scoate din sarite insomnia asta, sa nu mai zic de nervi,mai povestea cineva(scuze dar nu ma stiu cine)ma dezbrac ma fatai ma ridic de o gramada de ori sa merg la baie
pfff,oribil.
pe toate mamicile si burticile sa nu mai spun de bebeusi

31+ Maria-SiminaDoamne ajuta-ne sa fim cu totii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Of! JD te cred ca-i greu. Sanatate multe lui Finn, sa-i treaca repede otita.
Referitor la curentul AP cu siguranta mai trebuie sa ma documentez (multumesc Dara pt link-uri) insa din ce am citit pana acum si eu cred ca in mare sunt de partea asta a baricadei. Dar clar nu cred in extreme. Aici ma ajuta sa creez balansul propriile limite (adica ma mai enervez si eu si nu sunt zen chiar tot timpul - apoi ii explic si uite asa trece copilul si prin situatii mai putin roz). Pana la urma cred ca suntem parintii formati de parintii nostri (gandul asta ma ingrozeste) si daca vrem sa schimbam ceva trebuie sa citim la greu pt ca esti inclinat sa retii doar ceea ce esti format sa fi. Nu cred ca am fost f coerenta si usor de urmarit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Jd, sanatate multa lui Finn!
Tala, ai fost foarte coerenta si gand in gand cu mine...ai exprimat foarte bine ce gandesc si eu legat de curentul AP.

Miha, mamica fericita de Rares si 33+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

multumesc fete de aprecieri!

J.D. sa treaca repede si usor otita urata!

cu siguranta si noi suntem produsul parintilor... de exemplu la mine a fost piatra de temelie in modul meu de a creste copilul, copilaria mea!

nu sunt nici eu de acord cu extremele si am vazut ca multe fete (pe Dc sau alte situri) cad in capcana asta... cel mai bun este echilibrul si informarea... apoi adaptarea la fiecare fara excese si "ochi de cal".
nici o metoda nu e 100% safe...
citind mai multe despre AP pot zice ca e frumoasa ideea si multe treburi de acolo mi se par de bun simt si ok in "vremurile noastre", dar sunt si treburi care mi se par exagerate...

dar cam asta e valabil in mai toate metodele astea de parenting.


mami deSerban Alexandru 15.07.2009
35+ cu Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna,

Tala bravo pt vestile bune , hai ca pana pe 16 martie mai are timp sa mai ia in greutate, oricum fetitele sunt mai finute, nu?
Ramonapep multumim mult pt vestile despre Bia
Rebeca Elena bine ai venit pe lume Bia felicitari si recuperare usoar! Abia asteptam sa ajungi acasa si sa intri sa ne povestesti putin cum sunteti
Strumfy multumim de capitol
Mada felicitari pt cele 38 de saptam, hai mai ai putintica rabdare ca printesica vine cand vrea ea
Marci uff... ai grija de voi
J.D. sanatate multa lui Finn


incerc si eu sa pun 2 poze cu camera piticului
pupici

Monica, fericita 36+ cu Cezar-Andrei

AMR: 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Bia multa sanatate si te asteptam cat mai curand cu vesti
Tala ma faci sa rad cand povestesti ceva, esti amuzanta
Anca de unde ai cumparat wrap-ul stiu ca ai pus un link dar nu mai stiu dc l-am salvat. Noi tot o dadeam cu carutul pana acum dar ne-am gandit ca pentru inceput sa cumparam un wrap si mai vedem dc avem nevoie si de carut. Sotul meu de la inceput a fost cu ideea de marsupiu ceva in genul asta...

Cristina 33+ Karina, fetita noastra draga


Mergi la inceput