La multi ani !!! Fluturasi de 2011 (132)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

La multi ani Rares Andrei!!! Sa fii sanatos, cuminte, fericit si sa-i aduci mamei numai bucurii! Pupici Mandreeac
Scuze de greseala, venim de Pasti cu mielul


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011


Multumim din toata inima! Asteptam mielul , mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

LA MULTI ANI RARES ANDREI!!! SA CRESTI MARE, SANATOS, VESEL SI CUMINTE , SA AI MULT NOROC IN VIATA SI SA ITI FACI PARINTII MANDRII!! SA ITI TRAIASCA PRINTUL ANDREEA SI SA VA BUCURATI MEREU PE LANGA EL!

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Multumim din toata inima mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

LA MULTI ANI RARES ANDREI DE MANDREAC!!!!!!!!!

Sa iti traiasca mamico si sa iti aduca numai bucurii si fericire!!!


Ma scuzati ca nu am mai intrat dar nu mai prididesc de treaba!!!
Dimineata la proceduri,apoi mancare,curat si David din plin!!!
Azi nici nu am iesit afara caci aici batea vantul...

Roxy...cum faceai reteta cu sfecla rosie????
Caci vreau sa ii fac si eu lui David

Mamica de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




Multumim din suflet mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

La multi ani Rares!!!! sa cresti mare, sa fi sanatos, fericit si norocos!!! si pt mami







Bebelu, multumim din suflet! Imi place asa mult cand iti citesc postarile, imi aduc aminte de vremurile de la aspirante!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Happiness delicios tortul tau! Eu am pus si frisca si i-am dat si lui Rares sa guste.

Fetelor, s-a comportat puiul meu minunat! A stat sa ii cantam la multi ani, a dansat si el, a gustat din tort, si-a infipt manutele in tort, a baut si o gurita de sampanie pentru copii! Pfuuu, ce baiat mare am, sunt mandra ca e al meu si ca a crescut asa frumos si se comporta ca un baietel, nu ca un puiut!

Noapte buna tuturor! Ne auzim maine!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va multumesc frumos pt raspunsuri.

noi am scos margarina din meniu de cativa ani. sunt total ANTI margarina. crenvursti luam doar ocazional, poate o data la o luna si atunci cand cere I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am 'descoperit" un nou serial de urmarit (de pe net!) One Tree Hill....imi place la nebunie!!! acum toata ziua sunt cu nasu'n episoade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

picky nu stiu daca untul are ceva, o avea si el ceva E-uri (desi nu prea cred) dar margarina este ea insasi un mare E. si branza topita este foarte rea poate nu neaparat pentru ceea ce contine ci pentru procesul prin care se obtine. si eu nu cred ca sunt trecute toate ingredientele si E-urile.
oricum, mai bine ai papa branza de vaci, branza facuta in casa, cascaval, urda, telemea... pentru ca sunt mai sanatoase. da-o incolo de branza topita.
sa nu te superi ca ti-am zis, dar poate te ajuta cu ceva
am mai zis...oricum, fiecare face si mananca ce vrea dar un sfat nu strica nimanui.

viss ti-as trimite si tie un metru patrat de sunculita din aia
eu n-am mai mancat mezeluri, cremvursti, parizer si din astea de cand eram gravi (atunci am poftit la parizer)
nu mai pot sa le mananc, mi-e sila numai cand le vad. asa ca noi am hotarat sa luam carne si sa o preparam noi. afumam muschi, facem carnaciori, carnati ...in mat de oaie, in mat de porc, subtiri, grosi...tot felul. si astea sunt mezelurile noastre. si in rest carne preparata pe aragaz

ailed ti-as trimite si tie. vrei?
de la ce ti s-au facut aftele? asa brusc ti-au aparut sau cum?

catank eeee vezi ca tot mai dulce este somnicul afara a dormit bine afara dupa cum vad s-a luat dupa Anastasia, ce-o fi zis Ioana : pai numai Anastasia sa doarma afara? hop si eu tot afara
si noi incercam sa mancam cat putem de sanatos, cu toate ca mai nimic nu mai este asa cum era odata, dar incercam totusi sa nu mai cumparam absolut nimic PORCHERIE
daca stai sa te gandesti...si eugenia aia are tot felul, legumele sunt tratae cu porcarii....eee mai bine nu ne mai gandim daca gandim prea mult ajungem sa nu mai mancam

lalely de care reteta cu sfecla zici? ca eu stiam una cu sfecla dar pentru noi, nu pentru bebei

mandreeac ce baiat mare ai a papat el si frisca si a mai baut si sampanie chiar a gustat din sampanie?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

La multi ani Rares Andrei!!!
Sa cresti mare, sanatos, fericit! Mandreeac multa bucurie sa ai din partea puiului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, cred ca de la boala/raceala mi-a aparut nenorocita de afta

Mergi la inceput