La multi ani !!! Fluturasi de 2011 (132)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

somleac deci ai putut comanda de la next uk?
cum ai platit?
ai cumparat de suma mare ca sa nu iti mai ceara banii de transport?
da-mi si mie ceva detalii
ca nu stiu cum sa fac si vreau si euuuuuuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cami, am intrat pe next direct Romania. Am comandat de acolo ce mi-a trebuit. Am platit cu cardul sotului ( ca al meu nu stiu de ce nu a mers) si atat. Pe pachet am vazut ca a fost trimis din Anglia si nu din Romania. Comanda a fost de 66 euro.
Sa stii ca am mai comandat carti pe ceva site-uri din Anglia si nici aia nu au perceput taxa transport.
Multa sanatate.


Irinuca , ce-a patit sotul s-a dat cu saniuta?


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

catank sa-ti traiasca finutaaaaa

ally mercic de intrebare
da am gasit o tanti
care a venit de azi la noi
sa vedem cum ne intelegem
deocamdata e totul bine
dovada ca sunt la net cu voi acum

strumphule da nu mai vine tantio aia la curatenie?
nu iti calca ea?


si eu maine ma bag la calcat
da sa vad cum ma simt
ca acu vad ca ma incearca si pe mine
si eu fac urat la boala
asta mi-ar mai lipsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

somleac mercic de rasp
mai erau reduceri la ei?
sa incerc sa ma uiit si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hello!

abia azi am reusit sa ma adun dupa botez, duminica a ramas casa cu fundu-n sus cand am plecat, ieri am fost cam obosita si abia azi am mai aranjat.la botez a fost ok, gogo a fost cumintica, n-a dormit deloc, inca ne-a rupt de spate caci a mers o gramada...

mandreeac felicitari intarziate mai primesti mami? la multi ani puiului tau scump, sa se faca mare si sanatos si sa va umple viata de bucurie!

la multi ani alexandru de anaxena!

la multi ani antguess!!!

catank - sa-ti traiasca finuta si recuperare rapida mamicutei!

somleac - felicitari pentru dintoc

irinuca - multa sanatate tuturor!

strumph - ai terminat camasile? up o mamica harnicuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salut, hai ca am citit pana la pagina 11 si deja mi s-a acrit...Mama ce de nu margarinei si nu branzei topite..bravo voua, dar nu vad de ce trebuie sa faceti asa mare tam-tam..lasa mama ca daca e sa mor, mor din aerul pe care-l respir, care apropo e de o suta de ori mai polat, decat porcariile pe care le bag eu in gura. Vb de peste, ciorba de peste..nu stiati ca e cea mai mizerabila carne?! dar na eu nu fac asa mare gat...nu mamanc si gata, in schimb mananc alte porcarii... Stiti ce-mi e ciuda, ca multe spun ca vai ele nu ar face, nu ar manca dar nimeni nu stie cu adevarat asta..e ca si fast food-ul..nici de ala nu mancati nu?! ca deh is grasimi, is resturi de ghiare, pene, oase de la pasari si copite, zgarciuri, sorici de la porci..ca si mezelurile si alea-s toxice...si va dati seama ca at cand sunt aproape de expirare, se iau se spala (la magazinele de cartier traiasca produsul de spalat vase) la cele mari se trateaza altfel, iar carnea tocata se imbiba de otet ca sa ii schimbe si aspectul si mirosul) si se baga la promotie..asa se face si cu laptele, iarutul care expira, se refoloseste, se scoate pe piata cu o noua eticheta si alt termen de valabilitate, ouala inainte erau bagate la clocit, dupa 1 sapt se controlau care is cu "samanta" si care nu..;cele fara se bagau pe piata la consum..acum deh avem oua stesate de la gaini nr 3...cate cumpara oua nr 0?!.....si da, si?! toti aveti rude, bunici, parinti la tara?! ok, si eu vreau sa mananc "bio" sau "organic" cum se zice..dar nu pot, nu am de unde si daca e sa le cumpar is ff scumpe (carnea de vita e de la 20 euro pe kg puiul chipurile bio e de la 10 euro pe kg..va permiteti? eu nu..)....fosfati..pai aia se folosesc si la cresterea legumelor in sera/solari..si tot la voi/noi in farfurie ajung...
si da, am si unt in casa..dar imi e mai usor dimineata sa folosesc margarina cand fac sandvisurile decat untul...

aaa.si inca ceva..cate dintre voi folosesc ulei de masline la prajit?! si ala e toxic la temperaturi ridicate..dar na probabil ca stiati si asta...mie nu-mi place uleiul de masline, am in casa dar nu-l prea consum...dar deh l-as putea folosi la masaj..nu?!

as mai scrie dar trebuie sa-mi culc fetele.

la multi ani sarbatoritilor de azi!


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello everyone!

am ajuns si noi acasa de la munte (duminica), ne am recuperat copilul si am reintrat in rutina noastra zilnica

happy ma bucur k maria papa ostropelul si ca ti-a fost de folos reteta! am postat zilele trecute si pentru fasole verde sau alba, facuta cam dupa acelasi principiu, iar dupa ce merg la controlul de 1 an sigur vin cu retete bune

ally pai n am mai intrat ca am fost plecata e drept ca nici n am avut mare lucru de spus programul lui luca e ft lejer, are si acum 3 somnuri pe zi, la 8 30 se trezeste, la 10:30-12:00 somn, 14-16 somn si 18-19,19:30 alt somn. il culcam la 9 jumate de multa vreme si vad ca isi doarme linistit somnul de noapte

eu am avut azi fata la curatenie si a terminat acum, mare usurare e de cand vine...il astept pe luca sa se trezeasca si cred k o sa dam o fuga la mall ca au bagat colectiile peste tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

ALLY am sters albumul!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

noi ne-am trezit si ne apucam de curatenie(eu)...afara nu iesim ca bate vantu
scrish unde ai pus retetele le vreau si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu sunt in butoi ca andra nu vrea sa manance mai nimik, dar am citit-o pe Picki si m-a amuzat, adevarul e ca la cate prostii sunt prin aer, pamant si apa ar tb sa fim ca yoghini aia care nu papa nimik...
cami, da cred ca asta am si eu... saracutza de antonia, cred ca o avea si andra mea de nu deschide guritzasa manance

Mergi la inceput