La multi ani !!! Fluturasi de 2011 (132)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, ce ti-au luat?
strumph, pupici!lasa-le la menajera camasile? ma gandeam la banana bread...cu cat timp inainte tb sa o scoti din congelator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

piky Offfffff asa eram in butoi, si m-ai scos cu postarea ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ailed eu! eu! astept sa-i dau I papa la si juma

Mamici, multam din nou ptr urari, ..urari care apartin finutei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia da andra are febra?
vezi ca daca are tre sa o cureti cu glicerina boraxata cu stamicin cica
si mai e ceva
ca cica in mod normal si asta e infectie
si da febre mariiiiiiiiiiii
si dureaza multtttttttt
am o prietena care a avut la bebe
a durat 2 saptamabni
si prima ca si la noi numa febre de 39-40
mie antonia iar ni-a bagat o portie de 39
iar i-am dat picaturi de algolcamin
asa ca
sper ca dupa doza de cedax din seara asta
de la ora 19
care este a 5-a sa se opreasca sau sa se mai amelioreze
offfffffffffff
tot ce imi doresc este ca nici eu nici petra sa nu facem

picky fiecare da sfatul pe care il vrea
suntem liberi sa gandim liber
deci fara suparare da pe mine nu m-ai amuzat
nu mai lua in ras pareri care pt unii sunt chiar vitale
eu nu mi-am spus parerea
da nu imi place sa ne luam peste picior
fiecare e liber sa faca cum crede de cuviinta
nu trebuie sa luam nimic personal
MAI ALES CA A INCEPUT SI POSTUL
HAI SA FIM MAI INGADUITORI SI SA NU MAI JUDECAM ATAT DE USOR PE X SAU Y


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

cami, si piky si-a exprimat un pct de vd...acum na, fiecare spune, face cum considera. Nu cred ca a luat peste picior pe nimeni atata timp cat nu ne simtim cu musca pe caciula, adica...exact cum afirma ea, ...Nu mincam, dar noi mincam! Eu nu beau cola, dar am baut cand am fost gravi...ceva de genu...deci...
Hai zimbeste, pe mine m-a amuzat ca am simtit cum a ''spus-o'' cu mult aplomb.... Suntem diferiti, ...gandim diferit, actionam diferit, ...

Moata mea a ras portia de gris cu lapte si mar pe care i-am preparat-o....si dim ma-ma nu ma scoate nu mai pot cand o aud imi vine sa o musc tare, tare....de drag, normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami nici eu, nici andra numai avem febra...
catank, ma gandeam la tine acum, sti? eu am pus sa fac o mazare cu aripioare, si ficatei la cuptor eu inca nu tin post ca ma simt ff slabita dupa boala asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ailedmami trebuie sa te simti fff bine sa poti tine, si psihic si sufleteste mai ales. Postul alimentar din pct meu de vd reprezinta 1% din ceea ce inseamna post cu adevarat! Dar daca procentele intre ele functioneaza e ok.... Asa ca...pofta buna!Cand te vei simti in stare vei tine si post!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, eu de obicei pot sa tin, bine pe tot nu l-am tinut, dar miercurea si vinerea si ultima saptamana din post le-am tot tinut.nu poftesc si nu prea imi e foame... ideea e sa nu te enervezi, sa nu gandesti rau, de rau , sa nu poftesti la altele, exact cum spui, postul e si ce gandesti in mare parte
Fetele de maine nu cred ca pot sa intru ca o sa fiu ocupata zilele astea cu niste musafiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ailed ma amuz ca pana acum 2 zile papam tot de la Ioana ...ce mai ramanea....acum dau la cei 12 purcelusi (apropos, unul a decedat, s-a urcat purcica pe el)
Si nici nu poftesc, ...gatesc ptr sot, ptr muncitori de maine, ptr week am party...si incerc sa prepar un tortulet de post sa pape si m-soacra si subsemnata, ca dehhh trebe sa suflu in lumanari, ...si la Ioana ptr mot ma bate un gand sa fac un tort tot de post bun-bun... din curmale, etc...dar nu mai gasesc link-ul
alehiam AJUTOR!!!!!


Mergi la inceput