Strugurasi de Sept-Oct2011 *41*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara!

Eu cred ca am luat toujours imbunatatit, lunea trecuta .Si mie imi place fiindca nu miroase pipi.

Anca -Toma -scaunul cu ventuze pentru baie e foarte practic ,chiar daca sta singur in fundic poate aluneca ,asa il stii in siguranta.Noi l-am folosit multa vreme ,nu-mi mai amintesc pana la ce varsta ,insa imi amintesc ca nu mai intram in el...l-am tot imprumutat iar acum l-am recuperat .

Seidana -nici eu nu cred ca e ok mancarea din borcan,hai sa zicem in cazuri extreme cand esti plecata si nu ai cum sa gatesti.Sunt gustoase, place copiilor,dar nu e sanatoasa .

Fetelor ,azi am fost la o sedinta de total body training,a fost asa bine ,m-am incarcat cu energie pozitiva...a fost si foarte distractiv,daca nu am folosit deloc mingea cand eram in travaliu m-am distrat azi cu ea.Imi place pana si numele locatiei :Zen Art Centre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ookamersic mult

Seidana, eu borcanase as folosi in ultima instanta... pe drum cand calatorim sau ceva de genu. Oricat de eco, bio sunt nu se compara cu mancarea proaspata.

Inutsa, ma bucur ca Teo e mai bine .
Meriti oscarul ;)

Stiti unde pot gasi asa ceva? in ro, sau cu livrare in ro...
http://steelsafe.co.uk/catalogue_main.php?catID=4344



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Daca sunteti interesate de comenzi mothercare http://www.facebook.com/profile.php?id=100001064139308

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

intrebam de borcanase doar asa, nu sa folosesc.. eventual cum ati zis voi, poate in concediu la mare (deocamdata nu am gasit vila cu acces la bucatarie decat departe de mare).. desi si atunci ma gandesc deja cum sa folosesc o sapt borcanase? sincer imi e sila cand vad bircanele cu vita, cartofi , morcov [bleah]
chiar la 10-11 luni ce papa bbeii ? piureuri sau mesteca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Pe la 10 -11 luni inca papa pireuri.Dupa un an , se poate incepe pasarea cu furculita ...oare imi amintesc bine?Da eu asa am facut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Bunny ,nu iubita ,ma refeream la situatiile de genul " ma cert cu iuubita/ex/soata si vin aici,improsc cu rahat,apoi ma bucur in barba ca am creaty disensiuni",la rahat de asta ma refeream,nu la faptul ca dati sfaturi cum sa nu punem poze cu prunici si cucusori.

Eu sunt in pauza la remi...


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

IONELA .
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta minunata.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani, Ionelaaaa!!!!



Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Lena pe amazon.co.uk

Lali, da' cine s'a certat cu cine? Eu citesc da' zici ca degeaba citesc.

Rach, aoleo, nu te mai inclina ca am bona si pe mama aproape iar eu fac paine ca metoda de terapie, psihoterapie.

Voiam sa intreb fetle care cumpara steamer de bambus, nu va e teama ca bambusul acela cel mai probabil prelucrat de chinezi, contine cine stie ce bazdaganie care prin incalzire se contopeste cu mancarea bebelusului? Intreb si eu, ca mi'a atras atentia dar parca n'as lua din motivul expus mai sus.

La 10-11 luni bebe mananca piure sau pasat sau musca din bucati, depinde cit de mancau e, cit de receptiv la nou e, cita disponibilitate are mama. La inceput o sa para mai usor sa dai piure decit pasat sau taiat mai mare, pentru ca merge mai repede masa, asa la bucatele pai stai si o ora sa mestece timp in care se plictiseste de citeva ori, etc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

La multi ani Ionela! Sa ti se implineasca cele mai frumoase dorinte si sa ai o zi frumoasa!



Mergi la inceput