Strugurasi de Sept-Oct2011 *41*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Alayna, ce faci mami?
Sa ne dai un semn cand prinzi un "fir" de wireless

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Aaa, am intekes cu sticla. da doar u ii dau ei castronul. il tin eu.

lena, craticioare ca ale mele sunt si in siraj. e un magazin numai cu din astea. set de 6 , mai mari , mi mici, cu capace costa cam 1 mil jumate.au fund dublu si nu se lipesc.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare mamici!

Eu abia acum am prins un moment sa intru, am citit pe diagonala, acum ma chinui sa imi amintesc cate ceva

LA MULTI ANI BEBE T! Sa fii mereu fericit si nororcos!

LA MULTI ANI IONELA! Multa fericire!

Ooka - mltumim de sfaturi! Esti mereu pe faza!

Azi am fost in mall la cafea si plimbarica impreuna cu Kora! Huh, ca bine a mai fost!
Dimitris e un voinicel frumos si grasunel cu niste ochi superbi si un zambet minunat!

Jade - si eu trebuie sa ii iau scaun de masa, da. Nu m-am hotarat, dar ma tenteaza cel de lemn.
Rach - imi place cel de la link-ul pus de tine, cred ca ai facut o alegere buna! Sa il stapaniti sanatoase! Eu una as vrea de lemn...ma mai gandesc o saptamana - doua.

Jade - pana la carnita trebuie sa bagam si branzica si galbenus...
Eu cred ca voi introduce branzica sapt viit, apoi dupa inca vreo 2 sapt galnenusul. Pana atunci i-as da para, dar nu gasesc decat in supermarket de import, i-as mai da dovleac, deci clar trebuie sa ajung in piata si nu imi e chiar la indemana

Nici Inez nu bea apa, trage o data, se strmba si scuipa, a doua oara nu se mai pacaleste. Eu totusi continui sa ii dau.

Sei - tu ai dreptate in sensul ca trebuie pastrat un echilibru. Nimic din ce e dus la extrema nu e bun, indiferent in ce directie e extrema.
Eu ce sa mai zic, pentru ca acum 8 ani cand am nascut-o pe Inez nu se stiau tote lcururile acestea. Nu exista notiunea de BPA free, nici info cnf careia cuptorul cu microunde e nociv, asta pt a da doar cateva exemple. Incerc sa ma adaptez din mers si sa indrept "greselile" acum, cand inca se poate. Ma gandesc uneori ca poate peste inca 8 ani cine stie ce voi afla despre ceea ce consider(am) ca este safe acum.

Cred ca voiam sa mai zic ceva, dar am uitat!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nanna.. corect sa pastrazam echilibru.. degeaba o feresc de plastic si melamina, daca la plimbare inhaleaza "bunatate " de noxe.. evident ca zic sa ne informam, insa nu sa ne smentim cautand la orice ceva rau(sigur gasim raul si unde nu e}..

sa va fie de bine plimbarea
Noi la branza si galbenus zicem pas pana catre 1 an

Lena ai dreptate,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Sei - nu are de ce sa iti para rau ca nu ii dai galbenus si branzica, sunt alte surse mult mai sanatoase de Ca.
Eu sunt oricum tentata sa renunt in a le da fetelor ce este de provenienta animala, insa mai am de studiat. Eu la carne si oua deja am renuntat. Mai mananc iarut si branza ( rar).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Seara buna fetelor

gata am venit vaccinate, am plans dara poi am uitat Pe 1 Martie incep si eu diversificarea


ingeras sa va fie de bine botezul

De ce te intorci la muinca?Este musai?


Castronel eu am din plastic si oala de email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

ooka asa imi inchipuiam ca e borcanul. O sa iau un borcan simplu si vad cum ii pun eu ceva deasupra asa incat sa aiba si "rasuflatoare". Mai trebuie sa gasesc stafide bio, adica peste cateva sapt cand mergem in Iasi de abia

lena in Italia am vazut parca de sticla. Eu am luat din plastic canitele. La cum le-a aruncat fii-mea cat a fost mica, aleluia ce se alegea de ele!

nanna cand o sa ai un plan de diversificare incropit, sa imi spui si mie pls. Nici eu nu o sa ii dau lui Theo lactate, ou si carne probabil ca da, le iau din surse sigure, de la tara, de prin vecini mai exact. Mi-am luat cartea "Copilul vegetarian" si experimentez retete , fii-mea e incantata, la fel si noi

Am pus si eu de un chec la masina de paine, dar nu a mai vrut sa functioneze. A trebuit eu sa framant. Pana la urma l-am facut sub forma de cozonac iar acum sta la copt, miroaseee
Se vede ca mi se simt mai bine copiii, am si eu chef de viata acum

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi
Bunny ..ne-ai bagat morcovu-n cur cu steamerul ala de bambus drept pt care o sa iau si eu , cred, o sita de la ikea de inox.




yo nu! nici nu stiu ce-i aia bambus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui inutsa

lena in Italia am vazut parca de sticla. Eu am luat din plastic canitele. La cum le-a aruncat fii-mea cat a fost mica, aleluia ce se alegea de ele!

de si




Inutsa, eu o sa ii dau sa bea din canita normala sau recipiente avent din plastic care sunt mici si par foarte ok. Canita o vreau pentru cand mergem in parc sau la plimbare :)

Daca vrei iti dau maia cand vii in Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui inutsa

lena in Italia am vazut parca de sticla. Eu am luat din plastic canitele. La cum le-a aruncat fii-mea cat a fost mica, aleluia ce se alegea de ele!

de si




Inutsa, eu o sa ii dau sa bea din canita normala sau recipiente avent din plastic care sunt mici si par foarte ok. Canita o vreau pentru cand mergem in parc sau la plimbare :)

Daca vrei iti dau maia cand vii in Iasi


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Multam de oferta! Daca o sa am ceva timp, sigur te caut . Dar dde obicei suntem pe fuga ca venim cu treburi in Iasi

de si

Mergi la inceput