Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

scriu repede sa nu credeti ca v-am uitat
de azi am inceput terapia la centrul maria beatrice, tot kineto si masaj, cu aceeasi terpeuta ca nu vreau sa merg pe mana altcuiva

ne taraim, ne intoarcem, sta bine in fund, si chiar se ridica in picioare cu sprijin. evident fara sprijin cade

e greu acolo ca sunt si copii cu probleme foarte grave si normal ca ti se rupe sufletul cand ii vezi cum se chinuie

avem aprox 72 de cm si 9 kg, de mancat mananca bine, azi am facut si exudat si copro tot pt centru, vineri avem rezultatele

cam atat

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

La multe lunite pritesite mici , sa cresteti mari si sanatoase!


ALEXIA-CARLA de roxybarbu


KATE RINA de MatzaRebela



Anaemi sa va fie de bine petrecerea, stiu ca ziua lui Filip e pe 6 martie insa iti spun de pe acum La multi ani!, sa fie sanatos ca frumos eeeeeee . Multa sanatate puilor!


Anda
felicitari pentru vestile bune legate de samburelul din burtika


Noi suntem bine, a trebuit sa ii facem lui Edu IDR-ul ca nu i-a iesit floricica la vaccinul BCG facut in maternitate, rezultatul a fost bun astfel ca nu trebuie sa repetam vaccinul .

Altfel miscam intr-uuuuuuuna, ma face bucati pana seara , n-are stare o secunda si nu sta DELOC singur . Spune mama, tata, papa, baba, dada, hei si mi-e drag de mor .
Asteptam si noi cu mare interes primvara ca am epuizat toate jocurile si jucariile din casa .

Va pup pe toate .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

la multi ani pt tot sarbatoritii zilei!!!



_

Mami fericita de Iustin-Andrei (18.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Fetelor multumesc pentru urari!Am inceput sa am simptome de graviduta.Noaptea ma scol ca la prima sarcina pe la 4 dmineata din cauza arsurilor stomacale si pap repede ceva.Sanii se maresc si ma dor.Burtica a prins contur(cu ce mai ramasese de la Nectaruta zici ca-s in luna a -4 a, dar ce mai conteaza...).

Ramona iti doresc sa inchei socoteala cu kg alea de care vrei sa scapi, sa te simti tu sexoasa(nu ca nu ai fi)cu un bebe mic la bord.Te astept, te astept sa nu fiu singurica pe aici...

Sdcristian ma bucur mult ca bb si-a dat drumul.E bine ca l-ai ajutat un picut.Si a mea este mai puturosica, abia acum a inceput sa se tarasca timid.Se deplaseaza intr-o mare veselie prin rostogolire(si rostogolitul l-a facut abia la 5 luni si 3 sapt, alti bbei de aici au fst mult mai precoce).Eu cred ca bebele tau face tot ce trebuie pt vasrat lui, de ce mai fc kineto?


Oxidoni cred ca-i tare dragut bichonelul.Dar i-a spune bebita cum reactioneaza cand il vede miscandu-se?



[g r a v i r e d] 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Alina imi pare rau ca puiul tau are asa febra.Eu in locul tau as merge la medic.Eu sunt mai panicoasa, am fost cu ea cand avea 38,1.Oricum sper sa nu fie nimic

Lorialex cred ca te topesti cand micutul Luca intinde manutele.Si baiatul a invatat si le intinde sa-l iei cat mai des in brate.Smecheruat mea spune mama si se uita cu o privire cand vrea ceva...ma execut imediat cand aud mama.

Miha ma bucur ca a scapat Imi de constipatie, si noi avem iar Nectaruta imi cam refuza masa de fructe ...Sper sa gasim si noi o cale sa scapam de ea.Dc astazi papa para poate ra mai bine, dar nu a vrut!!!

Sa va spun si de bb din burtica.Am fost azi la dr.Mi-a zis ca e ok cicatricea, ca s-au folosit fire care se resorb...si ca mergem inainte cu sarcina.Bb are 9s si 3 z si ii batea inimioara si misca de zor.Ma rog la Dumnezeu sa mi-l lase si sa ajungem cu bine la termen.


Acum un mesaj pentru cineva care ma citeste si a informat lumea inaintea mea ca sunt insarcinata: Luisa, draga iti doresc spor la citit in continuare,oricum in general nu esti in stare decat sa vb despre altii, ca despre tine nu prea ai ce.



ce frumosss ...sarcina usoara ..ai sa vezi ca totu o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

LA MULTE LUNITE PRINTESELOR SARBATORITE AZI!!


ALEXIA-CARLA de roxybarbu
KATE RINA de MatzaRebela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Fetele eu intru mai rar ..am inceput fac si ma preg si pt licenta ..cu Ianis si toate cele pe capdar va citesc cu mare drag!!
Ianis papa dimineata la 10 fructe si la amiaza legume..inca nu am introdus altceva nou..mai asteptam!
De vreo saptamana Ianis nu mai vrea sa doarma in patutul lui delocnu stiu ce sa ma mai fac ca nu pot deloc sa ma odihnesc bine cu el in pat cu mine si a doua zi is varza..dorm la cursuri

Va pe toate si va imbratisez cu draggg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Fetelor am si eu o intrebare legata de problema dintilor. Este safe sau nu sa ii dam bebelusului cu substante pe gingii ca sa-i amelioram durerea? Ma refer la BabyOranjel si alte "alifii". Voi le-ati dat cu ceva ajutator? Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

ILIDA eu la fata nu am avut nevoie pt ca au iesit dintisorii fara sa-mi dau seama dar la baiat stiu ca luasem calgel si sincer era (apa de ploaie)am inteles ca acum ar fi si mai bune inca nu am incercat nimic.Eu sincer daca ar fi cazul as folosi geluri de genul dar sa gasesc si unul mai adevarat nu "compotelul" despre care ti-am scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

anda, continuam terapia pt ca inca avem de recuperat, si oricum nu e ceva ce se face pe termen scurt, se lucreaza mult pt echilibru si postura, pt itarirea muschilor, pt mobilitate... trebuie facut zilnic pana incepem sa umblam.

oricum nu mai am timp mult, in iunie merg la servici, si atunci nu va avea cine sa-l tot duca, asa ca insistam acuma pana sunt eu acasa cu el

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput