Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

fetelor sunt foarte suparata. Mihail a facut febra mare 39,2 si nu stiu de la ce. Nu tuseste.O fi de la dinti?

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Luca nu a facut febra cand i-au iesit primi doi dinti, verifica sa nu-i fie rosu gatul. O noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Sa va spun si de bb din burtica.Am fost azi la dr.Mi-a zis ca e ok cicatricea, ca s-au folosit fire care se resorb...si ca mergem inainte cu sarcina.Bb are 9s si 3 z si ii batea inimioara si misca de zor.Ma rog la Dumnezeu sa mi-l lase si sa ajungem cu bine la termen.



Ma bucur ca sarcina decurge bine si sunteti in regula. Sanatate multa in continuare si o sarcina usoara. Incearca sa o iei in brate pe Nectaria cand stai jos, asa va si dragaliti si in acelasi timp iti protejezi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

fetelor sunt foarte suparata. Mihail a facut febra mare 39,2 si nu stiu de la ce. Nu tuseste.O fi de la dinti?

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Eu as merge la doctor!E ca mare febra!Sa natate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82


Lorialex cred ca te topesti cand micutul Luca intinde manutele.Si baiatul a invatat si le intinde sa-l iei cat mai des in brate.Smecheruat mea spune mama si se uita cu o privire cand vrea ceva...ma execut imediat cand aud mama.

Sa va spun si de bb din burtica.Am fost azi la dr.Mi-a zis ca e ok cicatricea, ca s-au folosit fire care se resorb...si ca mergem inainte cu sarcina.Bb are 9s si 3 z si ii batea inimioara si misca de zor.Ma rog la Dumnezeu sa mi-l lase si sa ajungem cu bine la termen.


Acum un mesaj pentru cineva care ma citeste si a informat lumea inaintea mea ca sunt insarcinata: Luisa, draga iti doresc spor la citit in continuare,oricum in general nu esti in stare decat sa vb despre altii, ca despre tine nu prea ai ce.


Asa este Anda!Si sunt atat de scumpi acum ca faci orice pentru ei.Eu incerc sa-l culc in patul lui si cand incepe sa planga si ma duc la el sa-i explic ca enoapte,bleh-blah-blah, iar el intide manutele....s-a dus culcatul in patut

Felicitari pentru vestile bune legate de BB2 Sa dea DD sa fie totul bine si sa fie sanatos!

Despre ...prieteni gen prietena ta....noi sa fim sanatosi ca oameni ca ei sunt pretutindeni,importanat este sa-i ignoram cat putem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Salutare si de la noi fetelor.

Reusim sa va citim (ca tot se scrie mai putin), dar e mai greu cu scrisul si la noi... Si nici nu prea avem noutati. Treziri tot dese noaptea, legumele tot cam neiubite, de-a busilea niciun gand. Se lasa din fund pe burta, dar cam atat.

Sapt asta fac bagaj ca plecam la parinti, iar eu si Miruna ramanem vreo 2 sapt (sper sa nu ne uitati...o sa mai intram de pe tel). Trebuie sa-i calc camasi sotului, sa aiba stoc.
Mai nou, de vineri mai avem un sufletel in casa: un bichon mic si negru si frumos foc. L-am luat ca sa i-l facem cadou mamei mele, asa ca pana vineri convietuim impreuna. Ne e f drag, si ne bate un gand sa-l pastram pt noi, dar mi-e ca o sa ne fie greu dupa ce ma intorc si eu la munca...plus ca mama isi doreste f mult un catel mic. Speram sa se bucure cand i-l dam. Va fi surpriza

Va pupam pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Sa va spun si de bb din burtica.Am fost azi la dr.Mi-a zis ca e ok cicatricea, ca s-au folosit fire care se resorb...si ca mergem inainte cu sarcina.Bb are 9s si 3 z si ii batea inimioara si misca de zor.Ma rog la Dumnezeu sa mi-l lase si sa ajungem cu bine la termen.




felicitari, sa va dea DD multa sanatate si putere sa nasti un bb sanatos.

Citat:

Acum un mesaj pentru cineva care ma citeste si a informat lumea inaintea mea ca sunt insarcinata: Luisa, draga iti doresc spor la citit in continuare,oricum in general nu esti in stare decat sa vb despre altii, ca despre tine nu prea ai ce.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Anda, sanatate lui bebe, sanatate fetitei si nu fi suparata, pana la urma a dat o veste minunata
,,o ce veeesteee minunaaaataaaa" :))))))))))))

Bravo tie mamico, aducerea pe lume a copiilor este o binecuvantare si nu o suparare si nu o rusine.
Felicitari!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Felicitari si la multe lunite iepurasilor de ieri si de azi de pe 27 si 28



pupici si flori mamicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

si de la noi

Noi suntem IAR cu mucii pana la genunchi...adica toti trei copiii. Abia astept sa vina caldura ca mi s-a luat !!!

Alina si eu cred ca este cam mare febra ,ca sa fie de la dinti.

Anda, ma bucur ca bb2 este bine.Sa dea DD sa fie bine pana la sfarsit!

Noi am fost vreo 2 zile pe la parinti si l-am serbat pe Filip in avans. A fost f frumos !


In rest, alte noutati nu avem.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Anda,felicitari pt bebe2 !Iti urez sarcina usoara in continuare si sa ajungeti cu bine la termen!

Mergi la inceput