Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Gabrielita - ma bucur mult ca nu a patit sotul nimic grav la spate. Sanatate si sa aveti parte numai de evenimente frumoase ca cel de aseara, iar accidentele sa va ocoleasca.

Noi suntem in drum spre parinti. Eu cu M in spate; ea doarme in scaun, pe mine ma doare capul si mi-a cam revenit raul de masina...dar mai avem vreo ora si ceva si gata.
Pe scaunul din fata, langa sot, sta catelul Cred ca si el are rau de masina, ca dupa ce am plecat a vomat saracutul. Acum e cuminte si doarme.

Desi la inceput se ignorau, Se obisnuisera acasa, el si Miruna. Stateau amandoi pe salteluta de joaca, el o musca, ea nu maraia, ci doar il impingea, dar il si cauta iar cu privirea. Si-a bagat de vreo 2 ori si mana in capul lui

Miha - la parinti am sa-i las cat mai mult sa se bucure de M, si pe ei si pe socri, dar tot am sa fiu mult prin preajma, ca am dulcele Mirunei la mine (sanul)

Va pupam pe toate, si fie ca aceasta primavara sa fie una dintre cele mai frumoase din viata voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

FETELOR multumesc tare mult...sunteti adevarate prietene.A ajuns sotul meu acasa dupa plimbari cu ambulanta stat si asteptat in spitalele noastre sa te bage cineva in seama...dar multumesc lui d-zeu e bine acum.Sa ales cu o vanataie puternica la spate dar din fericire nu are nimic rupt sau fisurat si zic ei probabil de la sperietura si pt ca nu mancase ar fi lesinat...cine boala mananca la 6 jumate frate??avea si tensiunea cam mica dar analizele au iesit bune si acum saracul merge parca e "gravid" durerea de spate il cam

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Bravo!Sanatate maxima si weekend linistit!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Cat am voie sa tin laptele praf preparat in sticluta? 30 min? mai putin?
Uneori ii fac si nu papa pe loc....


Nu scrie pe cutie?
Pe al meu scrie ca il pot tine (preparat) la temperatura camerei, maxim o ora. Iar daca-l prepar si nu bea bebe din el (ca sa nu intre in contact cu saliva probabil) il pot tine 24h la frigider.



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Eu folosesc Aptamil, si nu scrie pe cutie...
Oricum, daca trec 30min, nu il mai folosesc.
Ca sa nu mai arunc tone de LP, fac mai putin, daca il papa, mai le prepar altul!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Dar liniste nu gluma pe aici...
Laura ai doi copilasi minunati sa-ti traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

OFFFFFF FETELOR explodez....ieri baiatul meu a facut 7 anisori si dupa o petrecere pe cinste unde a avut in jur de 17 copii si o seara plina de bucurii(desfacerea cadourilor)acum dimineata sotul meu in timp ce mergea la servici a alunecat pe scarile de la iesirea din bloc sa lovit rau la spate si apoi a lesinat in mijlocul de transportsi astept vesti de la spital.....stau cu doi copii in casa si astept cu nerabdare sa aud ca e bine...se trezesc copilasii acusi iar eu trebuie sa fiu vesela si zambitoare nu pot sa-i explic baiatului ce se intampla.....sper sa fie bine....

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Of Doamne Gabrielita ce ghinion!! Cum se mai simte sotul tau?? Sper din tot sufletul ca e mai bine!!
Si la multi ani pentru Rares!!!
Multa sanatate la toti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

FETELOR multumesc tare mult...sunteti adevarate prietene.A ajuns sotul meu acasa dupa plimbari cu ambulanta stat si asteptat in spitalele noastre sa te bage cineva in seama...dar multumesc lui d-zeu e bine acum.Sa ales cu o vanataie puternica la spate dar din fericire nu are nimic rupt sau fisurat si zic ei probabil de la sperietura si pt ca nu mancase ar fi lesinat...cine boala mananca la 6 jumate frate??avea si tensiunea cam mica dar analizele au iesit bune si acum saracul merge parca e "gravid" durerea de spate il cam

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Ma bucur ca e mai bine. Sta acasa sa e refaca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

poze noi cu baietii

asa se distreaza copiii mei



Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Foarte frumos!!! Multumim pentru poze!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Dar liniste nu gluma pe aici...
Laura ai doi copilasi minunati sa-ti traiasca

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Foarte liniste aici intr adevar!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Ma bucur ca e mai bine. Sta acasa sa e refaca?


Da sta acasa dar am lupta cu el nu gluma...trebuie sa stea mai mult in pat intins dar nu stiu cum se face ca ma impiedic toata ziua de el prin casa

Mergi la inceput