Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Cat am voie sa tin laptele praf preparat in sticluta? 30 min? mai putin?
Uneori ii fac si nu papa pe loc....


Nu scrie pe cutie?
Pe al meu scrie ca il pot tine (preparat) la temperatura camerei, maxim o ora. Iar daca-l prepar si nu bea bebe din el (ca sa nu intre in contact cu saliva probabil) il pot tine 24h la frigider.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Ramona cat de asemanatoare sunt situatiile noastre!Eu tot la 24 de ani am pierdut un ovar, chist dermoid...Sufar si eu de tiroida autoimuna...pe sarcina la fel ca tine stres si zeci de eco...pana si hidronefroza cu dureri groaznice la fel ca tine am avut.Insa ca tot sunt asa de asemanatoare situatiile sper sa-l anunti si tu mai repede pe bb 2




Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani


Ce frumoasa e noua semnatura!!!! Si da, uram bafta Ramonei sa ne dea vestea cat de curand ca e graviduta!!!! Si Arianna parca si dorea tot asa repede!!!

Anda tu bucura te cat mai mult de sarcina!! Poate pui si pozici pe FB!!! Sa vedem burticuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

2. cate un pentru toate printesele si o pentru mamicile lor minunate!

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Multumim, la fel Corry!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gata plec si eu la somn, caci de 2 zile de cand ma culc la foarte putin timp dupa ce se culca mandra, tare bine e!!!
Si noi de 2 nopti efectiv avem un program care ma rog la Dumnezeu sa tina tot asa sau sa devina mai bun!! Culcare la 9, prima trezire: 1, a doua trezire 4, a treia trezire 7!!! Azi noapte, la 4 fix am sarit ca arsa din pot sa merg in camera la ea sa o alaptez si cand colo ea nici nu se trezise!! Imi imaginasem, sau visasem!! Ceasul biologic!! Oricum s a trezit imediat dupa ce am fost la ea in camera!!
Daca ar tine acest program asa, vai vai ce bine mi ar fi!! Nu am pic de oboseala in mine!! No, de la 4-5 ori treziri pe noapte, doar la 2!! E IDEAL!!!

Noapte buna la toate mamicutele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

OFFFFFF FETELOR explodez....ieri baiatul meu a facut 7 anisori si dupa o petrecere pe cinste unde a avut in jur de 17 copii si o seara plina de bucurii(desfacerea cadourilor)acum dimineata sotul meu in timp ce mergea la servici a alunecat pe scarile de la iesirea din bloc sa lovit rau la spate si apoi a lesinat in mijlocul de transportsi astept vesti de la spital.....stau cu doi copii in casa si astept cu nerabdare sa aud ca e bine...se trezesc copilasii acusi iar eu trebuie sa fiu vesela si zambitoare nu pot sa-i explic baiatului ce se intampla.....sper sa fie bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Buna dimineata si La multi ani pentru ieri! O primavara frumoasa si de la noi!

Gabrielita, la multi ani pt baietel, si imi pare tare rau pt sot! Doamne ajuta sa fie bine!! Tine-ne la curent, multa sanatate si tarie tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:



Gabriela la multi ani baietelului !

Ceva vesti de la spital ?

Ramona

Andy multa sanatate !


Crisspy bafta la analize!

Corry,nu stiu ce sa-ti spun pt ca Petru doarme pe burta din prima zi si nu este dornic de schimbare. Incearca sa-i pui pe burtica direct...zic si eu.

Noi suntem bine...aproximativ. Tot muciosi,tot nedormiti Mai nou nu mai vrea sa mai manance nimic in afara de tzitzi. Nu se stramba,nu este suparat, doar ca nu vrea sa deschida gura si pace.

Miha,Giuliana,Anda,Ilida





Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

OFFFFFF FETELOR explodez....ieri baiatul meu a facut 7 anisori si dupa o petrecere pe cinste unde a avut in jur de 17 copii si o seara plina de bucurii(desfacerea cadourilor)acum dimineata sotul meu in timp ce mergea la servici a alunecat pe scarile de la iesirea din bloc sa lovit rau la spate si apoi a lesinat in mijlocul de transportsi astept vesti de la spital.....stau cu doi copii in casa si astept cu nerabdare sa aud ca e bine...se trezesc copilasii acusi iar eu trebuie sa fiu vesela si zambitoare nu pot sa-i explic baiatului ce se intampla.....sper sa fie bine....

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Of Gabi!
La multi ani baietelului si multa sanatate sotului!Sper sa fie totul bine!Tine-ne la curent1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Va doresc si eu o primavara minunata cu mult soare in case si in suflete!

Eu sunt la serviciu de ieri asa ca intru mai rar,dar intru

Andy cum mai sunte-ti?Va pup cu drag!

Va doresc un sfarsit de saptamana minunat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FETELOR multumesc tare mult...sunteti adevarate prietene.A ajuns sotul meu acasa dupa plimbari cu ambulanta stat si asteptat in spitalele noastre sa te bage cineva in seama...dar multumesc lui d-zeu e bine acum.Sa ales cu o vanataie puternica la spate dar din fericire nu are nimic rupt sau fisurat si zic ei probabil de la sperietura si pt ca nu mancase ar fi lesinat...cine boala mananca la 6 jumate frate??avea si tensiunea cam mica dar analizele au iesit bune si acum saracul merge parca e "gravid" durerea de spate il cam

Mergi la inceput