Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

hello!

Ylari ma bucur ca e mai bine Eva!

Am fost aseara la dr Popescu, i-a dat tratament si peste 3 luni mergem iar sa reevaluam situatia; apoi am luat masa in Afi, mama si fiu
e prima oara dupa multi ani cand am fost numai noi doi in oras....
pe cristi am lasat-o la cumnata-mea sa se joace cu verisorii...care in 3 ore au obosit-o de nu mai stia cum sa plece mai repede de acolo

va pup! week-end placut sa aveti!

Aly, abia astept sa ne povestesti si arati cum a fost la botez!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna fetelor!

Ce frumoasa vreme!

Ne-am intors si noi de la munte, ieri era o ceata

A fost buna o gura de aer de munte, ca eu cu altceva nu ma pot lauda. Lara a schiat, s-a distrat.
Aveam piscina si jacuzi in hotel, dupa ski, mergeam si la balaceala -- au o energie copiii astia.
Eu am dormit ff prost, dupa mini-vacanta asta am venit super obosita.
Daca nu am eu patul meu, nu pot dormi ca lumea. Annika se zvarcoleste toata noapte, imi pune picioarele in cap, in coaste - e durere.
Plus ca in camera era asa o calduraaaa, desi opream caloriferele, era sufocant si aveam niste plapumi grele si groase si fasaitoare - daca ne inveleam cu ele, muream de cald, fara ele eram prea golase -- ce mai! chin mare noaptea

Ylari tu skiezi? ca vorbeai de vacanta la munte

Pe mine sotul ma tot indeamna sa fac curs de ski, da mie mi se pare ciudat acum la batranete sa mai iau trante pe partie.

Oricum, cum ziceam, era ff multa lume la ski, de toate varstele. e insa ff scump totul: echipamentul de ski, cartelele de ski - a facut sotul o socoteala si e la fel ca in Austria (aici insa am mers cu masina, a fost drumul scurt)

Lumi, sper sa scapati de acnee - e tare neplacuta

sanatate tuturor celor ce mai lupta cu virusii
si o duminica frumoasa

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Lumi, aseara mi-am amintit: ptr. acnee:

http://www.proactiv.com/

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Adriana, sa va fie de bine vacanta, pacat ca nu ai putut dormi calumea. Nu, nu schiez, habar n-am, de aceea am zis ca tot telegondola as fi ales-o si eu.

Lumi sa ii treaca acneea baiatului, tare neplacut e...

Va pup, duminica frumoasa!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:



O saptamana minunata sa aveti!

Adriana bravo pt iesire, chiar de te-ai intors obosita, e buna aerul ala. Si noi vrem un we mic-mic la munte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

'neatza! buna cafeluta, Lori multam'!

Adriana, sa va fie de bine iesirea la munte! chiar daca n-ai dormit, cred ca v-a facut bine sa respirati niste aer curat!
As avea si eu nevoie de o iesire din asta; nu stiu, poate e astenia de primavara, dar am o stare depresiva si orice incident cat de mic ma demoralizeaza, si efectiv parca nu mai am pofta de viata, nu gasesc nicio bucurie in a trai, sunt cu lacrimile in coltul ochilor permanent; as vrea sa intru asa intr-o stare de letargie, sa nu mai stiu nimic, sa nu mai simt nimic; in momentele astea ii inteleg pe cei ce se apuca de baut sau de droguri




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fetele,

Multam de cafelutza, Lorich!!

Mie imi pica ochiii in gura. Aseara dupa restaurant, am ajuns acasa, i-am culcat pe plozi, am adormit si eu vreo 2 ore si la 12 noaptea m-am trezit si n-am mai putut adormi pana la 6. Si la 7 a sunat alarma.
Deci: ori mi-a dat ospatarul cafea cu cofeina in loc de decofe, ori mi-a crescut mult adrenalina din cauza evenimentului ca eram atat de treaza ca m-as fi apucat de sapat.

Botezul a iesit foarte bine. Am avut ceva emotii, slujba a fost superba, a durat destul de mult insa, dar bebe a fost cuminte, super ok. Papica selecta la restaurant, muzica bunicica, am dansat de mi-am rupt calcailii
Am avut o lumanarica deosebita realizata de prietena noastra, Piggy, deci, confirm, e o adevarata artista talentata

Poze astept de la fotograf, noi n-am facut nici o poza, am avut ale ocupatii. Cum le am, vi le dau.

Va urez o saptamana de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Alysh: sa-ti fie de bine naseala, sa ai un fin sanatos si destept. Vrem sa vedem si dovada.

Ylari: ma bucur ca si-a revenit Eva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Multumesc fetelor, da e buna o iesire la munte, eu sunt insa o pers. careia ii place sa doarma , daca nu ma odihnesc, sunt cu fundul in sus
Oricum urmatoarea mini-vacanta o vreau doar eu cu sotul, fara copii - ma gandesc la Roma

Lumi, imi pare rau de starea naspa, toti mai avem mom. din astea, si mie mi se intampla sa am per. cand merge totul prost, fapt ce ma indispune teribil si imi da senzatia ca nimic nu mai are rost. Din fericire, dupa ploaie vine soare, si trece per. rea si apoi e totul iar bine.
Incearca sa iesi cu priteni/prietene, rude sau ce-o mai fii, sa discuti la o cafea cu cineva -- pe mine ma ajuta mereu socializarea

Alysh, ma bucur ca a fost totul bine la botez. Asteptam poze

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Adriana: pai nu e nevoie neaparat sa cazi, numai ca la noi sporturile de iarna sunt un lux.
Cat despre batranete ma faci sa rad. Pai vad pe banda de alergat femei de 60ani cred care alearga cu orele. Eu abia reusesc 20 minute acum cand deja am aproape 2 luni de sala.

Ana a luat lectii de ski acum cativa ani cand nu era Elena, anul asta si cel trecut n-am fost deloc la ski. Eu ma gandesc ca daca pot o sa le invat sa stie cat mai multe.
Peste o luna o sa le dam la inot cu antrenor personal. Ana a mai facut initiere de mai multe ori dar cu multi copii si n-a invatat prea bine. Desi anul trecut incerca singura si facea pluta, anul asta nu prea a mai avut curaj.

Mergi la inceput