La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac



Eu azi am rememorat duminica de acum un an, duminica in care a venit pe lume Rares. Doamne, Doamne ce minune de copil ne-ai trimis!Iti multumesc din toata inima pentru cel mai frumos dar [e care l-am primit! Si maine la fel, voi remerora ziua de 27, cum n-am dormit toata noaptea, la 5 am mancat un iaurt si apoi am asteptat ora sa plec la spital. La ora 12 eram la spital, ce emotii aveam, nu stiam ce ma asteapta, stiam doar ca vreau sa imi vad pruncul!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:


"LA MULTI ANI!" Eduard Gabriel de Dorinut@ si Julius de Dinora(scuze ptr intarziere)

"LA MULTI ANI!" Andrei de Vass
"LA MULTI ANI!" tuturor fluturasilor care s-au sarbatorit in aceasta saptamana
si cate ceva despre noi
Sara a fost racita acum este bine
am fost si eu fff racita abia astazi stau mai bine
Sara merge foarte bine acum si colinda toata casa e o scumpa
mergem si la plimbare de manuta
maine mergem sa facem si noi vaccinul cand ma gandesc cat o sa planga dar trecem si peste asta
marti mergem la control la pediatra
mai am de facut cateva bagaje si pe la sfarsitul saptamanii plecam in Ro
o sa-i facem ziua si taierea motului printesei acasa, abia astept
sper sa rezolv cat mai repede acolo cu internetul

va imbratisez cu drag pe toate si dau cate un pupic apasat la fiecare fluturas

aaa sa nu uit FELICITARI ALINA ptr bebelina ce frumos sa ai o sarcina usoara in continuare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy i-am deschis eu gura
si m-am uitat in gura ei
picaturile de puroi din gat sunt albe
se vad ffffffffff bine cu ochiul liber
cand am fost la medic era rosu in gat
acu e PUROI IN GAT
deci cred ca antibioticul l-a strans acolo
caci azi ea s-a manifestat cel mai urat ca simptome de durere
puroiul in gat da cele mai mari temperaturi
si da da febra
care scade doar 2 ore
apoi dai alt antitermic
sau chiar picaturi de algolcamin
si iar creste cu o viteza uluitoare
e fffffffff nasol
si fratele meu patea la fel
offfffffffff
e cel mai uart lucruuuuuuuuuuuu
acu tot ce imi doresc e sa nu faca si petra
offfffff
va pup
fug la un nani
scurt
ca stau de paza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

"LA MULTI ANI!" Rares-Andrei sa fii sanatos,sa ai parte de tot ce-i mai bun si mai frumos in viata sa aduci numai bucurii parintilor
Mandreaac sa-ti traiasca micul print si-ti trimit un buchet mare de te felicit pentru minunea mica din viata voastra



p.s. am pus cateva poze cu noi,dar nu am timp sa le redimensionez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

La multi ani, print frumos Rares, de Mandreeac!
Sa cresti mare, sa fii sanatos si sa ai o viata minunata!
Andreea, sa- ti traiasca spiridusul, sa va bucurati de el !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata!
Am reusit sa vad numai printi si printese in Picasa!
Doamne ce fluturasi frumosi avem! sunt numai unul si unul!
Sa ne traiasca si sa fie sanatosi!

Eu m- am trezit ca de azi vreau sa intru la regim iar azi am macaroane cu branza toata ziua , regim dat de nutritionist ca nu mai tzine, asa ca a trebuit sa- mi fierb macaroanele.
Am zi de alergat, ca trebuie sa- mi iau ceva de imbracat ca pe 10 martie avem de onorat un majorat al unor prieteni, asa ca o sa il las pe A la terapie si cat sta el 2 1/2 acolo, dau o fuga rapida in Afi Palace Cotroceni ca e aproape.
Sper sa gasesc ceva, ca nu vreau ceva sofisticat, simplu si elegant, ca la kg mele....
Apropo Catank, copila minunata si dulce e a ta? Ca la cat de bine arati, Doamne ce abdomen poti sa ai , as zice ca esti sora ei nu mama.

Roxy, eu nu as primi- o pe buni ca si cei care au facut varicela, sunt purtatori activi de virusi, asta ne- a zis dr. Eu acum stau cu frica, ca o nepoata de- a mea are pojar, si culmea culmilor, mama s- a intalnit cu maica- sa la vreo 2 zile dupa ce i- a erupt, s- au pupat, imbratisat, ca nu se mai vazusera de mult timp. sper sa nu fi adus acasa balaurul ca imi iau campii. A nu este vaccinat ROR. Offf.
Asta vara, cand tata a avut zona zoster, am luat copiii si am plecat . Am revenit cand se dusese eruptia si la 2 sapt a erupt la A, dupa ce a erupt la A cand a terminat el, adica dupa alte 2 sapt, a erupt si la M. a fost un chin pe caldurile alea. a a ramas cu semne mari pe fatza.
Ailed, sanatate multa si sper ca esti mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cami, sanatate si tie copilasilor!

Las cafea, ceai, capucino, lapte!
Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI RARES!!
SA FII SANATOS, FERICIT, NOROCOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed lasa ceaiurile, bea mai bine o tuica fiarta sa vezi ce-ti trece si gat si tot

mandreeac daa, anul trecut pe vremea asta se pregatea Rares sa scoata nasucul afara

ally super ca faceti 2 party-uri distractie pe voi....

fetelor, ajutati-ma cu ceva:
voi ce stiti despre varsat de vant? cand este contagios? exact din momentul cand apar bubitelele? sau dinainte sa apara?

fetita nasilor are varsat de vant, sambata i-au aparut bubitele, mama a stat vineri cu ea si sambata i-au aparut bubitele. oare este posibil sa ia si mama? sau la adulti nu se mai ia? ca nu mai stie sigur daca a avut(desi cred ca sigur a avut)
ei ii este frica sa vina maine la noi ca sa nu cumva sa fi luat si ea si sa ii dea si Anastasiei.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Perioada de incubatie e intre 2-3 saptamani eu asa stiu si stiu ca e contagios in primele 5 zile de cand a aparut. Se poate lua , ca si noi am stat cu emotii cand avea Rares 2-3 luni si tot despre varsat de vant era vb.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

acum au plecat si musafirii mei..... L a adormit instantaneu

cami, multa, multa sanatate!

delia, ma bucur ca esti mai bine. nu am ascultat inca melodia pusa de tine ..o las pe maine dimi sa dau volumul la maxim

mada, cum v ati simtit astazi??

acum am si eu o mica problemuta : i au aparut juniorului niste bubite care se asemeneama cu cosurile, adica sunt mai in relief fara nici un alt simptom.....o fi oare vreo boala a copilariei??/

andreea aceste zile vor fi magice in fiecare an....

mary pooop 2 frumoase!!


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Mami, doar pe fata i-au aparut? Ca asa are si Rares, dar e o iritatie de la nu stiu ce, cred mai degraba ca de la caciulita ca aia ii acopera obrajorii si doar in zona aia are. Da sunt zile minunate, pline de emotii.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput