**Prichindei nazdravani 2008!**(21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

nu stiu ce-am azi...dar nu prea nimeresc tastele
Dar...ce faceti cu Dragobetele de azi?

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Am vazut ca se numeste altfel . Ce sa facem...ne Dragobetzim si noi cu ce avem gratis si la indemana . Vezi ca sunt promotii la cosmetice, blugi de copii, cateva la alimente...
Iaca ca mi-a venit o idee de fel doi: pulpe de pui umplute, garnitura de cartofi cu rozmarin si salata de sfecla cu hrean .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

O sa caut si eu Esberitox cand voi avea bani sa il am in casa ptr raceala daca l-a recomndat domnul doctor.
Eu duminica am program cu sotul de a face martisoare i-a venit acum cand am putine materiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Merci de info
Si noi bagam cartofi cu rozmarin...si salatzuri...Teo prefera de varza rosie cu ulei de masline...si putina lamaie...si sfecla coapta cu lamaie fara hrean...din pacate
Am un avocado si nu stiu cum sa-l mananc...aseara am mancat asa gol cu lamaie...aveti ceva idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doinita eu avocado il folosesc doar sa imi fac masti ptr fata in rest nu il suport
App voi le-ati dat la copii Coryzalia?
cum se da si pentru ce este buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

Iar sunt ingrij cu gradi...pt ca avem un vecin (coleg cu Teo) care acu 2 zile a ajuns si el la Buc...cu o otita si febra......
In sfarsit...mergem inainte si ma rog La DD sa fie bine
s-a trezit Teo...si-i cu fundu-n sus...


Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Ptiu...ptiu...sa nu fie. Citeam azi intr-un ziar local ca e epidemie de rubeola.... Otita...de la curent fir-ar sa fie...si de la racelile repetate . Am intrebat ieri pe doamna de la cresa...majoritatea copiilor au fost lipsa...o fetita a fost adusa cu temperatura si muceli 4 zile consecutiv...cum Doamne iarta-ma sa nu imbolnavesti toata suflarea....
Sa ne ajute DD sa trecem cu usurinta peste carcaiashi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Doinita eu avocado il folosesc doar sa imi fac masti ptr fata in rest nu il suport
App voi le-ati dat la copii Coryzalia?
cum se da si pentru ce este buna.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Coryzalia este buna pt. raceli, rinite...se da 1 pastiluta (se suge)din ora in ora cu 1/2 de ora pauza inainte sau dupa masa pana la disparitia simptomelor...apoi se raresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Super ca sa stiu si eu ca eu am citit ca nu se da copiilor sub 6 ani si de asta am intrebat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Da, nu inteleg cum poti sa lasi copilul bolnav la gradi...
sper sa nu fie nimic...dar a bagat o tuse cam nashpa chiar acu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si la noi e la fel mi-a spus Delia ca int-o zi o fetita avea febra si asistenta i-a scazut fetitei respective febra punandui sosete cu otetmi se pare anormal asa ceva.
nu stiu ce sa mai spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Buna seara fetelor,am intrat sa va salut.
Maine ma scap un pic teo pleaca la gradinita,fetelor o intrebare: ce mai lucrati cu copii pe acasa?
Azi am copiat niste planse de lucru de pe saitul didactic,pt.grupa mica,dar pana le scot pana le fac dureaza,mi-ar fi mai usor daca a-si gasi niste carti...oi imi puteti recomanda ceva?
Eu vreau sa fac un program cat de cat lui teo,ma inebuneste cu desenele animate si masini,asi vrea sa mai fac ceva educativ,are potential si trebuie sa profit de asta :)
Ma credeti cam dura...e prea devreme sa fac asta cu el acasa?astept cu ddrag opiniile si indemnurile voastre.
Cu drag va pup de rescriem maine!

Mergi la inceput