Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***402***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Ieri am fost la film, "viata alteia" se numeste, productie frantuzeasca, foarte fain; e vb de o femeie de afaceri care intr-o buna dimineata se trezeste amnezica, i s-au sters din minte ultimii 15 ani. Se regaseste, deci, proaspata absolventa de facultate si indragostita de cel care avea sa ii devina sot- el bogat, ea saraca; el desinator de benzi animate, ea care preia conducerea afacerilor familiei lui. Actualmente e in divort de el.
Si, incet-incet, isi redescopera viata cu alti ochi, ochii, cu alta minte... nu se dumireste cum s-a putut schimba asa de tare si nu reuseste sa mai intre in viata pe care o ducea inainte de amnezie.

Tare mi-a placut filmul

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Suna tare tare interesant, cu siguranta mi-ar placea si mie sa-l vad
Iar ma oftic ca nu pot merge la cinema :(((


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisigri nu mint, arata bine acum Dar la ideea cu implanturile nu am renuntat deloc, caci stiu cum o sa arate dupa ce o sa intarc: sosete, clatite, cum vrei tu sa le zici. Cu sutienul stiu cum e, eu nu suport sa stau fara, simt ca-mi pierd tatele

Novus si la noi pare sa fie frumos. Abia astept sa se faca mai cald sa ies cu copiii afara.

Chato cum ii zice la film? Vreau neaparat sa-l vad si eu. Sunt fan de productiile frantuzesti.

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Saluti,

Intru scurt ca iar avem program de baie
Sigur ginditi "ce bine le e la unii" dar eu m-am cam saturat de atita scaldat dar...asta e!
Multumesc de felicitari; stiu ca suna ciudat dar, pe linga bucuria de a-l vedea asa "matur" cu oala lui cu tot ma incearca si un sentiment de "nustiucumsaispun" ca, desi mic, are "responsabilitati" de om mare: sa se tina, sa spuna etc Sint dili, stiu.

***

Chato, vreau si eu la film; la cinema n-am mai fost de vreo 6=7 ani Poa' sa creada cineva ca am reusit aceasta performanta? Mai ales ca am o perioada cind puteam cinta "filmele e viata mea"

***

Am uitat sa va spun ca sintem intr-o perioada in care vrea musai sa-i pun...mucii la loc E pe bune, plinge daca nu-i mai gasesc.

***

La noi inca e zapada multa dar si "fleshcaraie".

O zi faina la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Pisigri nu mint, arata bine acum Dar la ideea cu implanturile nu am renuntat deloc, caci stiu cum o sa arate dupa ce o sa intarc: sosete, clatite, cum vrei tu sa le zici. Cu sutienul stiu cum e, eu nu suport sa stau fara, simt ca-mi pierd tatele



Na, eu din punctul asta de vedere inca nu am probleme, i-am avut mici inainte de sarcina si acum parca sunt tot asa, nu la fel de fermi dar inca nu e deranjant
Drept e ca pe parcursul sarcinii si a alaptarii au avut si ei perioada lor de glorie !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda


Chato, vreau si eu la film; la cinema n-am mai fost de vreo 6=7 ani Poa' sa creada cineva ca am reusit aceasta performanta? Mai ales ca am o perioada cind puteam cinta "filmele e viata mea"



Eu cred ca am si mai multi ani de cand nu am mai fost la cinema , cat eram studenta mergeam zilnic aproape la film


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, cum esti astazi ?? ti-ai mai revenit ? sper ca da


Gianina, tu cum esti dupa petrecere ? mai ai ceva prajituri ?




www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!

ah filme ce bine suna, da chato da-ne link , nume ceva..ah nu stiu care a recomandat mai demult "desert Flower", l-am vazut de 3 ori, mi-a plakut mult.

Felicitari Ina! decd dc lipsesc pampers-ii, faci loc la altii, da? simulare placuta.

Sophia o dulce, parca o vad cu fetisoara ei de papusica spuannd stalcit ce si cum, ce mult imi place ca nu seamana un copil cu altul si fiecare boteaza cuvintele, apropo de Andrei al lui Anaan, ce de pluralurifelicitari!

Olga sigur se redreseaza tzatzi, e de bine, Leon de abia asteapta sa te devoreze, sau eu zic sa nu uiti nici de protectie d-aia de mamelon, dc vezi ca se precipita treburile
eu personal am ramas cu sechele dupa alaptat, poate ca d-aia si-mi doream alt copil sa demonstrez ca inca pot sa merg pana la capat si sa se desfunde canalele , insa asta e alta mancare de peste.

Filme ca filme, insa ce dor mi-e de o piesa de teatru, drama ce-o fi, insa sa ma gasesc acolo in sala..lasa ca mai fac eu cate o rezervare, sa vezi ce o duc si pe Ari, ca o ora rezista ea
plus ca-mi plac mult cand actorii se strecoara printre randuri si se fac ca ne intreaba ceva, si publicul ba rade..ba aplauda, nu stiu e o emotie super.

merci de cafia Novus, azi treb sa ma refac ca aseara dupa o cina prelungita cu colegii, azi merg la un kef ce se va prelungi mai mult decat cel de asearadar e de bine, ajuta la psihic


p.s.: ieri am innoit fetitza pt sambata: rokita cu fundita , gen gogosar dar nu foarte infoiat, bluzita, shtrampi si farfurii cu printese, coifuri, si servetele cu Familiile: Minnie, Mickey si Donald si Daisy, fi-mea a zis"asa da supiza!merci, mami"si m-a pupat

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetelor cand ajungeti la Bucuresti promit ca mergem la film.

Bebe sper (si cred) sa vina mai repde momentul in care vei alapta

Fug la alaptat si apoi acasa

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ia sa vedem daca merge linkul la www.premiere.fr/film/La-Vie-d-une-autre-2488712" target="_blank">film

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Chiar ca e buna, fiindca mi-am mai revenit, nu mai am durerea aia enervanta de dinti si nici nu mai mucesc in halul ala. Plus ca a aparut si pe aici soarele si asta parca mi-a infuzat optimism!

Si eu ma inscriu pe lista celor dornice sa vada un film la cinema! Cinematograful local a ars acum cativa ani buni si altul nu s-a mai construit.

Olga, de-abia astept sa ne povestesti despre intalnirea baietilor tai!

Mergi la inceput