Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

fetelor sunt foarte trista ..am fost la vaccin azi si fata a plans mititica offffffff ce a mai plans....dar cel mai nasol e ca a luat doar 200g toata luna....mor de suparare si asa e o slabuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Miha, Emma se constipa de la banana si de la avocado, dar le-am scos o perioada si tot a fost constipata. Doar cand am scos cerealele de bebe a avut scaune ok. O sa incep sa-i dau cereale obisnuite, nu cele de bebe.

Andy, mami de Andrei si de Emma


A mea in continuare e foarte constipata. Azi i am dat de dimineata para+piersica, dar toata ziua s a scremut pentru ca sa faca niste bucatele foarte mici de caca. Mi se facea atat de mila de ea!!!
Oare nu se poate o zi sa fac pauza de la mancare si sa i dau doar LM?
Azi am incercat azi la amiaza zuchini fiert si mixat (doar zuchini simplu). Nu i a placut deloc si a trebuit sa l arunc.
Oana voi care ati inceput legumele, cu ce ati inceput? Ii plac?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Nici noua nu neau placurt de la inceput legumele. noi am inceput cu morcov (pe care nu l-a prea agreat), pastarnacul (a fost mai bun).cand o sa ajungi la cartof cred ca o sa-i placa Oricum ei sunt mofturosi pana se invata cu ele. Nu accepta asa usor ceva nou. Unii pediatrii nu sunt de acord sa se inceapa diversificarea cu fructele deoarece o sa accepte mai greu legumele. Desigur ca fructele au gust mai buna si le prefera pe acelea. Dar, parerea meu, o sa accepte orice insa cu insistenta si multa rabdare. succes




scuze pentru greseli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Miha, Emma se constipa de la banana si de la avocado, dar le-am scos o perioada si tot a fost constipata. Doar cand am scos cerealele de bebe a avut scaune ok. O sa incep sa-i dau cereale obisnuite, nu cele de bebe.

Andy, mami de Andrei si de Emma


A mea in continuare e foarte constipata. Azi i am dat de dimineata para+piersica, dar toata ziua s a scremut pentru ca sa faca niste bucatele foarte mici de caca. Mi se facea atat de mila de ea!!!
Oare nu se poate o zi sa fac pauza de la mancare si sa i dau doar LM?
Azi am incercat azi la amiaza zuchini fiert si mixat (doar zuchini simplu). Nu i a placut deloc si a trebuit sa l arunc.
Oana voi care ati inceput legumele, cu ce ati inceput? Ii plac?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Miha imi pare tare rau de Imi,dar sa stii ca asa am patit si noi cand am inceput diversificarea si eram speriata ca tine,dar acum s-a reglat si face 1-2 ori/zi
Eu,desi nu m-ai intrebat,am inceput cu cartof dulce,morcov,avocado:fiecare dat singur trei zile si apoi combinate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08
.

Lori, cum a ajuns soacra ta?

Andy, mami de Andrei si de Emma


Ahhh,soacra a ajuns bine sa vedem cum ne obisnuim unii cu altii de acum inaite
Andrei cum este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Lori cum ii dai tu avocado?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Tati se ocupa cu "luptele" si cu facutul de gramada (el se arunca pe pat iar copiii gramada pe el )



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...





cred ca e o atmosfera fainaaaaa, plina de viata

Ana ai gasit vreo oferta ptr concediu? Daca gasesti ceva super mega oferta vreau si eu sa stiu ca sunt in cautare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Michelle_12

Buna seara,

va multumim pentru urari !

Bilantul lui Stefan la 6 luni este 6,5 kg (nemodificat de o luna de zile), 68 cm, sanatos si in forma foarte buna, cu un dintisor si proaspat vaccinat .

Am inceput saptamana trecuta diversificarea si astazi a papat 180 ml de piure mai subtirel de morcov. Cred ca ar mai fi papat un pic dar n-a mai fost in borcanel. Oricum, procesul de hranire a durat o ora .


mamica fericita a lui Stefan (18.8.11)


Bravo Stefan mancacios! Visez si eu la ziua cand o sa manance si Luca 180 de ml. Deocamdata se stramba la orice ii ajunge in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

lorialex acomodare cat mai usoara cu socrela

Apropos de ce i s-a intamplat lui Corry, stiam de legea asta insa eram convinsa ca avem termen pana in martie ptr plata impozitului

"Persoanele care primesc beneficii sociale, precum aloca#355;ia de stat pentru copii, indemniza#355;ia de cre#351;tere a copilului, venitul minim garantat #351;i aloca#355;ia pentru sus#355;inerea familiei, vor r#259;māne f#259;r#259; aceste drepturi pe o perioad#259; de cinci luni dac#259; nu ī#351;i achit#259; taxele #351;i impozitele locale.

Suspendarea beneficiilor sociale pentru neplata taxelor locale a fost decis#259; prin ordonan#355;#259; de urgen#355;#259; #351;i este argumentat#259; de Guvern prin necesitatea aplic#259;rii prevederilor Legii asisten#355;ei sociale".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Ilida sa-ti fie de bine vizitele. Sper sa te-ai si relaxat nu doar munca si iar munca
Laura13 ce baiat mare ai si tu.
Alina_din imi pare rau de patania cu inhalantul. Sunt sigura ca de acum o sa fi mult mai atenta
Corry imi pare rau ca ti-au suspendat indemnizatia. Mie mi se pare o mare dobitocie, cred ca pot sa trimita un preaviz, sa platesti in 15-30 de zile, nu sa suspende direct.
Acum am vazut ca ai spus ca e impozitul pe anul asta, am crezut ca pe anul trecut era neplatit. Mi se pare o mare idiotenie mai ales ca pana la sfarsitul lui martie poti sa platesti pentru o jumatate de an. Trebuie sa caut si eu legea asta idioata.
Legat de completatul cu lapte, cred ca conteaza cat mananca la o masa, daca se hranesc. Daca mananca 180 -200 ml nu stiu daca e nevoie de completare, dar iarasi sunt copii si copii. Paula nu a mancat niciodata mult si pentru asta e bine proportionata, semn ca pentru ea e de ajuns.
Burtocikasunt sigura ca Irina s-a descurcat foarte bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Lori cum ii dai tu avocado?

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Eu il combin cu para/mar/dovleac/cartof dulce

Mergi la inceput