Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

EU am inceput cu legumele si sincer imi pare fff bine pt ca acum am inceput putin sa introduc si fructele dar nu sunt marea ei pasiune....
La inceput zeama chioara din morcov ,telina ,pastarnac si radacina de patrunjel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

- dc l tin in brate la calculator si poate busi in tastatura la discretie e placere maxima

_

Mami fericita de Iustin-Andrei (18.07.2011)







vai asa si Edu, tranteste tastarura cu picioarele de zici ca acum rupe biroul in doua .

Cam ce-ati enumerat voi facem si noi, il mai tine tati in brate si eu strig stai ca te prind si el se arunca cu capul inainte intre umerasele din dulap , are o placere maxima sa stea-n dulap.

Ii spun alfabetul cu intonatie ca si cum as canta un cantec si el imi soarbe cuvintele si misca buzitele de parca ar vrea sa ma imite, si cand ajung la Z il gadil si rade de moare. Deja anticipeaza ca urmeaza litera Z ptr ca sta f atent si cand ajung la litera Y deja incepe sa rada ca si cum ar sti ca urmeaza Z si si urmeaza sa-l gadil. Sper ca am fost coerenta .

Tot ca si lorialex ii arat la jucarele unde este nasul, ochii, gura si apoi fac pe fata lui si rade.

Cantam si noi 10 degetele si oac oac si ne uitam pe geam si facem labute multe multe .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Mai e un bb care nu se taraste oare e ok?De stat in fund sta f f bine.


Anda, Eduard intai s-a ridicat in picioruse si abia acum a inceput sa mearga taras. Nu cred ca e o regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

ANDREI-PATRICK de alexad77 - 22 iunie

MARIA-ANTONIA de oana.irina - 22 iulie

MARIA ALEXANDRA de crudiutalida - 22 august

La multe lunite iepurasilor care au implinit 8, 7 si 6 lunite
Sa fiti sanatosi!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Miha numai sa nu nechezati apoi :)))))))))))))))))))))))))

stiu ca nu te superi online:))




Sa ma supar??? M ai facut sa rad cu lacrimi!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


hahahahaahahahaahah

si eu am ras de mine ce am putut sa debitez hahahahahaha



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82



de asemenea, Corry mi-ai deschis ochii ca si mie mi a venit o hartie legat de impozitul pe 2012 si scrie ceva de februarie, dar eu cand am citit fugitiv m-am gandit ca pentru reducere dc l platesti mai repede.Insa maine ma uit din nou sa nu cumva sa fie termenul pana in februarie.



Deci voi vorbiti de impozitul obligatoriu pe imobile? cladiri, masini si ce mai avem noi pe numele nostru?
Eu am un apartament pe numele meu dinainte sa ma casatoresc cu sotul si il platesc in fiecare an in feb sau martie si stiu ca este pana in MARTIE oblig sa platesti...apoi iei penalitati sau majorari, ceva de genul... Care e problema Cory la voi????? De ce iti ia din banii aia? Cumva sa-ti ia impozitul din banii aia nu? Dar de ce nu asteapta pana in martie cand e termenul????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata fetele !

La multe lunite Imi,Anastasia Sofia !!!
La multe lunite Maria !

Corry si eu stiu ca pana la sf lui martie trebuiesc platite impozitele. Si asta ca sa ai nu stiu ce reducere,ca altfel se plateste semestrial parca...nu prea ma pricep. S-au tampit de tot astia !!!!

Oricum, sa pastrati toate chitantele de la toate impozitele si amenzile, ca noi am patit-o cu o amenda platita si neinregistrata de idioti la care am aruncat chitanta ca am crezut ca nu mai trebuie, de a umblat al meu apoi o gramada sa scoata duplicat

De scos mesele, eu zic sa-i urmaresti. Daca nu mai vor lapte dupa masa de fructe/legume/... inseamna ca le ajunge ce le dai.

Anda nici Petru nu se taraste. El nici nu face rostogloriri prin pat. Doar de pe spate pe burta,se ridica in 4 labe si se bataie si mai nou se trage de barele de la patut sa se ridice.

De dimineata l-am ajutat eu un pic si s-a ridicat in genunchi. A fost suuuuuper incantat si nu mai vroia apoi sa se lase jos. Roade cu spor la marginea patutului ....trebuie sa i-l lasam jos neaparat.

De jucat si noi ne jucam tot cam cum ati spus. L-am pus si putin in premergator si este super mega incantat sa se joace cu copiii. Se tine dupa ei in toata casa. nu mai poate de dragul lor; se citestew bucuria pe fata lui

Ii place fff tare sa cante in sticle goale Cand prinde una, mare bucurie. La fel si cu tuburile de carton de la folii

Si caaaaantaaaammm toata ziua, toate cantecelele pe care le stiu de la gradinita+ bonus noile cantecele pe care le invata copiii.

Tati se ocupa cu "luptele" si cu facutul de gramada (el se arunca pe pat iar copiii gramada pe el )

va pup acum...revin



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Neata fetele !

La multe lunite Imi,Anastasia Sofia !!!
La multe lunite Maria !

Corry si eu stiu ca pana la sf lui martie trebuiesc platite impozitele. Si asta ca sa ai nu stiu ce reducere,ca altfel se plateste semestrial parca...nu prea ma pricep. S-au tampit de tot astia !!!!

Oricum, sa pastrati toate chitantele de la toate impozitele si amenzile, ca noi am patit-o cu o amenda platita si neinregistrata de idioti la care am aruncat chitanta ca am crezut ca nu mai trebuie, de a umblat al meu apoi o gramada sa scoata duplicat

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...







asa este, ai dreptate...
Corry legat de luna martie...asa a fost si anul trecut....de ce ne freaca pe noi mamicile..sau care e ideea de fapt??? eu inca nu am inteles care e cazul tau...si de ce s-a intamplat asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Miha, Emma se constipa de la banana si de la avocado, dar le-am scos o perioada si tot a fost constipata. Doar cand am scos cerealele de bebe a avut scaune ok. O sa incep sa-i dau cereale obisnuite, nu cele de bebe.

Andy, mami de Andrei si de Emma


A mea in continuare e foarte constipata. Azi i am dat de dimineata para+piersica, dar toata ziua s a scremut pentru ca sa faca niste bucatele foarte mici de caca. Mi se facea atat de mila de ea!!!
Oare nu se poate o zi sa fac pauza de la mancare si sa i dau doar LM?
Azi am incercat azi la amiaza zuchini fiert si mixat (doar zuchini simplu). Nu i a placut deloc si a trebuit sa l arunc.
Oana voi care ati inceput legumele, cu ce ati inceput? Ii plac?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


ii dai cumva Fe?de la Fe al meu se constipa.face niste cacareze cateodata zici ca e oaie scrie si in prospect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Miha, Emma se constipa de la banana si de la avocado, dar le-am scos o perioada si tot a fost constipata. Doar cand am scos cerealele de bebe a avut scaune ok. O sa incep sa-i dau cereale obisnuite, nu cele de bebe.

Andy, mami de Andrei si de Emma


A mea in continuare e foarte constipata. Azi i am dat de dimineata para+piersica, dar toata ziua s a scremut pentru ca sa faca niste bucatele foarte mici de caca. Mi se facea atat de mila de ea!!!
Oare nu se poate o zi sa fac pauza de la mancare si sa i dau doar LM?
Azi am incercat azi la amiaza zuchini fiert si mixat (doar zuchini simplu). Nu i a placut deloc si a trebuit sa l arunc.
Oana voi care ati inceput legumele, cu ce ati inceput? Ii plac?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Nici noua nu neau placurt de la inceput legumele. noi am inceput cu morcov (pe care nu l-a prea agreat), pastarnacul (a fost mai bun).cand o sa ajungi la cartof cred ca o sa-i placa Oricum ei sunt mofturosi pana se invata cu ele. Nu accepta asa usor ceva nou. Unii pediatrii nu sunt de acord sa se inceapa diversificarea cu fructele deoarece o sa accepte mai greu legumele. Desigur ca fructele au gust mai buna si le prefera pe acelea. Dar, parerea meu, o sa accepte orice insa cu insistenta si multa rabdare. succes

Mergi la inceput