Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

lorialex acomodare cat mai usoara cu socrela

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui anda82



de asemenea, Corry mi-ai deschis ochii ca si mie mi a venit o hartie legat de impozitul pe 2012 si scrie ceva de februarie, dar eu cand am citit fugitiv m-am gandit ca pentru reducere dc l platesti mai repede.Insa maine ma uit din nou sa nu cumva sa fie termenul pana in februarie.



Deci voi vorbiti de impozitul obligatoriu pe imobile? cladiri, masini si ce mai avem noi pe numele nostru?
Eu am un apartament pe numele meu dinainte sa ma casatoresc cu sotul si il platesc in fiecare an in feb sau martie si stiu ca este pana in MARTIE oblig sa platesti...apoi iei penalitati sau majorari, ceva de genul... Care e problema Cory la voi????? De ce iti ia din banii aia? Cumva sa-ti ia impozitul din banii aia nu? Dar de ce nu asteapta pana in martie cand e termenul????

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Asa stiam si eu, dar se pare ca NU!!!
Uitati ce sta la baza hartiei primite si implicit la suspendarea indemnizatiei:
http://www.dreptonline.ro/legislatie/oug_124_2011_modificare_acte_normative_acordare_beneficii_asistenta_sociala.php
(punctul 9)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui anda82



de asemenea, Corry mi-ai deschis ochii ca si mie mi a venit o hartie legat de impozitul pe 2012 si scrie ceva de februarie, dar eu cand am citit fugitiv m-am gandit ca pentru reducere dc l platesti mai repede.Insa maine ma uit din nou sa nu cumva sa fie termenul pana in februarie.



Deci voi vorbiti de impozitul obligatoriu pe imobile? cladiri, masini si ce mai avem noi pe numele nostru?
Eu am un apartament pe numele meu dinainte sa ma casatoresc cu sotul si il platesc in fiecare an in feb sau martie si stiu ca este pana in MARTIE oblig sa platesti...apoi iei penalitati sau majorari, ceva de genul... Care e problema Cory la voi????? De ce iti ia din banii aia? Cumva sa-ti ia impozitul din banii aia nu? Dar de ce nu asteapta pana in martie cand e termenul????

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Asa stiam si eu, dar se pare ca NU!!!
Uitati ce sta la baza hartiei primite si implicit la suspendarea indemnizatiei:
http://www.dreptonline.ro/legislatie/oug_124_2011_modificare_acte_normative_acordare_beneficii_asistenta_sociala.php
(punctul 9)

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Lege ca-n Romania Nu reiese de nicaieri ca verificarea se face pentru anul trecut sau pentru anul un curs, asa ca se interpreteaza dupa bunul plac al functionarului. Eu cred ca este o greseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih


Am ramas un pic in urma dar recuperam
Ianis are si el 2 dintisori jos..

Felicitari!!!!

acum cred ca ne luptam cu cei de sus..e mofturos,se trezeste noaptea plangand

Sa apara dintucul cat mai repede si sa treaca durerea!!!

Deocamdata papam bn la aproape 7 luni..dimineata fructe( mar para mango,caisa la borcanel si avocado ..cam atat la fructe)bineanteles le alternez de obicei cate 2
la amiaza pireu de legume(morcov,albitura,cartof,dovleac,ardel,ceapa-ardelu si ceapa nu i le adaug in pireu)vreau sa i introduc zilele astea si brocoli.Mazarea daca o introduc cat timp tre sa o las la fiert?La fel ca cel legume?
Pup toate mamicutele si strumfii




Alina, ce inseamna albitura?
Eu inca nu am introdus legumele!! Doar azi i am facut zuchini, a luat doua-trei lingurite si apoi a inceput sa planga. Deci am zis pass.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Miha cand spun albitura ma refer la pastarnac,patrunjel,telina..radacina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

fetelor sunt foarte trista ..am fost la vaccin azi si fata a plans mititica offffffff ce a mai plans....dar cel mai nasol e ca a luat doar 200g toata luna....mor de suparare si asa e o slabuta...

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


ufff ..imi pare rau ca a plans printesa..uite multipt tine si Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

LA MULTE LUNITE PUIUTI!!

NDREI-PATRICK de alexad77

MARIA-ANTONIA de oana.irina

MARIA ALEXANDRA de crudiutalida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

si noua ne a suspendat indemnizatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

si noua ne a suspendat indemnizatia

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


tot pe anul asta nu0ti era platit impozitul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Buna seara si de la noi!
Multumim de urari pt 7 lunite! nu imi vine sa cred ce mari suntem. inca nu am fost la masurat, maine

In rest am inceput si noi cu legumele, mai exact cu morcovul Nu e f interesata, dar continuam. maine bag si pastarnac .
Anda, cum i-ai dat mazarea, direct din tocana voastra? cu sare si sos de rosii? sau cum?

Corry, Alina, imi pare rau de faza cu indemnizatia! Mare tampenie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Alina_din Multumesc de raspuns. Azi am fost asa speriata, incat tot ce i am dat a fost 70 ml de mar dimineata (asta pentru ca Efectiv nu am reusit sa i fac de mancare inainte de a merge la gym si nu am vrut sa fie mofturoasa cu tantile alea care au grija de ea. Apoi cand am venit acasa I m dat apa chiora de la o fiertura din: morcov, pastarnac, zuchini, cartof dulce si pastai. A nu se intelege ca I am dat pasat toate aceste legume, doar apa chiora in care au fiert. Si I am pus intr un biberon cateva picaturi de ceai de musetel, Dar nu a baut, pentru ca din pacate nu e prea obisnuita cu bibe si imi trebuie insistare mare sa mi ia bibe.
In fine pot spune ca a iesit ceva afara, Dar Inca mai e. Maine nu I dau nimic de mancare, doar tot asa apa chiora de la fiertura de legume. Si LM.

Andy Multumesc de raspuns.

Lori tu ai avut probleme cu constipatia la Luca? Ce I ai facut sa vina la normal? Cat timp I a trebuit?

Eu azi cand am sunat la doctor, mi a zis doar atat: la varsta lor, singura solutie pentru constipatie este sa I dau mai multe lichide. Si asta a fost o convorbire telefonica, ca de uitat la ea nu se uita! Apoi I am dat lichide azi! Sa vedem.

Mergi la inceput