Strugurasi de Sept-Oct2011 *39*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Neata!

Va poftesc la cafea!

Dani a invatat noi tehnici sa se bage in seama scoate asa un marait si mai si scoate limbuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata!
bravo tuturor strugurasilor diversificati, cresc asa repede. mai e ffff putin si gata intram toti pe diversificare maxim o luna.

Eu mi-am scos alunita si e ok, numai ca imi zice doctorita ca sa am grija sa nu il ridic pe Iancu in brate doua trei zile sa nu se rupa firele, eu i-am zis ca trebuia sa ma anunte ca fiind singura cu el este imposibil, in fine l-am ridicat si eu mai usurel.

Azi imi iau interfon de la avent, dar ce e fff tare ca de cand m-am decis sa imi cumpar altul nu mai aud vecinii, dar nu ma induplec il schimb si gata.

Dupa anestezia cu xilina mi-a zis sa nu il alaptez doua ore, si a zis ca singurele efecte ar fi sa am un bebe somnoros, la mine a fost invers,Iancu s-a trezit ieri noapte de trei ori si el se trezeste doar odata.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

vroiam sa mai zic ceva....

noi la gaz din cate vad platim fff putin pe Ianuarie am platit 175 lei la 4 camere si avem termostatul non stop la 22,5 dar e fff calduros blocul.Noi dam indexul la fiecare inceput de luna ca sa nu avem surprize la regularizare.Dar fratemiu la Piatra Neamt plateste 350-400 tot la 4 camere.Deci cred ca depinde si de zona si cant de frig e sau cum e izolat blocul.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Buna dimineata,fetelor, si va invit la un frappe cu inghetata, delicios

Multumim ptr urarile de la multi ani de ieri La multe lunite si lui Andrei si lui Ronald

Acum ii pregatesc lui Dimitris branzica de casa (facuta de mine din lapte cu suc de lamaie), cu mar copt si o felie de avocado. E prima data cand ii dau din asta, va anunt daca i-a placut

si revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna fetelor!

Mi s-a trezit bebe acum si nu mai este mucios si vad ca nici nu mai tuseste asa cumplit. In week-end iar am tras o fuga la spital, ca na ... am devenit paranoica, bebe avea momente cand ii crestea temperatura 38,3 apoi in jumate de ora era normala 37,5 la cateva ore iar ii crestea 37,9 ... si m-am dus la spital. Verificat bebe nu avea rosu in gat, plamanii curati .... si mi-a spus pediatrul sa-i pun supozitor cu paracetamol doar daca face temperatura 39.
Ieri am fost la pediatru (aveam programare pt vaccin) si acum bebe are rosu in gat, asa ca am amnat vaccinul cu o saptamana.
Ca sa nu mai ia nu stiu ce boli bebe de la copiii din cabinet(caci de acolo s-a imbolnavit)... am asteptat eu cu copiii bolnaviori in sala de asteptare iar sotul a stat cu bebe in masina. Rezultat azi dimineata = eu racita cobza si cu rosu in gat.

Ma bucuram acum vreo 2 saptamani ca a ajuns si bebele meu la 7,2 kg, insa m-am bucurat degeaba, nu stiu cum am socotit eu ... ca de fapt acum are 6,6 kg la 5 luni.
Probabil o sa incepem si noi diversificarea .... cel mai probabil cu cartof dulce copt. Eu, spre rusinea mea, abia anul asta i-am descoperit si sunt inebunita dupa ei .... sper sa ii placa si lui bebe.

Felicitari tuturor strugurasilor care au inceput diversificarea.

Mami fericita de bebe M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Oanaiasi, arata fff bine Eca.

Stefi, lasa ca recuperati voi.Sanatos sa fie A mea la 6 luni are 6,300.
Incepem si noi diversificarea saptamana viitoare dupa ce-i fac vaccinul mai asteptam cateva zile si apoi trecem la atac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Anca, la ce clinica/spital ti-ai scos alunita? Cu laserul ti-ai scos-o? De ce ai fire?

Eu mi-am scos acum vreo 6 ani 2 alunite, cu laserul. A durat totul 20min de cand am intrat in cabinet dr si pana am iesit Mie mi s-a parut o vesnicie oricum


Mi se pare tare asta cu auzit copii vecinilor


Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

neata!
bravo tuturor strugurasilor diversificati, cresc asa repede. mai e ffff putin si gata intram toti pe diversificare maxim o luna.

Eu mi-am scos alunita si e ok, numai ca imi zice doctorita ca sa am grija sa nu il ridic pe Iancu in brate doua trei zile sa nu se rupa firele, eu i-am zis ca trebuia sa ma anunte ca fiind singura cu el este imposibil, in fine l-am ridicat si eu mai usurel.

Azi imi iau interfon de la avent, dar ce e fff tare ca de cand m-am decis sa imi cumpar altul nu mai aud vecinii, dar nu ma induplec il schimb si gata.

Dupa anestezia cu xilina mi-a zis sa nu il alaptez doua ore, si a zis ca singurele efecte ar fi sa am un bebe somnoros, la mine a fost invers,Iancu s-a trezit ieri noapte de trei ori si el se trezeste doar odata.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata

Alex, mersic, vad ca e scumputa cu toate ca e mica. spala bine?
Presupun ca nu prea pot sa pun cratite in ea, nu?

Oana, e fotomodel Eca.

Racheel, pitica ta are cute cam ca a mea. O sa pun si eu niste poze. sunt mai vechi dar oricum nu e mare diferenta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

am pus poze cu baita de aseara

neatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mi-am scos-o la Medicover, si nu cu laserul ca vroiam sa ii fac biopsie si daca era cu laser o ardea.Mi-a aparut de vreo doi ani si in timpul sarcinii a crescut odata cu burtica si s-a si rupt si ma manca , deci chiar vreau sa stiu ce e cu ea, nu sunt eu paranoia dar sunt prea multe cazuri de cancer in familie.Asa ca suflu si in iaurt.

Apropo de paranoia stiu ca tot am vb dar Iancu are aproape sase luni si nu vrea domle' sa se intoarca pe nici o parte , anumea face sa imi faca in ciuda.Deci daca e vb de personalitatea bebeilor al meu i-a zece la incapatanare

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput