Strugurasi de Sept-Oct2011 *39*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

Matza....citeste pstul lui Lali de pe pag anterioara

fetelor, sunt indragostita iremediabil. Printre altele, ieri iam dat banana pana la urma, cred eu ca este destul de mare, chair nu ma [pot lua dupa carte in totalitate, ca nu am cum. I-a placut tare mult.Doar dintisorii ne fac probleme, atat. Si sunt f curioasa sapt viitoare daca o s avrea s aimi ia si legumele, ca na, probabil trebuia sa incerc cu ele mai intaqi, si nu cu fructele, dar dupa cum e el mancacios, sper sa fie ok.

o zi cat mai frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata!

Multumesc Lena si eu tot la Philips avent 505 ma gandeam dar vroiam sa vad daca a mai avut cineva.Oricum azi ma duc sa il iau ca somnul meu e fff pretios pt mine.

Azi ma duc sa imi scot alunita, stie cinva daca dupa anestezia cu xilina pot alapta? Doctorita aia nu mi-a zis nimic,vroiam sa stiu daca sa ma mulg inainte sau nu.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata mamicilor!

Noi am dormit mai mult azi (mai bine zis eu ) Dani s-a trezit la 7 si acum doarme somlul de 10!

Ieri am fost la dr noastra de familie pt controlul de 5 luni. A fost foarte incantata de prichi. M-a intrebat daca-l pun in fundulet si i-am zis ca nu prea... a zis sa-l pun cate un pic ca-i face bine. Mi-a zis sa-i dau 4 pic de vigantol ca fontanela e mare, sa nu-i dau calciu (am intrebat eu ca data trecuta ne zisese sa-i dam) iar in legatura cu fierul ca pot sa-i dau profilactic (nu a zis neaparat sa-i dau...).
Avem 7,5 kg si 67 cm
In legatura cu diversificarea mi-a zis sa incep cu suc de fructe eu vreau sa incep cu legumele.

Anca, in legatura cu interfonul, noi avem unul primii pasi, e ok are multe canale, se activeaza la zgomote doar, pb e ca atunci cand e activ si baraie putin. Pt mine nu e o pb pt ca oricum il aud pe bebe deci merg la el.

Nanna, felicitari pt Inez care e asa cumintica si a papat morcovior!

Oana, bravo pt ca-ti scoti aparatul!

Alayna, sa aveti parte de o vacanta super in Egipt! Sa-i placa Nourasului si sa va distrati!

Va pup ca s-a trezit si ne pregatim sa ne jucam putin si apoi sa iesim afara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, ce culori ai ales?
Si eu abia astept sa ajunga....
Cum se mai simte T?

Abmariana, bine ca ai rezolvat pana la urma
pe Anto

Alayna gata plecarea?O sa ne fie dor de voi?A inceput Noura sa pape?

Sei si tu sa ai o zi frumoasa.


Ziua buna tuturor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Dbbuni, cate grade aveti voi acolo? printesica cea frumoasa

Am pus si eu poze.Si cu bulanele goale sa va aratam ca si noi avem cateva cute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

fetelor, sa fac infarct, mi-a venit factura la gaze, aproape 1600 ron pe 3 luni, la ap. cu 2 camere...si nu lasam asa mare temp, 22 de grade ziua si noaptea 20 parca.....nu imi vine sa cred, da, ap asta e la parter si e tare racorso, dar nu ma asteptam la asa suma..voua cat va vine factura de gaze? tre sa ne imprumutam ca sa platim factura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Zubi mie pe o luna jumate adica la 320 m consumati mi-a venit 420 lei.

Si sotul mei zicea ca este mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza spre pranz si de la noi!

In primul rand LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!
DIMITRIS

Alayna - drum bun, distractie placuta si sa va intoarceti sanatosi! O sa mai intri si de acolo sa ne spui de voi, da?

Pinkysor - sigur ca totul e perfect la Dani, nici nu are cum altfel! Iar dr-ita nu are cum sa nu fie incantata de el, numai sa ii traga un zambet....

Kora - ce faceti? Cum se simt baietii?

Sei - ce face Ela? ce i-ai dat pana la urma sa pape? cum a reactionat?

Zubi - dar chiar v-a venit ceva de plata, nu gluma! MI se pare exagerat! Noua pana acum ne-a venit cam 300 Ron la 4 camere.
Bravo lui Ayu cu bananutza! Oricum, banana cred ca place tuturor copiilor!

Azi vreau sa iesim la plimbare! Yuuupiiii! De cand stam sechestrate in casa, mi se pare un eveniment sa iesim ;la plimbare

Sa aveti o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

fetelor, sa fac infarct, mi-a venit factura la gaze, aproape 1600 ron pe 3 luni, la ap. cu 2 camere...si nu lasam asa mare temp, 22 de grade ziua si noaptea 20 parca.....nu imi vine sa cred, da, ap asta e la parter si e tare racorso, dar nu ma asteptam la asa suma..voua cat va vine factura de gaze? tre sa ne imprumutam ca sa platim factura

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda



ola.
Noua ne vine in jur de 3oo lei la ap cu 3 camere pe luna... e foarte mult ce spui tu e posibil sa se fi facut o regularizare dar oricum e foarte mare nici la casa nu se dau astfel de sume stiu k mami plateste 700 lei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Dbbuni, cate grade aveti voi acolo? printesica cea frumoasa

Am pus si eu poze.Si cu bulanele goale sa va aratam ca si noi avem cateva cute.



am vazut bulaneleeee

Duminica au fost vreo 12-13 grade, important e ca n-a mai batut vantul ca de 3 saptamani n-am mai scos-o fara caciulita...

aseara m-a speriat cat a plans, s-a crizat rau, de la inelul de dentitie. I l-am dat, l-a ros apoi s-a pus pe un urlat infiorator. probabil faptul ca o scarpina acolo are ca rezultat si mai mari mancarimi¿¿ dar na, la 1O a adormit, si-a dormit f bine toata noaptea. azidimineata ne-am dus la cofetarie la o cafea, numa asa, sa profitam ca-i timp frumos.

Ieri am facut marmelada de mandarine

Azi am pus o oala de verdeturi cu ceva oase de pui la foc...saptamana asta incepem diversificarea, dar inca nu stim cu ce :))) patesc si eu ca jade ma aprovizionez de-o gramada de oale, roboate si tacamuri si nu-mi vine a diversifica

Mergi la inceput