Strugurasi de Sept-Oct2011 *39*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade noi stam rau la diversificare.Scuipa tot, strange buzele, plange, se enerveaza. Am incercat, morcov, mar, banana,apa. Suc de morcov a baut cam 5 ml, atat. Eu am borcanele de la steamer si acolo vad gramajul.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

LA MULTI ANI Mariasophia2 SI Gertruda32!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

noapte buna!
gata fug la somn ,sper sa nu ma mai trezesc la noapte pt copii altora.

Va

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alex, am pus pozicile, dupa cum observi Maia se uita la aparat... sper sa te lamureasca putin pozele

NB Anca, am dat o cautare pe net si am gasit astea doua:
- http://www.shopmania.ro/echipament-pentru-copii-si-bebelusi/p-digital-audio-baby-monitor-brevi-16942667
- http://electrocasnice.pricer.ro/preturi/baby-monitor-philips-scd505-00-120-canale-300m-alb
Probabil dupa ce incerci cateva canale ai sa gasesti unul care sa fie ok pentru tine.
Poti incerca sa citesti si review-uri ;)

O seara frumoasa strugurime ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Lali ,multumim frumos esti o scumpa , de asta te iubim : esti o fiinta minunata si esti alaturi de noi oricand ,sfaturile tale au fost bine primite la orice ora
Bagajele sunt gata ,cumparaturile le-am facut cu Noura in fiecare zi cumparam cate ceva ,avem deja 4 geamantane imense ,toate in jur de 150 kg pana acum familie mare si la fiecare am luat cate ceva
Vom reveni pe 12 martie ,sper sa nu ne uiti
Ce mai face Paul ?


Lena si Noura duce numai mana dreapta la ureche ,in special cand e suparata . Eu deja o suspectam de otita si alte treburi. N-are nimic ,citind acum ca si Maia ta face la fel,m-am mai linistit.
Iar mana in stil karate o tine numai pe san cand mananca !!! o tine cumva ridicata in aer,cu degetele lipite si ma atinge doar cu degetul mare
Maine mergem si noi la vaccin .
A plans azi Maia? N-a facut febra,nu ?
Mai spuneai zilele trecute ca Maia pisca,pai si pe mine m-a piscat cea mica si waka de mine am tipat si-am speriat-o ,imi venea sa-mi dau palme de gafa facuta .
Acum ii iau usor mana daca ma doare si-i spun dragostos ca o doare pe mami si sa nu mai faca asa


Camady ,rabdare mami stiu ca e greu sa nu-ti pape puiul si sa fugi dupa el cu lingurita/sticla . Imi imaginez cum te simti ,eu sunt distrusa de 2 luni jumate .
Razvanel a fost mai mancacios ?


Sanatate puilor bolnaviori




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Alayna, Razvan a fost aceeasi specie.Pana la 1 an m-am chinuit cu el cu mancatul.Inca sper ca Eva sa nu semene cu el.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

...la mine marul copt de ieri nu a avut niciun succes

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza

va dorim o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Buna dimineata mamicilor! Ce vorbarete sunteti! De abia reusesc sa va citesc. De scris nu prea reusesc sa scriu pt ca in ultima saptamana tot timpul liber mi-a fost mancat de chestiuni administrative.
Cea mai suparatoare din ele a fost alergatura dupa un certificat fiscal si depunerea lui la APISMB fiindca voiau sa-mi anuleze stimulentul de intoarcere la munca. Totul din cauza unui loc de parcare in posesia caruia eu am intrat in aprilie 2011. Acum m-au obligat sa platesc si ian-martie 2011 pt ca nu puteau sa stearga din calculator datoria mea, desi le-am facut dovada ca am locul de parcare din aprilie. In fine a trebuit sa platesc 30 lei, asa-zisa datorie ca sa scap de nebunie.
Apoi a trebuit sa caut APISMB care are alt sediu, nu e acelasi unde am depus dosarul pt alocatie si pt stimulent. E in cladirea B1 de pe Ion Campineanu, poate mai au nevoie mamicile din Bucuresti.
Acum sa trecem si la lucruri mai frumoase. Anto este un mare vorbaret , chiuie intr-una, ii place sa scoata sunete si le creste progresiv volumul. Il apuca vorbaria si la ore nepotrivite (4,30-5 dimineata), nu reusesc deloc sa-l calmez vorbindu-i in soapta si facandu-l sa inteleaga ca-i noapte. Ma acopera cu chiuiturile. Saracii vecini!
A inceput sa intinda mainile sa ne atinga, de multe ori ne baga degetelele in ochi sau in nas, cateodata ne mai si zgaraie. E asa de dulce, primeste mii de pupici zilnic!

O sa incepenm diversificarea la 6 luni si jum, dupa vaccin. Cu tzitzi e asa de simplu!

Mergi la inceput