La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada cum ati facut cu finii pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada eu as mai merge si la alt medic sa imi mai puna un diagnostic
daca se pastresaza asta e
daca nu mai auzi pareri

cat deswpre polipi nu te speria
si eu ii voi face sigur antoniei
ca sigur are si ea
si am inteles de la delia ca nu e asa de chinuitor
si ca de atunci ei nu i-a prea mai racit fata
deci tot rau sau greul spre bine
iar cu amigdalele
decat sa patesti ca fratele meu care la fiecare 2-3 sapt avea rosu in gat
si era pe antibiotice
mai bine asa
scoase
apoi il dai musai la patinaj
se caleste
si gata
scapi
asa a procedat mama cu fratemiu
dupa ce au tras saracii ambii ani buni
cu mii de antibiotice
injectii cum era atunci
apoi a facut hochei de performanta chiar
si e f bine fara ele acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, nu mai merg la alt medic, am deplina incredere in dr asta. Cu op de polipi sunt ok, nu ma asteptam sa tb scoase amigdalele... fara ele racelile se vor duce direct in palmani...Dar cel mai mult ma supara otita asta fara simptome...

Cu finii am hotarat sa chemam ambele perechi la noi Diminica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

LA MULTI ANI ANASTASIA!!!!!!!!!

ROXY, SA-TI TRAIASCA MANDRETEA DE FATA MAMI, ...VA DORESC TOT BINELE DIN LUME!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Fetele dragi, ma bucur ca va place bucataria mea. mari batai de cap mi-a dat

yasmi- insula mami e acolo...in poze...langa bucatarie. nu ai vazut-o??
mada- tare cu papucii de casa si eu sunt f incantata de culoarea deschisa pe care am ales-o. la pt am numai culori inchise si ma saturasem. am trecut in extrema cealalta. de otita ce sa zic, daca ai incredere in medic atunci mergi pe mana lui 100%. eu voiam insa sa-ti spun sa mai mergi si la alt medic . eu am amigdalele scoale si polipii. Cand racesc musai fac si bronsita insa de operat era obligatoriu la mine ca faceam infectie incat o data pe luna

eu am plecat de acasa, am lasat-o pe Teea cu soacra si sunt la sis a mea ca vine lumea sa vada apt pt inchiriere.deci sunt pe baricade....

mandreac-

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multie lunite Cristi de Dyadyazuza. Mai un pic si faceti si voi anul.

Mada se numeste otita seroasa si este fara simptome. Se face din cauza mucilor. Pentru ca nasul comunica cu urechile si se acumuleaza lichid, pentru ca ei nu sufla nasul cum trebuie. Lichidul ala in timp se tulbura si se poate suprainfecta. Este o forma foarte periculoasa de otita tocmai pentru ca nu are simptome. Normal medicul de familie ar trebui sa verifice copii la urechi de fiecare data cand sunt raciti. Dar pas cei mai multi nici macar nu au scula din aceea de uitat in urechi. Un remediu ff bun sunt exercitiile de care v-am mai spus eu voua. Il tii de nas ( sau se tine singur) si sufla ca si cum ar vrea sa-si desfunde urechiel. Trebuie facute minim 100 pe zi.

Am vorbit cu Miki la telefon. Era pe drumuri ca o capsase un caine si a trebuit sa-si faca antirabicul. In rest e greu, Vlad e tare suparat, Andra nu prea intelege ce se intampla.

Va pup.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!

Ziua nr 2 mai mult decat reusita, program idem ca ieri imi vine sa-i mananc o buca de graga ce imi este

Astazi am fost la servici ptr a vota noua conducere, mai mai sa trimita masina dupa mine numai sa ajung, ne-a insotit mama-soacra, numai ca a plins in brate la ea....la dus, a stat in scaun, dar in oras am tot umblat pe colo colo, ba urcam in masina, iar coboram...si zic sa nu o mai tin in scaun pe distante scurte, si nu dorea la mama soacra deloc... USor, usor si-a revenit dar a stat cam bosumflata. Am luat-o cu mine la votare, am intrat amandoua in cabina...Colac peste pupaza mamei soacre i s-a facut rau in drum spre casa, era cu fata in brate, m-a rugat sa trag pe dreapta....am oprit brusc si a vomat ...birrrrrrrrr ma speriasem, ptr ca o stiu strong....si nu a mai patit asa de 30 de ani imi spunea... Cred ca a stat cu ochii la Ioana, au fost si ceva curbe, plus viteza...habar nu am...

Ieri ii dadusem cardul unei nepoate sa-mi scoata bani ptr a plati niste foto ale I, si imi spune ca a fost oprit de bancomat ptr ca a expirat. MErg azi sa-l scot pe cel nou, si imi spune tipu ca a fost distrus si cel nou ptr ca trebuia sa vin dupa el acum doua luni, ...Eu bani de pe el nu am am mai scos...etc, acum astept altul ...dureaza o saptamana cica....ce sistem si la ei...offffff

In fine, ajunse acasa a papat I piure, titi si nani singurica in patut

madutzasanatate si multa putere iti doresc.
roxy 6 portii ptr ca pap si eu pe linga ea...aripile de ex sunt ale mele....ptr ea copanele si pieptul, restul de tacamuri papa tati cand fac supa-siorbica ptr toti. Eu tai numai gaini mari, batrane adica...de anul trecut....pui tineri nu....
alexinamultumesc mami pentru sugestii legate de plita si cuptor. Serios? nu pot pune una peste alta???Musai imi trebuie asa...

Dar daca iau eu cuptor clasic cu ochiuri de aragaz cu tot, dar cuptorul sa fie electirc ce are?si ochiurile sa functioneze pe gaz or exista? Trebuie sa caut...sa intreb, sa vad....

roxy, multam de raspuns legat de calciu, ..mamici....care mai dati calciu la puiuti????cate luni?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

La multie lunite Cristi de Dyadyazuza. Mai un pic si faceti si voi anul.

Mada se numeste otita seroasa si este fara simptome. Se face din cauza mucilor. Pentru ca nasul comunica cu urechile si se acumuleaza lichid, pentru ca ei nu sufla nasul cum trebuie. Lichidul ala in timp se tulbura si se poate suprainfecta. Este o forma foarte periculoasa de otita tocmai pentru ca nu are simptome. Normal medicul de familie ar trebui sa verifice copii la urechi de fiecare data cand sunt raciti. Dar pas cei mai multi nici macar nu au scula din aceea de uitat in urechi. Un remediu ff bun sunt exercitiile de care v-am mai spus eu voua. Il tii de nas ( sau se tine singur) si sufla ca si cum ar vrea sa-si desfunde urechiel. Trebuie facute minim 100 pe zi.

Am vorbit cu Miki la telefon. Era pe drumuri ca o capsase un caine si a trebuit sa-si faca antirabicul. In rest e greu, Vlad e tare suparat, Andra nu prea intelege ce se intampla.

Va pup.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



Imi pare tare rau ptr toate situatiile...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mi-au scapat sarbatoritii de astazi

La multe lunite Cristi de Dyadyazuza!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

salut
La multi ani sarbatoritilor
noi am fost afara putin era soare ,am intrat am papat si acum face nani
scriu repede si plec sa mai strang din casa pana nu se trezeste ca nu doarme mai mult de 30 de min.
off urat cu polipi si eu i am scosi din clasa a 4...multa sanatate

am vazut ca vb despre lapte si noi vrem sa-i dam lapte de vacuta(eu nu prea adica nu stiu ce sa fac)dar au socrii vacuta si tot ma intreaba cand incep sa-i dau...am sa vb cu doctorita cred ca la inceput trebe sa-i dau diluat ,am auzit ca poate constipa

nu vreti sa puneti si aici poze sa vad si eu.

Mergi la inceput