Piersicute de iulie august (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

ada, nu stiu daca e relevant ce am patit eu cu herghelegiu, dar mie nu mi-a placut de el. doctorul meu imi facuse o eco la sani in urma cu vreo trei ani si a vazut ceva care nu i s-a parut in regula in axila dreapta. dupa parerea lui era un chist inchis (adica regulat, nepericulos) si a zis totusi sa cer o a doua opinie - la herghe, daca vreau, ca ar fi foarte bun la eco de sani. am fost la herghelegiu care mi-a facut eco, dar a refuzat sa verifice si axilele, zicand ca acolo nu e tesut mamar!!!! in fine, a avut o atitudine care m-a convins sa nu mai calc pe la el. inteleg ca e un doctor foarte bun si sunt convinsa ca e, dar aveam si eu nevoie de o opinie si am plecat din cabinet fara o a doua opinie! nu mi s-a parut ok, sincer.

14+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Mai, voi aveti poze artistice pe picasa, nu gluma... Frumos conturata burtica, Ada.

Burtoiul meu cred ca e cel mai mare pana acum, ca ieri ma plangeam ca nu se vede... dar e normal, e sarcina mai avansata. A ta burtica Laura se vede foarte bine la 16 saptamani, daca am retinut bine.

Hai spor la poze!


21 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Hai, Fleur ca tu esti simpatica foc, ce burtoi zici tu acolo. Eu stiu ca sunt putin nebuna. Eu vreau si copil si sa fiu slaba.Burta mea oare e mica la 18 saptamani?Ce placinte bune or fi ?Eu am o lene fetelor, de n-as face nimic. Oricum sunt in varful patului. iuli, sa vezi ce spasita ma duc eu miercuri, cine stie in ce toane il gasesc.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello hello.
Eu acum am ajuns acasa si sunt moarta de frig, Abia astept sa fac un dus si sa ma bag in pat la caldura, desi as avea o gramada de treaba.
Va citesc pe toate, dar nu am nimic nou de raportat.
Va pup.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fleurdelise

Mai, voi aveti poze artistice pe picasa, nu gluma... Frumos conturata burtica, Ada.

Burtoiul meu cred ca e cel mai mare pana acum, ca ieri ma plangeam ca nu se vede... dar e normal, e sarcina mai avansata. A ta burtica Laura se vede foarte bine la 16 saptamani, daca am retinut bine.

Hai spor la poze!


21 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)


Am 19 saptamani Fleur , da se cunoaste destul de bine , oricum ... niciodata nu am fost foarte slaba , dar nici ca in ultimul timp cand am luat foarte mult in greutate cu tratamentele de infertilitate .
Asta este , vad eu mai tarziu cum o sa-mi revin ... trebuie


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Seara buna, fetelor!
M-am apucat sa citesc din urma, dar am dat de mesajul lui Aruba.

Draga mea, nu te speria chistul vazut, mai ales daca alta anomalie nu a fost gasita. Si bebe al meu a avut, din acest motiv am mutat morfologia din saptamana 21 in 22, ca sa se vada totul mai bine. A disparut, e totul in regula, in sarcinile mici se intampla frecvent si dupa 20 de saptamani va disparea, o sa vezi. Stai linistita ca stresezi puiul.
Asta e o anomalie frecventa, face parte din dezvoltarea sarcinii, e ca si hidronefroza gasita la baietei dupa saptamana 28-30, dispar de la sine.

Deci, daca altceva nu s-a gasit, sfatul meu este sa faci ecografia morfologica dupa saptamana 21 si vei vedea ca totul va fi bine.

Programari pt. martie poti gasi la dr. Iosup (are cabinet), dr. Munteanu (Medlife) sau dr. Klein (eu la dansa fac eco).


Diana, 21+ cu si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Buna fetele, am lipsit cateva zile si iar s-au scris 2 capitole :( nu am reusit sa recuperez.
Ati pus poze pe undeva? :) vreau si eu.

Bebelina mea ma omoara. Deja picioarele pe care mi le trage in burtica nici nu mai sunt nimic surprinzator... are forta si o face foarte des, chiar ma intreb cand mai doarme si ea. Dar, ce e cel mai tare e ca o data- de 2 ori pe zi se intinde, sau se rasuceste, nu stiu ce face, ca am impresia ca vrea sa iasa. Simt ca o crampa foarte puternica si burta mi se onduleaza ca si cand vrea sa scoata capul prin ea. Nu stiu daca a patit cineva asta, dar ma gandesc ca daca acum face asa, pe la 7-8 luni trebuie sa o tin cu forta :)))) Sper sa se nasca obosita si sa doarma dupa aia :)))

Am 20 sapt, schimb si semnatura imediat.

19 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

carmen, pozele sunt pe www.picasa.com, avem un cont comun acolo, cu numele de user: iul_aug_2012@yahoo.com.
Ca sa le vezi si sa pui si tu poze, daca vrei, trebuie sa activezi mai intai optiunea pm (mesaje private) in contul tau de aici, si apoi iti trimite pe pm una din noi parola.

Felicitari pentru bebelusa activa, suntem cam la aceeasi varsta a sarcinii, si al meu daca nu impinge cu capul chiar in burta, impinge ceva organe pe acolo, in sus, ca ma trezesc cu damburi pe burta, dar sus spre stomac (nu cred ca e capul lui bb asa sus). Oricum e nostim de vazut, pana acuma nu e dureros...sa vedem in continuare. Vorba ta, sper ca se naste gata obosit si trage somnicuri la greu dupa...

21 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Fleur, multumesc frumos pentru up-date, astept si eu parola pe pm.

Probabil ca in functie de pozitia in care este, impinge unde poate, doar ca eu simt ca ma dezintegrez cand face asta :)) dc nu sunt jos, trebuie sa ma asez urgent. Mi se pare incredibil cand vad cata forta are... si nu inteleg de unde, mai ales ca sunt multe dintre fete care inca nu au simtit miscarile, iar a mea face tumbe de la 16 sapt :))

20 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Carmen, ti-am trimis parola in pm.

21 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput