Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

cris, sunt bine acum. M-au lasat durerile de cateva zile - vai cat de bine e! fizic sunt refacuta acum, doar ca stau prost cu nervii, Rebeca e tare ciufa, ma dispera; inca am sot acasa si bona pentru Rebe si totusi ma simt depasita. Ce o sa fac de saptamana viitoare, nu stiu. Si parca nu mai am rabdare cu bebe asa mic, pana ajunge si ea la 1 an o sa mor lent.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Buna! Au trecut bubutele, deci n-a fost roseola.

Am vazut si restul pozelor de la MI2 si cateva de la MI1, asa ca sa vad cat au crescut delfinasii . Eu zic Mi3 in mai -iunie la noi la mare, poate ne vedem de data asta si noi, iar in septembrie MI4.

Am facut azi pui cu spanac si smantana pt. Stefi ca m-am saturat de supe si ciorbe, desi ei ii plac.

Denisa, cine sa-l mai inteleaga pe al tau sot? Acum vrea la MI? Eu cred ca voi va iubiti cu toate neintelegerile, daca reuseste sa-si schimbe comportamentul si reactiile impulsive, totul va fii bine si pe strada voastra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Salutare, fetele!

IS un pic mai bine, dar tot cu durere de gat. si cu o stare oribila, fara vlaga.

Da tu fete e blondin bine Vlad. Pe cat a fost de brunetel cand s-a nascut.

Bravo Cris ca ati scapat de suzeta!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Cris ce bine ca ati scapat de suzeta! Bravo! Vai pe mine ma zapaceste cat sasaie dupa ea prin casa. Si la Sibiu am avut cel mai suzetzos copil dintre toti. La un moment dat reusise sa-si indese doua in gura!

histamina am citit ca nu vezi mesajele de pe FB. Trimite-mi PM cu nr. de cont.

Alice adevarat graiesti! Sa ne traiasca minunile!

ochidut si noi tot pe Valea Oltului ne-am intors si f. bine am mers. La 15.30 intram pe usa, plecati de la 11.30 de la han.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui matusa77

Noi bem Humana Junior- de la Farmaciile Centrofarm.

mama lui Ducu -nazdravucul
15 iulie 2010


Multumesc! Chiar ieri am trecut pe langa un centrofarm...


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

cris, sunt bine acum. M-au lasat durerile de cateva zile - vai cat de bine e! fizic sunt refacuta acum, doar ca stau prost cu nervii, Rebeca e tare ciufa, ma dispera; inca am sot acasa si bona pentru Rebe si totusi ma simt depasita. Ce o sa fac de saptamana viitoare, nu stiu. Si parca nu mai am rabdare cu bebe asa mic, pana ajunge si ea la 1 an o sa mor lent.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


Nu ma speria... cand ne-am pus si noi pe treaba serioasa pt bb2.



de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

cris, sunt bine acum. M-au lasat durerile de cateva zile - vai cat de bine e! fizic sunt refacuta acum, doar ca stau prost cu nervii, Rebeca e tare ciufa, ma dispera; inca am sot acasa si bona pentru Rebe si totusi ma simt depasita. Ce o sa fac de saptamana viitoare, nu stiu. Si parca nu mai am rabdare cu bebe asa mic, pana ajunge si ea la 1 an o sa mor lent.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


Nu ma speria... cand ne-am pus si noi pe treaba serioasa pt bb2.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

hihi
nu te lua tu dupa mine, eu sunt mai nervozata din fire...

Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Cris, bravo ca va ganditi la bb2, sa vina cat mai repede!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

De aia eu m-am gandit sa o dau la gradi, sa aiba viata ei personala dupa ce vine bebe, asa ca azi a fost prima zi de gradi

Ce poze frumoase am vazut, mamici care de care mai frumoase si delfinasi si fratiori care mai de care mai dulce

Dragelor, daca e sa se faca un poll pt MI3, eu as putea mai degraba in mai, cel tarziu inceputul lui iunie, in zona Bucovinei ne convine super.
Dupa ce apare bb nu cred ca o sa fie prea usor cu calatoriile, cel putin la inceput

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Salutare fete dragi!

Vad ca sunt ultima care da raportul despre MI2, dar am motivare Noi ne-am oprit ieri pe la ai mei la Turda si am ajuns acasa abia aseara iar azi e zi de curatenie.

N-am mai rezistat insa, si am intrat sa confirm si eu ce au spus fetele, si anume ca a fost minunata intalnirea noastra Mamicile sunt niste frumoase (si mai slabe decat le vazusem in poze) mi-a fost atat de drag sa stau cu ele la povesti, a fost ca si cand revazusem niste prietene de-o viata. Am si stat mult la povesti si poate n-am fi dormit deloc, daca n-am fi avut delfinasi in grija.
Despre delfinasi nu pot decat sa spun ca avem cei mai frumosi si cuminti copii. Parca vad ce frumos se vor juca impreuna peste cativa ani. Fetitele sunt adevarate domnisoare, elegante, cochete, va fi bataie pentru ele in viitor Si taticii au fost tare de-ajutor, au stat noaptea cu puiutii sa putem noi povesti in voie. Vremea a fost minunata, sambata a nins foarte frumos iar duminica a fost un soare superb.
In concluzie, astept cu nerabdare urmatoarea intalnire unde sper din toata inima sa ne strangem cat mai multe. Am descarcat si eu pozele dar sunt cam slabe in comparatie cu ale fetelor. Sper sa apuc sa va arata cateva diseara.

Baby felicitari pentru fetita Ai avut intuitie mami, si ma bucur tare ca e bine sarcina!

Histamina, multa sanatate lui Sebi si multa putere, se vor rezolva ele toate pana la urma!

Pozele cu Raul si Raisa sunt de revista!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput