Clubul "babelor" FIV-oase 10

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

ari, ai facut pace cu sper?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

nope, Sami, doar in WE..
ti-a raspuns omu' la intrebarea cu estrogenii?


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

loreta,nmo/L x 0,314= ng/ml
deci 43,6 x 0,314=13,74...ceea ce nu este rau pentru un PRG de "nevravida".




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

da lara,mi-a raspuns.
nu e dovedit ca estrogenii ajuta/influenteaza rezultatul unui FIV asa ca el nu i-ar folosi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

normal, atata vreme cat e not evidence based? jeeezzzzzz, pai si fiv-ul in sine, a fost, la inceputuri, not evidence based, dar stiinta mai progreseaza, vorba aia..


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Samira, asa mi-a iesit si mie...insa am citit ca ar trebui sa fie de minim 15 si am inceput sa-mi fac "probleme". Acum m-am prins ca era vorba de valoarea la gravide . Varsta...ce sa-i faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Loretta si balanta ta se dezechilibreaza in directia mai putin favorabila?..a se citi..la juniori..normal


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27

Loretta si balanta ta se dezechilibreaza in directia mai putin favorabila?..a se citi..la juniori..normal


to be continued..



Tot mai des din pacate, insa eu ma incapatanez de cele mai multe ori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Buuuuun, samira, buuuun rau.
Eu am avut o felie de paine neagra cu seminte si 2felii transparente de br cu mucegai alb.acum pap niste linte. La 5 bag fructe, masa mea preferata. La 9 seara un pomelo.
Fiersei quinoa for the first time.le dau la pici cu avocado si iaurt.


Cum o atata maniul la o nunta raw?
Nush de ce, dar de cand a aparut lara simt nevoia sa revad dr jivago.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

tannoo am incercat sa fac asta sambata dimineata, cand m-a plesnit urat si complet dejustificat...daca n-am cu cine, apoi de ce sa mai incerc sa las de la mine? Ca bunatatea intruchipata nu-s nici pe departe...parca-mi sta mai bine artagoasa cum m-a facut maica-mea...uite si tu cum am luat-o la rost pe Lara, cum a spus 1/3 din ce asteptam sa spuna....acu tre' sa ma intorc la capitolul 4, pagina 16, ca am o curiozitate
samiruta eu muream de foame cu ceeac e-ai mancat pana acum - eu am incercat sa mananc acele cereale ingrozitor de scumpe si ciudatele la gust azi-dimineata si acum sa ma ajute putin ana: maiiiii, de la astea se "curata" matul mai repede??? Si iar si iar si iar???? Doamneee, sper ca nu-i asa forever, ca s-o obisnui organismul cu ele, nu?
Apoi....sami sa revin: a venit pranzul si am zis sa mananc mai light, din cauza colesterolului: pulpe la gratar cu piure....ca zau ca nu aveam ce sa aleg light/ Am tanjit dupa fructe, dar nu aveam de unde sa procur asa ceva - deci la mine e grava partea cu mancatul sanatos la munca. Maine clar schimb locul. Cand va incepe postul sper sa fie mai usor...
adriana trec pe mess, ca de la 3 vine iar potopul la munca, asa ca te sacai in particular pana atunci si poate baga nasucul si elenusha

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput