HAI puiutza, noce, Miha, dari, Alexa!(68)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

la noi a plans pana la 3 si obosit de atat plans a adormit pana la 7.30 iar eu am stat toata noaptea si m-am uitat la el k nu aveam somn
sper sa dorm in dupa amiaza asta dupa ce venim de la dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Anca - ce ti-e cu mamicile experimentate. mi-ati spus voi ca o sa fie bine si asa e !!! eram eu neroada si ma luat si toate durerile si vedeam greutati in orice trebuia sa fac. cum ai spus 24 h non-stop.
dimineata cand ma trezeste ca desteptatorul nu am buton sa il aman. trebuia sa ma trezesc sa ii dau papic.
in legatura cu alaptatul ai maare dreptae - perseverenta. am perseverat pana in panzele albe si ii multumesc lui DD ca m-a intarit in momentele cand mai aveam un pic si cedam.

Alina, Nicole - ce vorbiti voi acolo, ca si al meu a fost agitat ieri toata ziua, iar noaptea a dormit de nu mi-a venit sa cred. se trezea doar la papica si adormea la loc in cea mai mare si sfanta liniste.

legat de contraceptie...m-ati trezit. eu am uitat ca tre sa mai cu sotul. . nu cred ca e aproape momentul ala, dar ce metoda contraceptiva recomandat? e voie cu pastilute?
dr meu a avut accident si sta cu picioarele rupte in spital iar eu nu mai am pe cine sa intreb



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

DD Dr anca ...subscriu la ce spui tu acolo...gand la gand mereu...eu eram total impotriva steriletului(nu stiu de ce, pur si simplu, neinformata!)dar inainte sa ma externez am vb cu dr putin si a zis ca stabilim la 6 sapt cand ne vedem...parca ma bate si pe mine un gand de sterilet...asa ca sa nu mai fie o corvoada every day cu pasiluta...
Haide-ti sa facem un pro si contra sterilet/pastile....ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:






Bravo Olga! Bravo Anca! Bine ati venit bebelusi Leon si Eva!







38+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

Buna,

Revin si eu dupa o luna de absenta

In primul rand vreau sa urez bun venit proaspetilor bulgarasi si bafta multa fetelor ce se pregetesc sa nasca

Despre Matei pot sa va spun ca :
-este tare cuminte cu mici exceptii doarme bine noaptea dar dimineata se trezeste la 6 si nu se mai culca pana la 11 iar seara nu dorme dupa baita decat pe la 23 in astea doua perioade scoate si untul din noi
-mananca la san dar spre sfarsit oboseste si incepe sa tipe si atunci trebuie sa-i dau cu biberonul fie lapte praf fie de la mine 30-40ml nu mai mult.A luat in greutate intr-o luna 1400g.
-nici el saracutul nu a scapat de colici.

Si cel ma important in fiecare seara de ceva timp rade cu mami si cu tati.
Cand il privesc mi se pare cel mai frumos copil din lume ,cand plange imi rupe sufletul iar cand il pun pe pieptul meu simt ca ma topesc.

DR Anca ai si inceput sa faci sport? as vrea si eu dar imi este frica sa nu fie prea devreme si sa am iar probleme cu operatia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Noce deci colul rezista?! Felicitari pt col "strong" Temperatura astazi in Limassol e de 18 grade Celsius, dar am avut 2 luni excesiv de ploioase (vezi cap. precedente cand mi-a plouat in casa, in pat si pe laptop ), apoi in august sarim de 40gr. C si umiditate de 80%, asta inseamna ca transpiri la er conditionat.Urasc vara aici, dar e frumos toamna si primavara.
Puiutza du-te, mama draga si naste, adu-ne o bulgarasa sanatoasa, nu mai astepta dupa mine ca dr mi-a zis clar ca nu nastem curand. Colul meu ca a lui Noce :inchis ermetic
Ieri a inceput carnavalul in Limassol si a debutat cu parada copiilor. Bineinteles ca am fost si eu cu mami. Am dansat, m-am agitat, ne-am plimbarit o gramada, dar...NIMIC
Vizavi de "protectie", eu vroiam sa va spun mai pe la inceputul lui februarie ca pana nasc eu, voi ramaneti gravide a doua/a treia/a patra oara Dr meu mi-a sugerat steriletul ca fiind ff sigur, blablabla, dar i-am spus ca sunt abia la prima nastere si as vrea sa-l fac pe al doilea la vreo 3 ani diferenta si nu as vrea acum sterilet, poate dupa a doua nastere. Anticonceptionale mi-a spus ca nu pot lua in timp ce alaptez, deci...coitus interuptus
Beatrix Sa va ajute D-zeu sa aveti numai saptamani bune de acum inainte.

Anda? Sophia?
Iaura, Altesa eu astept sa vad poze de la botez!!
Cati si tu ai aruncat-o scurt cu crestinarea lui Gruitza, dar n-ai scos nici o pozica. Asteptam sa-l vedem pe bb in putza goala

38+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

felicitari olga! bine ai venit bebe leon!

offf si noi am avut o noapte grea. de la 2 am dormit in reprize de cate 10 minute maxim si eu si el. de la durerile de burtica.
la 10.30 l-am pus sa doarma pe burtica si vad ca e mai bine asa ca doarme de 2 ore fara plansete.
bine ca ati deschis discutia despre contraceptie...despre cele locale stiti ceva?

dragelor eu am niste dureri groaznice in talpi. cand ma trezesc noaptea sa ma duc la bebe abia pot merge de durere. voi aveti asa ceva? sau aveti idee de la ce poate fi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:


Olga, felicitari!! Sa fiti sanatosi si voiosi, la fel de plimbareti ca pana acum, dar mai ales fericiti!


Anda, tu unde ai disparut sunteti bine?
Beatrix, tot vreau sa iti zic ca ma bucur pt voi ca sunteti mai linistiti. Poate mai pui o poza doua cand ai timp :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

felicitari olguta!!! bine ai venit bb Leon!!!

aly k si eu il scot pe Filip de sambata cand nu e ceata si sunt peste minus 5 grade si nu ninge

dr anca mie mi-a venit laptele abia miercuri la 6 zile dupa nastere si omulet nu vrea sa suga nicicum la san...am incercat in nu stiu cate feluri si eu si pediatra...nimic

aerilian pupici pentru mami obosit

jessamine ce bine imi pare ca ai scris ...ce probleme ai avut cu operatia?

mihaela....18 grade??? ce cool

ma dor toate alea...ca o mare febra musculara de vreo 3 seri...ce naiba poate fi? sotu a dat la zapada la greu si nu e asa ca mine...



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Noce, am priceput te admir ca vrei sa nasti natural si mai ales fara medicatie. Chiar ma gandeam zilele trecute ca mi-ar fi placut si mie sa pot naste natural, sa nu stiu cand vine bebe, sa stau cu emotii, nu sa fiu programata ca la dentist..
Nasa mea a nascut prin cezariana.
Abia astept sa ajung si eu la cta

Denisa, sa stii ca si eu ma gandeam la sterilet dar nu stiu mare lucru despre ce implica, n-am apucat sa vb cu doctorul meu despre asta. Iar pastile nu as vrea sa iau pt ca sunt tare ametita si as uita de ele :)) deci un pro/contra sterilet ar fi bien venit


Si ca sa nu treaca nesarbatoriti, la multe luni!!! : Stefan Matei de jassemine, Ana Beatrice de faith, Ilinca de mady, Maria Elena de gianina, Anastasia Parascheva de georgia, Sebastian Ioan de anessi si Andrei de ligia!

Mergi la inceput