La Multi Ani Maria, Lucas!!! Fluturasi 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia pooop mica curajoasa cuminte!! maine avem noi party-ul! exact de ziua juniorului!! a picat la fix data anul acesta!!
da m am cam hotarat cu ce ma imbrac: blugi skinny +camasa +pantofi inaltttiiiii....

roxy sa aveti o zi frumoasa!! asteptam poze!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-lavi-nu stiu ce-s aia blugi skinny?!?! zi sa ma luminez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-lavi-nu stiu ce-s aia blugi skinny?!?! zi sa ma luminez

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


blugi ff stramti pe picior din material usor elastic de ex.: http://www.maritza.ro/produse/pentru-ea/pantaloni/blugi-skinny-forever-308.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am inteles.cred ca o sa arati trasnet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ptr delia,ptr lavi.ai mei dorm,..ma plictisesc,nu pot face zgomot.ma bag langa el in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mandreac- ai pm.
- se vede ca e week-end,nu e nimeni pe aici..doar eu.mi-am facut un 3in1 sa-mi mai treaca supararea ca sotul meu lucreaza pana la 21-22..dar maine plec de dim. din casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna si de la noi..la pranz

LA MULTI ANI MARIA DE HAPPY!!!!Sa iti traiasca fetita Nana si sa iti aduca zambetul pe buze alaturi de ptiticul Andrei!!!Sa dea Dumnezeu sa apara speranta de mai bine pt voi!!!

AM trebaluit un pic si acum doarme David (probabil in stilul caracteristic 15-20 minute)

Am facut pt noi o supica de pui si i-am oprit si lui David,iar pt el piure de sapanac+ou+cartofior+morcov+o masura de LP.
A mancat..ma mir si eu..

Delia,da mami am zis eu ca ma plimb singurica dar maine..Azi sotul meu lucreaza,dar maine l-am lasat nanny si am plecat.Tb sa ma uit de pantofi,caci sambata viitoare merg la o taiere de mot!!!

Viss..nu te-am sunat dubla-mami pt ca nu mai vreau sa abuzez de telefonul de serviciu!!!Macar in ceasul al 11-lea...Am inteles explicatia.Eu nu ii dau deloc lui David decat Vitamina D3 2 picaturi/zi,si atat!!Toti s-au ferit sa prescrie calciu,mai ales ca David a avut ceva microcalculi la un moment dat dar acum nu au mai aparut...O sa iti dau un PM!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

A,sa va intreb ceva:am auzit ca sunt niste picaturi/erau..pt a se linisti bebelusii noaptea.
David este horror de cateva nopti:se trezeste,plange,mananca de 4 ori..nu mai pot!!!

Mi se pare prea mult.Pana acum il mai pacaleam cu ceai dar acum da cu mana peste biberon si plange pana ii dau sa pape...Nu cred ca este de la dinti caci deja i-ai iesit cei cu gingii inflamate..nu stiu ce sa mai cred,dar este prea agitat!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

CE POATE FI MAI FRUMOS ...?!?!PUIUL MAMEI(MARIA de happiness) IMPLINESTE PRIMUL AN DE VIATA!
Va dorim La Multi, Multi Ani!!!...sanatosi, plini de bucurii, alaturi de intreaga familiutza!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ziua buna!

roxy Petrecere frumoasa mami!... ma gindesc la tine...Pupic ptr Anastasia,

bb_yasmisa aveti o zi superba maine, ...dar intru special sa fac urarile cu dedicatie

roxy, mi-am amintit ca ma intrebai de lm daca mai folosesc in papica, ...raspunsul e NU, papa titi cam des...daca papa la 15 piure, la 18 nu vrea budincute sau alte alea, vrea titi si pe la 19.30 papa citeva linguri de gris, sau budincute, iaurt, etc...si la 21-chiar 21.30 (mai nou) titi si nani... E cam maraita, agitata cred ca o supara urmatorul dintisor. Oricum, papa titi cu o placere fantastica...
Lapte de vaca eu folosesc la piureuri...la gris, orez, papanasi..deci...nu zi de zi, dar la doua zile sigur folosesc.

Astazi este simbata mortilor, ... si mama mea obisnuia sa imparta placinte calde la vecini.... strudele cu mere cu nuca, cu branza, cu varza murata (adica dulce, nu gen ....cum ar fi cu carne, moldovencele stiu despre ce vb)... Ei, si de cand nu mai este printre noi eu pastrez traditia... Aici se impart pachete cu de toate ...ambalate etc, ... Anul asta am optat ptr acesta placinta cu varza murata care este fffffffff buna, bucurosi au mai fost vecinii, cumnata, nepotii, socrii, nasii...Am impartit-o rapid cat a fost fierbinte.... si aveam lacrimi in ochi, m-am gindit la mama ...asa faceam si acasa.... Eu am mai prins un colt mic-mic i-am cedat portia sotului... Stiu ca suna aiurea ''varza murata''bleahhh... dar varza este spalata in multe ape caldute, apoi tocata la masina de carne, din nou spalata in apa calduta, si pusa toata compozitia intr-un tifon ptr a o trecura f bine si a o presa sa nu mai ramana apa neam... Aceasta varza se pune cu un pic de unt si o mina de zahar la calit...fffffff putin, 5-10 minute...
Se framanta foaia clasica din apa, faina, sare, drojdie, eu am adaugat si rom, lapte si un ou, plus un gram de otet sa o infragezeasca...si le-am bagat la framantat in masina din criza de timp. Mi-a iesit o foaie superba, am intins-o cu mina....semana cu foaia de pizza a tipului de la ''romanii au talent''...an intins-o pe o fata de masa ..cat masa de 6 persoane ...a fost in prealabil presarata cu faina ptr a nu se lipi coca de ea....ei, am rasturnat coca pe mijlocul fetei de masa si am luat-o cu mina la intins..parca era guma...superba mi-a iesit....nici o gaurica nu a avut, ....nu s-a rupt adica, ca foita de tigara era de subtire...peste foaie am presarat bucatele de unt, si un pic de ulei, apoi varza calita, si la final zahar....Am luat fata de masa pe lungime si am rulat pina la mijloc, am prins cealalta parte a lungimii si am rulat catre mijloc...si a rezultat o rulada lunga cat masa... Am taiat-o in 3, si le-am asezat una linga alta in tava mare de la cuptor...Tava a avut hirtie de copt (ptr ca aveam nevoie sa o scot fierbinte ptr a o imparti), si peste bucatele de unt... Ruladele de placinta le-am uns cu un ou batut, si peste am presarat susan...A sta la cuptor 1h30 la foc mic-mic ptr a se coace f bine in interior, ...dupa ce am scos-o gata facuta am presarat zahar vanilat....DEMENTIALA!!! Ce mi-o fi venit sa explic in detaliu?

Mergi la inceput