Strugurasi de Sept-Oct2011 *38*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Yo yo yo
Ce face fetele?

Welcome back lali
Eu nu am mai intrat pe forum asa des ca parca nu mai stiu ce sa spun.doar atat, ca ma simt foarte singura si intr-o perioada dificila.si am nevoie sa imi recapat increderea in mine, sa ma regasesc cumva,sa-mi gasesc locul,sa-mi gasesc o directie, acum ma simt fara nici o valoare, doar a
Ma uit la ayusi atunci mi se umple inima si ma simt foarte mandra, el este mandria mea si ma tem ca nu o sa fiu o mama buna pt el,ca eu nu sunt in stare de nimic.acuma ma gandesc ca si voi poate cine stie ce o sa credetri despre mine, asa ma simt, ca o handicapata mintal,si poate asa si sunt.

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda



eeee, zubi, bataita!

Esti mama perfecta pentru Ayan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata

Hellena, eu nu am zis ca vreau pauza de pe forum, ziceam ca stau cam mult si ar trebui sa ii acord Maiei mai multa atentie

Kora, multa sanatate lui Dimitris

Zubi, hai mami... asa un print dulce ai si tu te chinui cu ganduri din astea?
Pupici dulci si zambete pe buze ;)
Lali a spus asa frumos... eu nu pot decat sa subscriu

Alex, mersic ;) Picea mea numai cu picioarele broscuta sta

LAli, te iubim mult mult. si nu esti egoista, toate avem nevoie de dovada asta . uite ce mesaj frumos i-ai scris lui ZUbi...you rock


Klau_ditza
ce pofta mi-ai facut. sa trimiti o felie si in Iasi
Lasa k bretonul creste

Oana, asteapta 6 luni si mai vedeti voi. CE au astia cu manechinele? :)

Mikka pupici la bombonica
cum s-a intamplat, e ok picea?

Pinky
si eu te invidiez pt viata sociala ;)

RAch, dar eu chiar o rugam sa scoata limbuta cand era mai mica. O sa reiau activitatea :)
Poate o prinzi intr-un filmulet, imi imaginez k e de milioane

Azi am fost la masajjj, a fost superb, cred k o sa o rog pe tipa sa vina la mine acasa de acum, ca ar fi mai simplu :)

Sotul meu vb cu un alt tatic, si pe langa alte chestii care mi-au uns sufletul (legat de cosleeping, dragostea pt bebe etc) a povestit si de forum. O spus ca e comunitate foarte faina si ca e extraodinar ce avem noi aici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Sei, astept sa-mi zici cat a luat Ela mica si draga de la 5 luni pana azi in greutate
Lena, adevarul este ca CEL MAI IMPORTANT om din lume este copilul nostru si pt nimeni si nimic nu trebuie neglijat, insa eu sunt convinsa ca tu nu ti-ai neglijat nici macar o singura data splendoarea de printesa frumoasa si ca mereu vei impaca si fetele de pe forum, si rolul deosebit de mama care ti-a fost dat
Zubi, te admir pt curajul tau si tocmai pt ceea ce spuneam in postarea anterioara, ca daca avem pe suflet ceva, fie ca are, fie ca nu, legatura cu vremea de afara, cu copilul din dotare, cu suncile (vb lui Lali ) este bine sa ne deschidem si sa recunoastem aici, sa purtam dialog, caci numai asa avem sanse sa se rezolve pb noastra.
Eu nu stiu ce este prin ceea ce treci tu, ca e depresie dupa nastere, sau nu, ca pur si simplu ai nevoie de apreciere si iubire din partea celor dragi, ca te temi din diverse motive, cred ca toate aceste lucruri sunt normale si mai cred ca fiecare ins e unic si fiecare "leacul" si-l gaseste in propria persoana, dupa revizuirea propriului comportament si a necesitatilor. Fiecare dintre noi suntem diferiti, tu, Zubi, ai sa reusesti sa treci PESTE aceasta perioada in care te nemultumeste...ceva (ce nici tu nu stii si nu poti sa definesti).
Eu sunt langa tine, daca vrei sa vb mai mult, lasa o adresa de mess

Asa, despre noi acum:
de azi am introdus supica de zarzavat(morcov,albitura,dovlecel, ceapa alba, cartof, ardei, conopida, salata verde) si peste cateva zile voi introduce si carnea (2-3 lingurite/zi) in ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

kora multa sanatate si sa veniti cu rezultate bune!

zubi!! iei bataita mami! ai un copil asa de cuminte si frumos, ceva-mi spune ca si cu indi te intelegi de minune, ce-i cu tine¿ depresie post partum¿ hai varsa-ti necazul aici...

Ghiciti ce fac eu¿ pregatesc o super cina pt niste amici care vin in vizita. Azi dimineata am facut un flan de cocos, acu bag o placinta cu foietaj, ton, scoici si besamel, diseara fac salata cesar, si pieptul de pui cu sos de smantana si cartofi taranesti

iar fiicamea in loc sa invete sa gateasca sta si se cearta cu jucariile, dar baga niste zbieraturi la ele!! nu le poate baga in gura cat de adanc ar vrea, si asta o enerveaza la culme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

am avut sdi eu viata sociala m-am intalnit cu viitorii nostri fini, ca in iulie o sa fiu nasa, si am discutat de una, de alta cu nunta lor.
nici nu vreau sa ma gandesc cu cat o sa ni se usureze buzunarul

dbunny, ce de bunatati faci tu pe acolo. si ce cuminte e buburuza ca te lasa sa le faci

vreau si eu masaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ola

si eu vreau masaj!
eu am facut o tarta cu caise care a iesit best

may, pregateste te! E f....g scump sa cununi in ziua de azi. eu acu 3 ani am dat numai pe lumanari si buchetul miresei 10 mil.

ma ducsa imi termin friptura. va pupizez.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna fetelor !

Am probat si noi spitalul de urgenta azi noapte.
Bronsolita lui bebe s-a agravat, are nasul plin de muci si nu poate respira. Plangem toata ziua ... iar noi pe langa el.


Mami fericita de bebe M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Dbunny ma-am gandit eu ca, coci ceva azi

Si eua m fost gospodina...am facut clatite


May, si eu o sa fiu nasa anul acesta, dar de botez.Oare o fi mai ieftin?
Eu am cununat in 2010 si am ajuns la 50 mil.

stefi si voi sunteti bolnaviori? s atreaca mai repede.


Oanaiasi voi suntetio mai lungi in picioare


Noi suntem bondocel.
Fetelor, fie-mea NU EXAGEREZ dar seamana cu cumnata mea.Parca ea a facut-o.Mor de ciuda ca toti imi zic asta.Cred ca de unde nu a vrut Dumnezeu sa o binecuvanteze sie a cu un bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach, daca fratele seamana bine cu sora lui era de asteptat. Si fiica mea parca seamana un pic cu frate-miu. parca..

da suntem mai lungute dar asta inseamna ca parem si mai desirate

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Buna fetelor..

Sunt bine, suntem bine.. multumim pt grija si gandul la noi
Eu o sa stau putin in umbra, pana imi revin si ma calmez cu anumite chestii..

Kora si Stefy.. imi pare din suflet rau ca treceti prin asa ceva.. sa fiti repejor bine si sa ajungeti acasa cat mai repede..


Hellena
.. Ela a luat pana acum aproximativ 6-700 grame..

Mikka imi pare tare rau ca a picat Mariuca, sper ca e bine

Oana.. la multe lunitei mini-u .. ECAI

bunny
.. frumoasa masa...

MAy.. nanasiti.,..sa va fie de fericire!

Lena.. pt sotul tau , si al meu e pro co sleeping, pro alaptat, si pro rasfatat odrasla .. insa nu se pronunta public

Zubi.. cere ajutor, pb cu mama, cu indi.. nu te lasa prada supararii

eu am facut dulce.. cremes si minciunele
supa de cartofi cu afumatura si spaghete cu sos de rosii ciuperci si pui






Mergi la inceput