Strugurasi de Sept-Oct2011 *38*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

bun gasit!

lali!!! ma bucur c-ai revenit... banuiam motivul si-asa a fost , dar vezi, ce ai reusit tu sa transmiti prin mesajul tau catre zubi, noi nici macar n-am incercat ; ai o inima mare si poti sa oferi un ajutor incredibil prin postarile tale; mie sincer mi-au dat lacrimile cand am inteles prin ce-ai trecut dupa prima nastere; multe pentru tine

kora, sananate multa puiului mic; ce vrei sa spui prin "sunete ciudate" pe care le scotea? era ragusit tare? eu am patit asa ceva cu marcu pe la 1 an si 2 luni; a fost o laringita acuta; abia mai respira; am sarit noaptea din pat direct in masina si-am ajuns la urgente; si in ziua de dinainte nu avea decat putini mucisori si o tuse slaba; sa veniti repede si cu bine acasa

merg la bobocel ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

may, lena, sei, dbunny - multumim pentru coment la foto din grup! acum am vazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Lena, mersi mult. E interesant ca si mecanism si am vazut ca sunt persoane multumite de el. Eu ar trebui sa merg la inot si eventual masaj vb Creolei si apoi sa mai vad daca imi trebuie si cosmodiskul

Kora, multa sanatate lui Dimitris!!! Micutul de el, mi-e asa mila ca e in spital sa se faca bine repede!

Lali, bine ai revenit!

Klau, lasa ca nu cred ca-ti sta asa rau si in plus creste repede

Mikka, un pentru Mariuca!

Noi suntem bine, o sa iesim in weekend la niste prieteni si cred ca avem si invitati... vreau sa merg si la sala asa ca va doresc un weekend super! si vb mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

pinkysor, te invidiez pt viata sociala

kora, sanatate lui Dimitris

Lali, ma bucur ca te-ai intors

Mikka, cum a reusit? E ok Mariuca?

Zubi, ascult-o pe Lali

Klau, vrem poze cu bretonul

Creola, bine ca e totul bine pana la urma.

Simmo, eu am descoperit dupa ce am nascut comentariile pe la poze, tu ai fost mai iute :))


neatza, ca uitai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Sei, hai incoace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, neata

Lena, nu a vazut la mine nimic.Doar nu eram nebuna sa scot limba la fata si sa o invat si pe ea sa faca asta .Ea singurica a facut asat afara sa vada pe nimeni.Eu ii zic ... ma baga limbuta in gurita ca nu-i frumos..si ea...iar o scoate si rade la mine....de parca ar intelege ceva...

Kora, sanatate multa lui Dimitris

Lali, ce dor imi era de autostrada ta si ce frumos i-ai scris lui Zubi Imi pare rau prin ce ai trecut cu Paul.Eiiii pai de asta esti acum fres.


Zubi o imbratisare calda


Mikka, cum ati reusit?S-a speriat rau Mariuca?


Lali, eu astept sa-ti cumperi masina de cusut si sa-mi faci un sling.Stii ce?am vazut pe net o tipa care vinde mei-tai-uri.probabil le face la masina si le vinde pe net cu doar 89 lei.Am vazut ca are si amteriale afisate sa-ti alegi tu ce vrei.ce zici?te apuci de afacere?Eu voi fi prima cumparatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

May,

Zubi, Lali ti-a scis asa de fumos si are mare dreptate! Eu iti trimit un pupic si abia astept sa vii sa ne povestesi ce ai mai facut pentru tine sa te simti increzatoare din nou in fortele tale!

Creola, prin cate ai trecut cu fetita ce bine ca acum e totul in regula!

LE: un pupic pt Sei si Elena si unul pentru Jade si T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

sei, ce face ela? e bine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

E,hai,ca nu pot eu sta departe de voi ! Azi mai mult m-am chinuit dand tarcoale la laptop ca un lup flamand pe langa stana cu oi. Nu sunt suparata pe voi,am vrut sa stau putin departe pentru ca iau prea personal unele chestii,si m-au luat pe dinainte tastele.Nu trebuia sa scriu nimic,ci sa ma retrag in liniste intr-o grota,ceva ,si sa revin cand ... poate cand ies ursii din hibernare.
Am analizat activitatea mea pe forum din ultimul timp si am ajuns la concluzia ca a devenit o dependenta,daca nu intru la cateva ore macar sa citesc,intru in sevraj.
Am citit in diagonala si m-am speriat putin cand am constatat ca nici Jade si Sei nu au mai intrat de ceva vreme. Nu avem legatura una cu celelalte,fiecare a avut alt motiv de pauza.

Imi pare rau ca am intristat subiectul.

Revin cand am capul limpede ,acum ma doare. Imi curge nasul ,ma dor oasele, au plecat si rudele de la lacul rosu .Azi am smotruit toata casa mai putin bucataria. Acolo m-au lasat puterile.

Va pup.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)




in legatura cu asta si sotul meu spune ca sunt dependenta de forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

salutare, fetele harnicutele!

Eu sunt cu Dimitris in spital. Are iar mucisori de la inceputul saptamanii, iar azi, adica ieri vineri, a inceput scoata niste sunete ciudate ca si cum nu putea respira. M-am ingrijorat si am venit la spital. Are un timpan rosu, in gat e rosu, se aude ceva si de la plamani si au tb sa-l puna un pic la oxigen ca i-au masurat saturatia de oxigen si era undeva pe la 90-93. La talpite era un pic cianotic. I-au luat sange si maine aflu rezultatul. Uf!

Ar tb sa dorm dar nu pot. Stau si ma uit la el, il verific sa respire-desi vine si asistenta pe la noi.

Cam astea sunt stirile de pe la noi. V-am mai citit un pic din urma, dar scriu de pe tel si tare incomod e si am si pierdut de 2 ori deja, mesajele scrise.

Va pup si sa ne auzim/vedem cu bine!




mamica de Iannis si de bebe Dimitris



Sanatate!

Mergi la inceput