Strugurasi de Sept-Oct2011 *38*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

bunny in ce oras are loc nunta ?
la Bucuresti se da mai mult...



nunta e intr-un orasel din jud Arad.

racheel dimineata doarme fata ta 2 oreż tot mai tare te invidiez am merge in Ro fiindca tatal meu inca n-a vazut-o pe Noa, iar pe Dani nu l-a vazut de 2 ani, ne vedem pe skype aproape zilnic, dar nu-i tot una, insa durerea la buzunar cred ca-i mai mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Da dbunny, doarme 2-3 ore.
Ieri a dormit de la 10 la 13.Acum doarme de la 9,45.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

am avut sdi eu viata sociala m-am intalnit cu viitorii nostri fini, ca in iulie o sa fiu nasa, si am discutat de una, de alta cu nunta lor.
nici nu vreau sa ma gandesc cu cat o sa ni se usureze buzunarul

dbunny, ce de bunatati faci tu pe acolo. si ce cuminte e buburuza ca te lasa sa le faci

vreau si eu masaj

Neata si de la noi

May si noi suntem pe 2 iunie nasi te anunt cat ne.a costat...(Pai o sa fie cam asa = 1000 E(ne sunt prieteni f buni) - pe masa + biserica -fac la Toti Sfintii-, buchetele,lumanarile, floarea ginerelui, diadema, voal(astea si le aleg ei tu doar le dai banii, noi asa facem), esarfa, cadoul pt fini,trebuie sa socotesti si rochiile pt tine de la cununie si pt restaurant, costumul / costumele sotului tau, hainutele pt piticii mei la mine si la tine pt printesik)...Si cred k astea sunt deci te duc destul de mult dar e si frumos sa cununi...Eu abia astept...

Kora multa sanatate lui Dimitris... unde esti internata? Si noi am avut probl cu mucusorii pe la o luna si cva de am stat 2 zile internati...Cu siguranta o sa fie bn si sa reveniti cat mai curand...

Noi azi implinim 5 lunitze si raportam peste 7 kg si 64 respectiv 65 cm la activ... Apropo de limbuta scoasa si ai mei la fel o scot si se joaca cu ea, iar cd iau cate o jucarie prima data ii trag o limbuta sa vd ce gust are :))...
Sunteti toate nijte harnicute gatiti si faceti multe prajiturele, iar eu abia mai fac ceva repede pe graba sa mancam k M&L parca nu mai au stare...Am angajat si noi bona sa ma ajute sa le dau de papa dar nu se descurca deloc...Sunt foarte dificili s.ar juca incontinuu cand sunt cu bibe in gurita se ”zvarcolesc ca nijte omidute” si pana nu isi fac numarul nici o sansa sa traga din bibe, mai nou si scuipa sau sufla in tetina in loc sa traga...
Ai mei au toane cu mancatul ba papa 700 ml in 24 h ba 900 ml... presupun k e bn...
Noua lor pasiune este sa ii pui sa stea in fundulet sunt foarte haiosi iar cd obosesc se trag in jos ca nijte ramutze...
Pe la ce varsta tre sa ii pun sa stea mai mult in funduletz k stiu ca acum este un pic tardiv si nu e bn pt coloana?
Va pupam cu drag
...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Da..eram la masa. si cand m am intors , la tv, era una care ii dadea unui bb de 4 luni sa manance din hamburgerul ei..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

1000 de euro pe masa in provincie? pana mea, eu ma duc sa ma impusc :D sunteti f generosi.
dbunny, si noi tot cu avionul venim, de bilete nici n-am mai zis.
la mine nu-i placere, e cam obligatie de familie. e vorba de fiul celui mai bun prieten al lui taica-meu, care a facut multe pt tati inainte sa moara. asa ca...
eu ma gandeam la 3000 ron pe masa. dar m-ati cam speriat cu sumele astea de le defilati pe aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare mamici!

Ma bucur ca au revenit fetele . Cand veti fi pregatite poate spiuneti ce anume v-a deranjat, doar asa ne cunoastem mai bine, nu? Comunicarea este baza relatiilor...

Kora - multa, multa sanatate lui Dimitris!

Oana - felicitari pentru printesa ta sanatoasa si frumoasa! Te admir foarte mult ca desi e mai slabuta nu te lasi influentata sa ii introduci LP, cereale etc. Esti puternica!
Am copiat si eu reteta de prajitura, ma gandesc sa o fac in seara asta, desi am mancat si ieri dulciuri....nu-i prea bine!

Zubi - draga mea de ce esti deprimata? Esti asa frumoasa, ai un baiat superb, sunteti toti o familie asa frumoasa...ai toate motivele sa fii fericita! Hai, descarca-te daca asta iti face bine si cheer up!

Jade - felicitari pentru micul mare struguras! Imi pare rau ca e bolnavior, insa sunt convinsa ca va trece repede!
Sa va fie de bine scaunul de masa, am vazut poze, ii sta tare bine lui T in el!

Tot vorbiti de cununii si botezuri! Avem si noi de botezat in aprilie, ne-am facut calcul ca o sa ne coste totul undeva la 2.000 - 2.500 RON. Dar la masa de 3.000 Ron mi se pare foarte mult chiar si pt Bucuresti! Sper sa nu avem surprize sa ne coste dublu

Noi suntem bine, am cumparat ieri blender si de saptamana care vine incepem usot usor diversificarea. Voi incepe cu morcov, cred ca pentru o saptamana e suficient daca ii dau morcov si dupa 3 zile inca ceva albitura. In fine, ma adaptez din mers.

Sunt suparata pe mine ca am mancat ieri mult, azi fac greva foamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Nanna, daca nu l-as fi avut pe sotul meu care desi mananca precum un cal nu se ingrasa deloc poate as fi fost tentata sa ii dau cereale. Asa , chiar nu imi fac griji. Desi ia in greutate sub medie ia constant acelasi gramaj. Primele 3 luni 650 gr/luna, lunile 4 si 5 cate 400 gr. Asta e ritmul copilului. De ce sa i-l stric? Consider ca daca o bag la ingrasat nu ar fi mai sanatoasa decat acum.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata de la noi mai spre seara

Oana, mersic de reteta.Poate fac diseara. te anunt cum a iesit :)
am vazut si eu documentarul :(. Multi grasi in stat

May, mai bine nu faci prea multe calcule k te doare capul...

Dbunny, eu am avut zile in care am mancat la amiaza pe la 4-5 pm si nu am observat sa fie afectata lactatia... sigur e de la mancare.., poate oboseala stres?
Nici mie nu imi place daca imi spune ca seamana cu altceva decat mine :))
Oricum eu dak ma intreaba cineva cu cine seamana , spun: cu Maia

Rach, super program aveti. Poate ii dai fructele cand veniti de afara... zik si eu

Mai vroiam sa spun ceva dar am uitat :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena , Romeo zice sa ii arunci si lui o felie! (haplea)

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Daca mai ramane cand vine dupa recipiente , dar sincer nu cred =)))

Mergi la inceput